הבלוג של גיל מרטנס

gillmertens

אחת שאוהבת. והרבה. בבלוג כאן אנסה לשתף אתכם באחת האהבות הגדולות שלי - ספרים. עוד עלי? מוזמנים לבלוג שלי "רובע צפון מזרח" - http://www.rovazm.co.il/ וגם לבלוג האישי החדש שלי - http://www.gillmertens.com/

עדכונים:

פוסטים: 109

החל מאוקטובר 2012

באיחור לא אופנתי בכלל, התרגשתי מ”פלא”. ועוד איך. קחו לכם את הזמן לקרוא אותו.

13/11/2014

פלא-195x300

שמעתי על פלא, אבל משום מה חשבתי שזה יהיה ספר שיקשה מדי על לבי הרעוע, ועזבתי.

זה קרה לפני כמה חודשים, כשהביקורות החלו להפציע. נמנעתי אפילו מלקרוא אותן. כנראה חשבתי לתומי שאם אחסום את הלב, פלא לא יגיע לשם. אבל היקום, שיש לו מן חוש הומור מטורף שכזה, חיכה לי בפינה. חיכה וצחק.

לפני כשבוע הזדמנתי לסטימצקי, בקניון שבעת הכוכבים, כדי להחליף כמה ספרים שקיבלתי במתנה. רכשתי לבני את הקומיקס התורן, והמוכר החביב, לאחר שהרגיע אותי לגבי החיבה הבלתי מוסברת של בני למקסימום תמונות ומינימום מילים, התפנה לסייע לי למצוא ספר.

זו היתה משימה לא פשוטה, אבל ייאמר לזכור החינני שהוא לא התייאש וניסה ספר אחר ספר (ושוב ושוב שמע את המילה “קראתי”). ואז הבריק במוחו רעיון, וראו זה פלא – עדיין לא קראתי את “פלא”. ואולי אפילו יהיה פה ערך מוסף – והבן שלי יקרא אותו? כמובן שזה מיד שכנע אותי, כי מה לא עושה תולעת ספרים כדי לשפר את הסיכוי של ילדיה לקרוא ספרים איכותיים?

פלא נלקח. עוד באותו היום שקעתי לתוכו. צחקתי, בכיתי, כעסתי איתו.

פלא מספר את סיפורו של אוגוסט פולמן, ילד בן 10 שנולד עם תסמונת נדירה, וגם לאחר אינספור ניתוחים, נותר עם פנים מעוותות, בלתי רגילות, שונות. הסיפור מספר על שנתו הראשונה בבית ספר רגיל, על התמודדות מול ילדים, על רגשות, על אהבה, על תסכול ועל להיות ילד בלתי רגיל, מבפנים ומבחוץ. הסיפור מסופר מנקודת מבט של אוגוסט, ואז של אחותו, ואז של חבר, ושוב של אוגוסט, ועוד חברה וחוזר חלילה. המבטים הללו יוצרים סיפור שלם ודמות מיוחדת במינה שתרצו או לא, תיכנס לכם ישר לתוך התמצית של הלב.

לא חשבתי לרגע, במהלך הקריאה, שזהו ספר ילדים. רגש כנראה חוצה את גבולות הזמן. קחו לכם את פלא, כי יש סיכוי שהוא ישפיע על עולמכם, ולו לזמן קצר. תנו את פלא לאנשים שאתם אוהבים, הציגו אותו לילדיכם. פלא, כמו אוגוסט פולמן, הוא מתנה לחיים.

פלא – ר”ג’ פלאסיו. מאנגלית: שהם סמיט ואמנון כץ.

הוצאת כנרת זמורה ביתן

והפעם השיר לקוח ממש מתוך הספר. וכמה יפה, מרגש ומתאים לו…

embedded by Embedded Video

עוד מהבלוג של גיל מרטנס

תצוגה מקדימה

כוחה של ספרות יפה

הספר של לואיזה מיי אלקוט הזכיר לי מה אני אוהבת כל כך בספרים. כמה כוח יש באיפוק. כמה כוח יש בכתיבה אינטיליגנטית ועדינה. כמה כוח יש ביכולת לשמור סודות מהקורא, ולגלותם לאט...

תצוגה מקדימה

שנה חסרת שיפוטיות בירושלים

אחד הנושאים שלאחרונה מעסיקים אותי הוא השאלה כיצד אני יכולה להימנע משיפוטיות יתר. כן, אני יודעת שזו שאלה כבדה, ותשובות עליה יכולות להעסיק אדם במשך חיים שלמים,...

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה