הבלוג של גיל מרטנס

gillmertens

אחת שאוהבת. והרבה. בבלוג כאן אנסה לשתף אתכם באחת האהבות הגדולות שלי - ספרים. עוד עלי? מוזמנים לבלוג שלי "רובע צפון מזרח" - http://www.rovazm.co.il/ וגם לבלוג האישי החדש שלי - http://www.gillmertens.com/

עדכונים:

פוסטים: 109

החל מאוקטובר 2012

זו הייתה אהבה ממשפט ראשון. ספר שנותן כל כך הרבה כבוד לרגש לא יכול היה שלא להיכנס לי ללב

24/05/2014

10406001_10152459269923395_1455833630_n

זו הייתה אהבה ממשפט ראשון. ספר שנותן כל כך הרבה כבוד לרגש לא יכול היה שלא להיכנס לי ללב. מי שמכיר אותי לבטח מחייך עכשיו. לפרקים היה נדמה לי שהספר הזה נכתב עבורי. ואני בטוחה שאני לא היחידה.

במילים פשוטות, באהבה וברצון אמיתי לחלוק, מצליח שחר בן פורת היכן שרבים לפניו נכשלו – לכתוב על רגשות. כל כך הרבה נכתב על רגש, וכל כך מעט מצליח לגעת באמת הפשוטה – שהרגשות פשוט שם.

מאז ומתמיד נתתי לרגש את הכבוד הראוי לו, אבל מסתבר שזה קל מאוד כשהרגש הוא חיובי. אבל מה לעזאזל עושים כשהוא שלילי? יש לנו נטייה לא להיכנס לתוך הרגשות השליליים (כמו כאב, כעס, קנאה), להעביר אותם הלאה, או פשוט להדחיק אותם. אבל יש דרך אחרת, גישות אחרות – הטוענות שיש לעבור דרך הרגש, לתת לו מקום, לא לשפוט אותו, אלא רק להרגיש. כשאנחנו מאפשרים לעצמנו להרגיש, רק אז הרגש יכול לחלוף, לעבור התמרה. הספר הזה הוא חלק מהגישות הללו, והוא מצליח לעשות זאת בפשטות כובשת, ובשילוב של פן אישי.

אז מה עושה שחר בן פורת בספר הזה? לוקח רגש רגש, נותן לו מקום ומנסה להסביר ממה הוא נובע ואיך כדאי להתייחס אליו. לא תמצאו פה קלישאות מצד אחד, אבל גם לא תרגילים פרקטיים מדי מנגד. תקבלו אפשרות לפנות מקום – לפחות בראש (וזו כבר התחלה), למגוון הרגשות הקיימים. אין ספק שהספר הזה מרענן. במיוחד כיום, כשנראה שאנשים עובדים קשה כדי לתחזק תדמית ברשת חברתית זו או אחרת. תדמית שלא תמיד לרגש יש מקום אצלה, במיוחד אם הוא, חלילה, לא מצטלם טוב.

יש בספר כמה רעיונות ששבו את לבי. אתן לכם דוגמא לאחד מהם: כאשר אנחנו ברגשות, כולנו שווים. מילדים קטנים ועד מבוגרים – כולם חווים את אותם הרגשות. ההתייחסות של הראש, או התודעה, או השכל אם תרצו, היא זו שיוצרת את ההבדלים בינינו. היכולת לתת מקום לרגשות היא גם ההבנה שכולנו דומים. יש בהבנה הזו יכולת לשפר את מערכות היחסים שלנו.

הרעיון המרכזי, שברגע שקראתי אותו עברה בגופי צמרמורת, נכתב בתחילת הספר במשפט אחד פשוט ונפלא. ואני אצטט: “מעל הכל נוכחת אמת אחת ויחידה: רגשות צריך להרגיש. עד תום.” פלא שהתאהבתי?

המדריך למרגיש המתחיל או מה לעזאזל עושים עם כל הרגשות הללו? שחר בן פורת.

הפקה: מנדלי ספרים אלקטרוניים בע”מ.

לרכישת הספר לחצו כאן, או כאן

לבלוג של שחר בסלונה

embedded by Embedded Video

עוד מהבלוג של גיל מרטנס

תצוגה מקדימה

כוחה של ספרות יפה

הספר של לואיזה מיי אלקוט הזכיר לי מה אני אוהבת כל כך בספרים. כמה כוח יש באיפוק. כמה כוח יש בכתיבה אינטיליגנטית ועדינה. כמה כוח יש ביכולת לשמור סודות מהקורא, ולגלותם לאט...

תצוגה מקדימה

שנה חסרת שיפוטיות בירושלים

אחד הנושאים שלאחרונה מעסיקים אותי הוא השאלה כיצד אני יכולה להימנע משיפוטיות יתר. כן, אני יודעת שזו שאלה כבדה, ותשובות עליה יכולות להעסיק אדם במשך חיים שלמים,...

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה