הבלוג של גיל מרטנס

gillmertens

אחת שאוהבת. והרבה. בבלוג כאן אנסה לשתף אתכם באחת האהבות הגדולות שלי - ספרים. עוד עלי? מוזמנים לבלוג שלי "רובע צפון מזרח" - http://www.rovazm.co.il/ וגם לבלוג האישי החדש שלי - http://www.gillmertens.com/

עדכונים:

פוסטים: 109

החל מאוקטובר 2012

עוד כמה המלצות, כי חייבים לזכור ולהזכיר ולשמר את הסיפורים הללו. לפעמים הם כל מה שנשאר…

26/04/2014

gil-oldp (1)

(איור: שלי גביש שרון)

בשנה שעברה כבר כתבתי על ספרים מומלצים. בינתיים נוספו להם עוד כמה. הנה המלצות חדשות, בקצרה…

אלה שמצילים אותנו – ג’נה בלום. נקודת מבט שונה על הצלה בגרמניה, והמחיר שמשלמים על כך, במשך חיים שלמים ומורכבים. ספר קשה, אך משתלם, המהלך בין ימינו בארה”ב, ובין תקופת השואה בגרמניה, וסובב סביב יחסיהן ובחירותיהן של אם ובת.

אהבה באחוזת טיינפורד – נטשה סולומונס. ממש לא ספר שואה קלאסי. הוא זורם, אפילו קליל לפרקים, אבל יש בו כל כך הרבה מהמלחמה ההיא, מהאובדן, מהעצב. וכן, מהמחיר האנושי הכבד שהיא גבתה.  

בעיית שפינוזה – ארווין יאלום. איך קשור שפינוזה לשואה? מסתבר שאחד מבכירי הנאצים פיתח אובססיה אליו. ספר מרתק שכתוב כל כך יפה. אחת המתנות לראש שנתתי לעצמי השנה.

HHHH – לורן בינה. ספר שמספק הכרות עם עוד דמות אפלה ביותר במשטר הנאצי – היידריך. לא מדובר ברומן קלאסי, אלא יותר בספר תיעודי, מצמרר. פיסת היסטוריה חשובה וקשה לעיכול.

הארנבת עם עיני הענבר – אדמונד דה ואל. עוד ספר תיעודי מרתק על משפחה יהודית באוסטריה, ומסעה לשימור האוצרות המשפחתיים.

חוטים מקשרים- ויקטוריה היסלופ. ברומן היפה הזה, נגלים לפנינו חייהם של יהודים בסלוניקי, לפני המלחמה ובמהלכה. כתוב קולח, יפה, ומצליח לטלטל בסיפורים נוגעים ללב.

קשה לי לאחל קריאה נעימה, לפחות על חלק מההמלצות, אבל היא בהחלט חשובה…

עוד מהבלוג של גיל מרטנס

תצוגה מקדימה

כוחה של ספרות יפה

הספר של לואיזה מיי אלקוט הזכיר לי מה אני אוהבת כל כך בספרים. כמה כוח יש באיפוק. כמה כוח יש בכתיבה אינטיליגנטית ועדינה. כמה כוח יש ביכולת לשמור סודות מהקורא, ולגלותם לאט...

תצוגה מקדימה

שנה חסרת שיפוטיות בירושלים

אחד הנושאים שלאחרונה מעסיקים אותי הוא השאלה כיצד אני יכולה להימנע משיפוטיות יתר. כן, אני יודעת שזו שאלה כבדה, ותשובות עליה יכולות להעסיק אדם במשך חיים שלמים,...

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה