הבלוג של גיל מרטנס

gillmertens

אחת שאוהבת. והרבה. בבלוג כאן אנסה לשתף אתכם באחת האהבות הגדולות שלי - ספרים. עוד עלי? מוזמנים לבלוג שלי "רובע צפון מזרח" - http://www.rovazm.co.il/ וגם לבלוג האישי החדש שלי - http://www.gillmertens.com/

עדכונים:

פוסטים: 109

החל מאוקטובר 2012

אין לזלזל בחשיבותו של אסקפיזם קל לשמירה על השפיות – וכשמדובר באסקפיזם צרפתי ורומנטי בפרט…

30/11/2013

מאכלים צרפתיים עתירי שמנת וחלקי בעלי חיים לא ממש עושים לי את זה. יין צרפתי דווקא כן. הנחמדות של הפריזאים לא הצליחה אף פעם לשבות את לבי. הרומנטיקה והיופי של העיר דווקא כן. ב”המרכיבים הסודיים של האהבה” יש תמהיל של כל אלו.

האמת היא, שאני יכולה לנסות לשחק אותה מבינה גדולה בספרים, או בעלת פאסון שקשה לנפץ, אבל אם נודה באמת (והפעם אני מסרבת לומר שהיא מרה) – בתוך תוכי אני נמסה כחמאה על מחבת לוהטת כשמדובר ברומנטיקה. זו כנראה הסיבה שהספר הזה הצליח משך יום שלם להעלות חיוך גדול על פני, וחום בלבי.

קחו בחורה צרפתייה שיקית, הוסיפו לה ניחוחות בישול, הרבה יין, ספר שמציל אותה מלב שבור (אני אומרת לכם שזה נעשה טוב מרגע לרגע), תבלו בבחור צרפתי בעל זיפים ודם חם, והוסיפו קורט הומור אנגלי. מה אפשר לבקש יותר מזה?

אין לי מושג מה עושה את הספרים והסרטים הצרפתיים כל כך קליל, קסום, מעודן ובעל טעם. נדמה כאילו השיק הפריזאי טבוע היטב בנפשם של הכותבים. לנו נותר רק לטעום ולדמיין לרגע שם בנו יש משהו ממנו.

אילו לא הייתי גומעת אותו תוך יום, ייתכן והייתי רוצה לקחת אותו לחופשה הבאה. מדובר בספר קליל (למען האמת, מאוד קליל), זורם, בעל שפה מתנגנת ומתובלת בצרפתית, חוש הומור חביב ושלל מעדנים מן העיר היפה. אל תצפו למצוא כאן דברים שיגרמו לכם לחשוב יותר מדי, בטח שלא דקה לאחר שתסיימו את הקריאה בו, אך אני חייבת להודות שמדי פעם, כל כך נעים לשקוע באיזו פנטזיה צרפתית מעודנת. ואולי דווקא נעים לקרוא אותו כך באמצע היום יום האכזרי והמוטרף. מדובר באסקפיזם רומנטי מושלם.

מחכה לסרט…

embedded by Embedded Video

המרכיבים הסודיים של האהבה – ניקולא בארו. מאנגלית: מור רוזנפלד

הוצאת כנרת זמורה ביתן דביר

עוד מהבלוג של גיל מרטנס

תצוגה מקדימה

כוחה של ספרות יפה

הספר של לואיזה מיי אלקוט הזכיר לי מה אני אוהבת כל כך בספרים. כמה כוח יש באיפוק. כמה כוח יש בכתיבה אינטיליגנטית ועדינה. כמה כוח יש ביכולת לשמור סודות מהקורא, ולגלותם לאט...

תצוגה מקדימה

שנה חסרת שיפוטיות בירושלים

אחד הנושאים שלאחרונה מעסיקים אותי הוא השאלה כיצד אני יכולה להימנע משיפוטיות יתר. כן, אני יודעת שזו שאלה כבדה, ותשובות עליה יכולות להעסיק אדם במשך חיים שלמים,...

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה