הבלוג של גיל מרטנס

gillmertens

אחת שאוהבת. והרבה. בבלוג כאן אנסה לשתף אתכם באחת האהבות הגדולות שלי - ספרים. עוד עלי? מוזמנים לבלוג שלי "רובע צפון מזרח" - http://www.rovazm.co.il/ וגם לבלוג האישי החדש שלי - http://www.gillmertens.com/

עדכונים:

פוסטים: 109

החל מאוקטובר 2012

האם הקריאה במותחן האפל, השנון והאירוטי עומדת להשפיע על חיי??

21/08/2013

איך קרה שנשאבתי לתוך מותחן אירוטי אפל? יש לי כמה הסברים, אם כי אף אחד מהם לא מניח את הדעת. אולי זה בגלל שיש בו שפע של הומור בריטי? אולי זו דווקא הכתיבה הזורמת, הטובה, ולעיתים קרובות אפילו שנונה? אולי זו הדמות הראשית שהצליחה ליצור אצלי אמפטיה? אולי החופשה השנתית שלי, וטקטיקת הרביצה חסרת המעש שבה נקטתי במהלכה, הצליחה לשבש את דעתי? אולי שילוב של ארבעת אלו.

בואו נודה שהספר נחת אצלי בעיתוי שלא שיחק לטובתו. יום לפני חופשה (מי רוצה לשקוע בספר מתח אפל על שפת הים הכחול?), במהלך קריאה בספרו המופלא של ינון ניר שהצליח להיכנס לי ללב ולראש, וכשלפניו בתור הגיבן מנוטרדם. מפתיע, אבל אפילו קוואזימודו לא איים על קתרין ביילי. האמת? אחרי טום ברייטמן, אין סיכוי שגבר יצליח לאיים על גיבורת הרומן האפל הזה. נשאבתי לתוכו בסיום החופשה, ולא הצלחתי להניחו מהיד.

קתרין ביילי, בחורה בריטית שנונה, קלילת דעת וחובבת בילויים, מוצאת את גבר חלומותיה. או שלא. לאחר זמן מה היא מגלה סדקים במערכת היחסים, צדדים אפלים אצל בן הזוג המושלם, ואימה גדולה שמאיימת להשתלט על חייה. אין פלא שהיא מפתחת הפרעת טורדנות כפייתית ותסמיני פוסט טראומה, אבל כדי לגלות מדוע תיאלצו לקרוא את הספר.

הספר כתוב בצורה שמאפשרת לנו, לפחות בתחילה, ללכת קדימה ואחורה, ולהבין מה קרה לקתרין לפני כמה שנים, ואיך היא מתנהלת כיום. עד שלב מסוים בספר זה איפשר לי לנשום מדי פעם. לקראת אמצע הספר זה משתנה – וקצב הלב שלי החל להלום את זה של התקפי החרדה של קתרין, והאיץ עד סיום הספר, כמה שעות לאחר מכן. אין שום סיכוי שהייתי מצליחה לגרור את האימה משך כמה ימים.

ועכשיו נשאלת שאלת השאלות, אשר נמצאת בחוסר הלימה מוחלט עם רוח הספר: האם אני רוצה להביא את כל זה לחיי? אני יודעת שזו נראית לכם שאלה תמימה, אבל התמקדו רגע בנשימות (ואם קראתם את הספר, אתם כבר יודעים שזו יופי של טכניקה), הכנסו למוד רוחני קל, וזכרו שכל דבר שנמצא בחיינו, נמצא שם כי הבאנו אותו. כך בנויה התודעה שלנו. האם קריאת הספר הזה תגרום לי לחשוד בגברים חתיכים, שריריים ולובשי חליפות (אוי, בבקשה לא. גם כך אין פה הרבה כאלו)? האם מעתה אאלץ לבדוק עשר פעמים כל מנעול שסגרתי (מה שלעולם לא יסתדר עם הנטייה הסדרתית שלי להקדים לכל מקום)? האם אפתח לפתע אובססיית שתיית תה בחלב בשעות מוגדרות (והרי ידוע כי אני נמנעת כבר 20 שנה ממוצרי חלב!)? והאם, לעזאזל, אתחיל לקרוא מותחנים אירוטיים (שנת הלילה שלי חשובה מדי. עור הפנים שלי לא יעמוד בזה!)??

embedded by Embedded Video

אל הפינה האפלה ביותר – אליזבת היינס. מאנגלית – יעל סלע שפירו.

הוצאת כנרת זמורה ביתן דביר

עוד מהבלוג של גיל מרטנס

תצוגה מקדימה

כוחה של ספרות יפה

הספר של לואיזה מיי אלקוט הזכיר לי מה אני אוהבת כל כך בספרים. כמה כוח יש באיפוק. כמה כוח יש בכתיבה אינטיליגנטית ועדינה. כמה כוח יש ביכולת לשמור סודות מהקורא, ולגלותם לאט...

תצוגה מקדימה

שנה חסרת שיפוטיות בירושלים

אחד הנושאים שלאחרונה מעסיקים אותי הוא השאלה כיצד אני יכולה להימנע משיפוטיות יתר. כן, אני יודעת שזו שאלה כבדה, ותשובות עליה יכולות להעסיק אדם במשך חיים שלמים,...

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה