הבלוג של גיל מרטנס

gillmertens

אחת שאוהבת. והרבה. בבלוג כאן אנסה לשתף אתכם באחת האהבות הגדולות שלי - ספרים. עוד עלי? מוזמנים לבלוג שלי "רובע צפון מזרח" - http://www.rovazm.co.il/ וגם לבלוג האישי החדש שלי - http://www.gillmertens.com/

עדכונים:

פוסטים: 109

החל מאוקטובר 2012

הספרים הטובים שקראתי השנה בטח לא מופיעים ברשימות רבי המכר, אבל עשו לעצכם טובה וקראו אותם…

02/01/2016

שפת הפרחים

לפעמים, ולא רק כדי לבעוט במוסכמות, מתחשק לי לנער את עצמי ואחרים מרשימות רבי המכר, ספרים עכשוויים וטרנדים לוהטים, ולשוב לספרות אמיתית, כזו שנחקקת בלב, ונשארת שם זמן רב.

אז הנה הטרנד הלוהט שלי ל 2016 – ספרים טובים, שנוגעים ברגש ובראש בעת ובעונה אחת, ונשארים שם.

הספרים הטובים שקראתי ב 2015, ונשארים איתי גם ב 2016, היו:

איש לומד לעוף – ספר עיון נפלא שכתבה רונה רענן שפריר, ומספר על מציאת היצירתית בתוכנו, ולא משנה במה אנחנו עוסקים. למדתי ממנו המון על אפשרות השהייה בחוסר ודאות, וכמה היא יכולה להיטיב עמנו.

ים המוות – חזרתי אל הקלאסיקה המדהימה של ג’ורג’ אמאדו, ואל הריאליזם המאגי הדרום אמריקאי האהוב עלי כל כך. נכון, הספר קשה אבל כל כך יפה. כמעט כל משפט בו הוא שירה. סיימתי ורציתי להתחיל מהתחלה.

שפת הפרחים – סיפור אהבה יפיפה שכתבה ונסה דיפנבאו, ובמרכזו נערה העוברת מבית אומנה אחד למשנהו. אבל זה לא רק הסיפור שלה, אלא של שפה שלמה של מסרים המועברים דרך פרחים. מרתק ומרגש כל כך.

ימי הנטישה – לא סתם זוכה אלנה פרנטה המסקרנת לתהודה. איזו כתיבה אמיצה וכנה יש לה. סיפור התמודדותה היומיומית של אשה איטלקיה שבעלה נוטש אותה לטובת אהובה צעירה יותר. סיפור קטן שנוגע בלב בגדול.

החייל האחרון – ינון ניר. אני כל כך אוהבת את הכתיבה של ינון. היא פוצעת בדיוק במקומות הקשים, אני יודעת. אולי דווקא בשל כך…

להב היהלום – גשה מייקל רואץ’ מנסה להראות איך תורות מן הבודהיזם מיושמות בעולם העסקים, ועד כמה הן משנות ומשפרות אותו. ספר שמלמד אותנו לא מעט על ההתנהלות שלנו בעבר ובהווה והשפעתה על העתיד, בכל תחום.

וכמובן – מאחורי המסכה (או כוחה של אשה) – של לואיזה מיי אלקוט. קלאסיקה מבריקה ומענגת במיוחד.

embedded by Embedded Video

עוד מהבלוג של גיל מרטנס

תצוגה מקדימה

כוחה של ספרות יפה

הספר של לואיזה מיי אלקוט הזכיר לי מה אני אוהבת כל כך בספרים. כמה כוח יש באיפוק. כמה כוח יש בכתיבה אינטיליגנטית ועדינה. כמה כוח יש ביכולת לשמור סודות מהקורא, ולגלותם לאט...

תצוגה מקדימה

שנה חסרת שיפוטיות בירושלים

אחד הנושאים שלאחרונה מעסיקים אותי הוא השאלה כיצד אני יכולה להימנע משיפוטיות יתר. כן, אני יודעת שזו שאלה כבדה, ותשובות עליה יכולות להעסיק אדם במשך חיים שלמים,...

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה