הבלוג של גיל מרטנס

gillmertens

אחת שאוהבת. והרבה. בבלוג כאן אנסה לשתף אתכם באחת האהבות הגדולות שלי - ספרים. עוד עלי? מוזמנים לבלוג שלי "רובע צפון מזרח" - http://www.rovazm.co.il/ וגם לבלוג האישי החדש שלי - http://www.gillmertens.com/

עדכונים:

פוסטים: 109

החל מאוקטובר 2012

באיחור לא אלגנטי, אבל גם לא מקרי, התאהבתי בספר על אמנות האהבה. אולי האמנות החשובה מכולן…

06/06/2015

2-70140b

שבוע הספר. כולם נוהרים (כולל אני) לרכוש ספרים במבצע. ספרים חדשים, מרגשים, ספרים שמבטיחים לקחת אותנו רחוק מהחיים העכשווים שלנו.

דווקא עכשיו, אני רוצה לספר לכם על ספר שלקח אותי בחזרה לעצמי. ספר די ישן, אבל מאוד רלוונטי ומרגש. ספר שהחזיר לי משהו מהבסיס שלי. סביר שלא תמצאו אותו במבצעים למיניהם. ובכל זאת, אם עדיין לא קראתם אותו, ממש כדאי לכם.

באיחור לא אלגנטי, אבל לא מקרי, ובהמלצת אח שלי, קראתי את “אמנות האהבה“.

אז נכון שכשהמילה הנדושה, המרגשת, העמומה, היפיפייה הזו ניצבת לה בגאון בשמו של הספר, זה מוסיף לו נקודות מיידיות אצלי, אבל הספר הזה מקבל נקודות גם בלי השלב הטכני הזה.

אמנות האהבה נכתב אמנם לפני יותר מ 50 שנה, אבל כמה שהוא רלוונטי לנו היום.

אריך פרום, פסיכואנליטן נודע, מפרק את המילה הערטילאית הזו – אהבה, ומנסה להראות לנו מה נדרש כדי להתמסר לה, להיות בה, לחוש, לתת ממנה.

הוא משווה את האמנות הזו, של לאהוב, להיאהב, לאמנות. כל אמנות. היא דורשת ידע, בסיס, הקשבה, רצון. ממש כמו מוזיקה – ההנאה גוברת כאשר אתה מבין יותר למה אתה מקשיב, במה אתה עוסק, מה אומרות המילים מאחורי השיר, או איך בנויה הסונטה.

הספר נותן בטחון למי שאוהב לאהוב, כמוני. הוא הבהיר לי שתלות בתוצאה אינה דווקא מה שחשוב באהבה. היכולת לאהוב באמת, להתמסר, להקשיב לצד השני גם כשלא תמיד יוצא לך משהו מכך, היא חלק מאהבה. הספר מדבר על אהבה מסוגים שונים, למשל אהבה של הורים לילדיהם, אהבה ללא תנאי, וכמה היא שונה מהאהבה הרומנטית.

ובאמנות כמו באמנות, יש הרבה מה ללמוד, ויש הרבה מקום לפרשנות אישית. מתחשק לי לקרוא שוב את הספר ולגלות עוד רובד של האמנות הנפלאה ביותר בעולם…

אריך פרום – אמנות האהבה. תרגום: דפנה לוי.

הוצאת מחברות לספרות.

[youtube 2Ch2qVvZ1Ug nolink]

עוד מהבלוג של גיל מרטנס

Thumbnail

כוחה של ספרות יפה

הספר של לואיזה מיי אלקוט הזכיר לי מה אני אוהבת כל כך בספרים. כמה כוח יש באיפוק. כמה כוח יש בכתיבה אינטיליגנטית ועדינה. כמה כוח יש ביכולת לשמור סודות מהקורא, ולגלותם לאט...

Thumbnail

שנה חסרת שיפוטיות בירושלים

אחד הנושאים שלאחרונה מעסיקים אותי הוא השאלה כיצד אני יכולה להימנע משיפוטיות יתר. כן, אני יודעת שזו שאלה כבדה, ותשובות עליה יכולות להעסיק אדם במשך חיים שלמים,...

תגובות

טופ 20 - בלוגים