הבלוג של גיל מרטנס

gillmertens

אחת שאוהבת. והרבה. בבלוג כאן אנסה לשתף אתכם באחת האהבות הגדולות שלי - ספרים. עוד עלי? מוזמנים לבלוג שלי "רובע צפון מזרח" - http://www.rovazm.co.il/ וגם לבלוג האישי החדש שלי - http://www.gillmertens.com/

עדכונים:

פוסטים: 109

החל מאוקטובר 2012

ליאונה לוקחת אותי למסע דון קישוטי ואבירי במיוחד. ואני? מתמסרת כמו דולסינאה. בלתי נראית לליאונה, אבל נמצאת שם עבורה.

10/01/2015

52345000990100490768no

מזמן לא קראתי רומן כה רחב יריעה, כל כך יפה. איזה אומץ לב נדרש כדי לכתוב היום רומן אטי, אפי, בשפה כה עשירה ותוך כבוד גדול לספרים.

את אני ליאונה קוראים לאט. מתענגים על המילים, השפה, הרעיונות. נזכרים בספרים שליוו אותנו, המופיעים בין השורות, ואז חושבים על אלו שלא מוזכרים אבל עוברים כחוט השני בין דפי הספר העשיר הזה.

ליאונה, נערה אדומת שיער ועזת מבט, נולדה וגדלה באפריקה, ואז בתור נערה, גם בישראל. ליאונה שבשלוש יבשות המתינו לבואה. ליאונה שכמעט אף אחד לא מצליח להבין, שיש בה תעוזה נדירה, יופי כובש וראש בלתי רגיל.

לליאונה יש תאווה כמעט בלתי נשלטת לספרים, לידע. עולם המושגים שלה שאוב מהרומנים הגדולים אותם קראה. הם נוסכים בה את הבטחון והכוח לעבור תלאות.

קשה לאנשים להבין מה מניע את ליאונה, ומאין היא שואבת את אומץ לבה. אבל היא נחושה להפוך לגיבורת חייה, ממש כמו ברומן שקראה בילדותה.

ליאונה מבהירה לנו מה קורה כאשר העולם הפנימי של ילדה, נערה, אישה עשיר הרבה יותר מאשר עולמה החיצוני.

ליאונה לוחמת בצדק, אם כי הצדק שלה מוגדר רק על ידה. ליאונה היא הגרסא הפמיניסטית לדון קישוט, ובאבירות, יצירתיות ונחישות – יוצאת למסע בעקבות הצדק.

קחו לכם את הזמן לשקוע ברומן המופלא הזה. הוא לא יהיה קל, אבל הוא ימלא את לבכם בסערות קטנות וגדולות, במילים יפות, בכבוד שכיום אינו מובן מאליו לשפה. הוא ימלא את לבכם בגיבורה אדומת שיער חד פעמית.

כולנו דולסינאות ברומן המופלא של גיל הראבן. וליאונה היא דון קישוט של ימינו – מיוחדת, נועזת. היא מקדישה לנו את מילותיה, את מסעה. היא גיבורת חייה. תנו לה את המקום הזה, היא הרוויחה אותו ביושר!

אני ליאונה – גיל הראבן

אחוזת בית ספרים

והנה עוד משהו לנפש…

embedded by Embedded Video

עוד מהבלוג של גיל מרטנס

תצוגה מקדימה

כוחה של ספרות יפה

הספר של לואיזה מיי אלקוט הזכיר לי מה אני אוהבת כל כך בספרים. כמה כוח יש באיפוק. כמה כוח יש בכתיבה אינטיליגנטית ועדינה. כמה כוח יש ביכולת לשמור סודות מהקורא, ולגלותם לאט...

תצוגה מקדימה

שנה חסרת שיפוטיות בירושלים

אחד הנושאים שלאחרונה מעסיקים אותי הוא השאלה כיצד אני יכולה להימנע משיפוטיות יתר. כן, אני יודעת שזו שאלה כבדה, ותשובות עליה יכולות להעסיק אדם במשך חיים שלמים,...

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה