הבלוג של gilads

גלעד שדמון

עדכונים:

פוסטים: 2

החל מיוני 2014

אני בן 51 יש לי 4 ילדים מקסימים ואישה אוהבת. אני בן למשפחת ניצולי שואה ואני זוכר שמאז שאני קטן אבא שלי היה נוהג לספר לי סיפורים מאותם ימים. אחד הסיפור המרכזיים ביותר שאני זוכר שסיפר לי הוא על יום בהיר במחנה אושוויץ, אבא ועוד 15 חבריו חילקו בניהם פרוסת לחם אחת. כולם היו רעבים, הם ישבו כולם ביחד ובידיהם פרוסת לחם קטנה משדלים לחלק אותה שווה בין כולם. הם ישבו ביחד ומצצו כל אחד את חלקו הקטן כדי שלא יגמר מהר. זאת הייתה חתיכת הלחם הטעימה ביותר בחייו אמר. זהו היה שיעורו הראשון בחינוך תחת השרדות לא פשוטה של אותם הימים, על ערכי שיוויון, דאגה, והבנה שהחיים שלו לא שווים בלי חבריו, שרק אם הם יהיו מלוכדים הם ישרדו כל קושי התגברו ולמדו לדאוג אחד לשני.

כשהייתי קטן בן גוריון הורה ליישב את הנגב, אביו ואימי לא היססו לעברנו לגור בקרית גת. כשגדלתי אבא דחף אותי לקורס חובלים וכשסיימתי את השירות שלי בצה”ל דחף אותי לפתוח מכללה לרפואה משלימה. מכללה זו הייתה בין הראשונות שהוקמו בארץ באותם ימים.
אך כל זה היה חלק מהשגרה והחינוך שקיבלתי, את המהפך הרציני בחיי עברתי כאשר ראיתי בפעם הראשונה בחיי ילד סובל, מתוסכל המסרב ללכת לבית ספר. באותו הרגע הידהד בי סיפורו של אבי על אותם הימים באושוויץ ועל האושר והשמחה ששרתה שם למרות המצב הקשה ועכשיו עומד לנגד עיני ילד שיש לו הכל אך אין בו טיפה של שמחה, אושר, או חיות ואז החלטתי להתעסק בחינוך.

הקמנו ביחד עם חבריי ואנשי חינוך רבים עמותה לחינוך בלתי פורמלי שיעודה היה הכשרת סגלי הוראה. התמקדנו תמיד ביצירת אווירה שיתופית בין המורים כי ידענו שברגע שהאווירה בחדר המורים תיהיה רגועה, סובלנית, כשהמטרה שלנגד עיניי המורים תיהיה הצלחת התלמידים זה יהיה השינוי המהותי שהתלמידים ירגישו בכיתות וכך זה באמת היה.

בתחילת הדרך זה היה דבר מאוד לא פשוט, אני זוכר את חדר המורים הראשון שנכנסתי אליו ונחרדתי. בפחות מ10 דקות הספיקו המורות לזלזל בי ולתת לי את ההרגשה שאני ממש מיותר במקום הזה. אך כשהתחלנו את התהליך של לימוד תוך כדי משחקים בישיבה במעגל הכל התהפך. האווירה בחדר המורים הייתה הפוכה לגמרי והילדים מיד הצטרפו ויצרו אווירה שיתופית ויחס חם עם המורים. מבחני המיצב עלו ב-30 אחוז וכל גם הציונים בשאר המקצועות.

אותו תהליך של לימוד בישיבה במעגל תוך כדי משחק החזיר לתלמידים ולמורים את החשק להגיע לבית הספר. ומאז אנו פועלים בעוד עשרות בתי ספר ברחבי הארץ.

גלעד שדמון, איש חינוך

גלעד שדמוןלדף הפייסבוק של גלעד שדמון

 

עוד מהבלוג של gilads

תצוגה מקדימה

מלך הס"ג

מלך הס"ג – בהיותי חייל בקורס חובלים היינו משחקים המון במשחק הזה. האמת היא, שהמחשק הזה לימד אותי המון על החיים, מאוד ברור לי היום למה אנשים מוצאים את עצמם עמוק עמוק מתחת למים, מי שעדיין משחק לפי חוקי "מלך הס"ג" אין לו סיכוי....

תגובות

פורסם לפני 6 years

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה