הבלוג של gilaclay

gilaclay

גילה טננבאום הדר - אמנית קרמיקה מעצבת ויוצרת אלמנטים פיסוליים לקירות, וגופי תאורה שולחניים אמנותיים, בהתאמה לסגנון ולגוני החלל המעוצב. ניתן לשלב תאורה פנימית נסתרת הבוקעת מתוך האלמנטים המפוסלים לקירות. בוגרת Pratt Institute... +עוד

גילה טננבאום הדר - אמנית קרמיקה מעצבת ויוצרת אלמנטים פיסוליים לקירות, וגופי תאורה שולחניים אמנותיים, בהתאמה לסגנון ולגוני החלל המעוצב. ניתן לשלב תאורה פנימית נסתרת הבוקעת מתוך האלמנטים המפוסלים לקירות. בוגרת Pratt Institute New-York (תואר B.Arch) והמכון לאמנות "בית שניידרמן" בגבעתיים.

עדכונים:

פוסטים: 9

החל ממאי 2015

אומרים שהחמר הוא חומר עם נשמה. אחד העתיקים ביותר בשימוש האדם, כבר אלפי שנים. הוא מופיע במגוון רחב מאוד של צבעים: החל מלבן, דרך צהבהב, ורדרד, אפור, גוונים רבים של חום, סגלגל, טרה-קוטה, אדום, מנוקדים למיניהם, ועד שחור.

פסל קיר "גלי הים": חמר חשוף בתערובת של שני גוונים, בשילוב מלחים.

פסל קיר “גלי הים”: חמר חשוף בתערובת של שני גוונים, בשילוב מלחים.

כאשר אנו מכסים את פני השטח בגלזורה, יש לגוון החומר השפעה משמעותית על גוון הגלזורה. בהרבה מקרים אפשר, ואף רצוי, להשאיר חלקים מסוימים מפני השטח במראה חמר חשוף, בהתאם לעיצוב. כך אנו נותנים לחומר הקסום הזה לבוא לידי ביטוי. להפגין את העצמה שבו.

גוף תאורה אמנותי שולחני: להבה. חמר אפור מנוקד +גלזורה כתומה.

גוף תאורה אמנותי שולחני: להבה. חמר אפור מנוקד +גלזורה כתומה.

גלזורות מסוימות יוצרות בקצה השטח המזוגג הקרנה של גוון  אחר על החמר החשוף הקרוב אליהן, ויוצרות הילה מעניינת בקצוות החמר החשוף.

פרט מתוך פסל קיר "איים קסומים": חמר אדום חשוף +גלזורה אדומה.

פרט מתוך פסל קיר “איים קסומים”: חמר אדום חשוף +גלזורה אדומה.

אז כמו שאומרים על בגד “מיניאטורי”: מחסה טפח – מגלה טפחיים, השאירו על פני היצירה הפיסולית חלקים בחמר חשוף, כי המחשוף מחמיא לחמר.

בפעם הבאה אשחרר מתכון מעניין נוסף.

עוד מהבלוג של gilaclay

תצוגה מקדימה

המעצב הגדול והמוכשר מכולם

אומרים שאלוהים נמצא בפרטים הקטנים. אבל הוא נמצא גם בפרטים הגדולים. אם נתבונן ונתעמק בפרטים של עולם הטבע, נגלה עד כמה הכל מורכב ומתוחכם. העולם הוא גדול, והכל נראה כל כך אקראי, אך ככל שמתעמקים, מגלים שמאחורי כל פרט קטן כגדול,...

תצוגה מקדימה

אפשר לקבל תרגום בבקשה?

קורה לי לעיתים קרובות שאני צועדת בפארק, ורואה מולי עץ ענק בעל צמרת מרשימה עם צורה מושלמת ומאוזנת. כאשר אני ממשיכה בדרכי ורואה את העץ מזווית אחרת, אני מגלה שהצמרת בעצם מורכבת מחלקי צמרות של כמה עצים, שכל אחד מהם תורם את חלקו...

שלום עולם!

ברוכים הבאים לבלוג החדש שלי!...

תגובות

פורסם לפני 4 years

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה