הבלוג של עורך דין מגשרת גילה עיני

עו"ד מגשרת גילה עיני, תואר שני .LL.M

עו"ד מגשרת גילה עיני בעלת משרד המתמחה בתחום דיני המשפחה, תואר שני במשפטים .LL.M חברה בפורום משפחה בלשכת עורכי הדין בישראל ויו"ר ועדת קשר מודיעין של לשכת עורכי הדין. יש לי ניסיון עשיר וידע רב בתחום העסקי כלכלי. בעברי... +עוד

עו"ד מגשרת גילה עיני בעלת משרד המתמחה בתחום דיני המשפחה, תואר שני במשפטים .LL.M חברה בפורום משפחה בלשכת עורכי הדין בישראל ויו"ר ועדת קשר מודיעין של לשכת עורכי הדין. יש לי ניסיון עשיר וידע רב בתחום העסקי כלכלי. בעברי תפקדתי בתפקידים בכירים בחברות היי-טק בינלאומיות. אמונתי היא כי במאבק אין מנצח ואין מפסיד. לפיכך, אני דוגלת בגישה לפיה יש וראוי לנסות ולסיים את הסכסוך המשפחתי באמצעות הסכם גירושין הוגן ובכך למזער את הפגיעה ולמנוע סכסוך משפחתי מכוער. יחד עם זאת, כאשר לא ניתן להגיע להסכם עם הצד השני, אני מתחייבת לנהל את ההליך המשפטי הנדרש וכפי שנדרש ולהשיג את התוצאה הטובה ביותר. עבורי, ההצלחה של הלקוח היא גם ההצלחה שלי. יש לי ניסיון נרחב במיוחד בניהול משא ומתן ובהליכי גישור וכן יכולת מוכחת לקבוע את האסטרטגיה החלופית הטובה ביותר, בהתאם לנסיבות וליישמה עד להשגת המטרה. חשוב מכל - יכולת לחשוב מחוץ לקופסא, להקשיב, להכיל, ליזום ולהיות יצירתית בניהול משברים מורכבים וקשים הקיימים בסכסוכים בין בני משפחה. משרדי נותן מענה לכלל הסוגיות בדיני המשפחה לרבות: ייצוג בבית המשפט ובבית הדין הרבני, גישור להסכם גירושין, הסכמי ממון, גירושין, משמורת, משמורת משותפת, מזונות ילדים, מזונות אישה, ידועה בציבור, אפוטרופסות, אבהות, חלוקת רכוש, איזון משאבים, פרוק שיתוף, צוואות וירושות. אם אתם זקוקים לייעוץ משפטי או עומדים בפני הליך משפטי בתחום דיני המשפחה, אתם מוזמנים לפנות אלי ולתאם פגישת ייעוץ ללא התחייבות.

עדכונים:

פוסטים: 30

החל מאוגוסט 2014

Gila Einy Advocate Mediator Family Law Modiin

עו”ד מגשרת גילה עיני, תואר שני LL.M., גישור, דיני משפחה, צוואות, ירושות, גירושין, מודיעין והסביבה

 

אפוטרופוס לגוף ולרכוש

מינוי אפוטרופוס לגוף ולרכוש הוא לא מהלך פשוט. ברוב המקרים מדובר על מענה לאדם קשיש בבחינת “אל תשליכי לעת זקנה” כדברי דוד המלך בספר תהילים. לצד זאת ישנם מקרים בהם מטרת המינוי היא לסייע לאדם בכל גיל שהוא צעיר ומבוגר שחוסנו הבריאותי נפגע ו/או לקטין בנסיבות שונות.

תהיה הסיבה אשר תהיה, מינוי אפוטרופוס לגוף ולרכוש הוא הליך מורכב. במיוחד בישראל שבה הערך של זכויות חירות בסיסיות הוא בעל מעמד חוקתי. יפים לעניין זה דברי בית המשפט העליון: “לא בנקל תיעשה פגיעה זו (מינוי אפוטרופוס) מתוך ההכרה של שיטתנו (המשפטית) בכבוד האדם, בחירויותיו. המצבים בהם תוגבל כשרותו של אדם לפעולות משפטיות הינם כאלה בהם כושר שיפוטו נפגם כדי כך שהחברה רואה צורך להגן עליו מפני עצמו… ומפני הזולת“.

מחלוקות בין בני משפחה

מינוי אפוטרופוס עלול לעורר מחלוקות קשות בין בני משפחה. לעתים הסכסוך המשפחתי הוא כה עמוק שאין מנוס מפנייה לערכאות בכדי לקבל החלטה נכונה וראויה שתהלום את טובת החסוי או פסול הדין. למשל, בפסק דין שניתן בבית המשפט לענייני משפחה בנצרת בנובמבר 2010, א”פ 1696-07-10 פלונית נ’ משרד העבודה והרווחה – חיפה ואח‘, דן כבוד השופט אסף זגורי בסכסוך קשה בין אח ואחות לגבי מינוי אפוטרופוס לאמם. שני הצדדים לא השכילו להגיע להסכמה למרות ניסיונות מצד בית המשפט להוביל אותם לשם. בסופו של דבר, מחלוקות שנגעו לשימוש בכספי החסויה הביאו למצב שבו מינוי האפוטרופוס ניתן לעורכת דין חיצונית. אולם מכיוון שבית המשפט מעדיף תמיד שאפוטרופוס יהיה בן משפחה או קרוב של החסוי, בפסק הדין נקבע כי המינוי יהיה זמני (לשישה חודשים בלבד). השופט זגורי אף קבע כי מינוי עורכת הדין כאפוטרופוס יהיה לענייני רכוש והחלטות בענייני גוף יתקבלו על ידי האח והאחות במשותף.

במקרה אחר שנדון בבית המשפט המחוזי בירושלים נדחתה בקשתה של נכדה להתמנות כאפוטרופוס לגופה ולרכושה של סבתה חולת האלצהיימר במקום דודה (הבן של האם). בעוד שהנכדה טענה כי הדוד ואשתו עושים בכספי החסויה כבשלם, בית המשפט התרשם שדווקא היא העלתה טענות שהיו “נגועות בחוסר תום לב ומטרתן להשיג רכוש השייך לסבתה“.

 המקור המשפטי

כשבית המשפט בוחן מחלוקות בין בני המשפחה לגבי מינוי אפוטרופוס הוא מפרש אותן בהתאם להוראות חוק הכשרות המשפטית, תשכ”ב-1962 תוך התבססות על סעיף 35(א) שקובע כי “בית המשפט ימנה לאפוטרופוס מי שנראה לו בנסיבות העניין מתאים ביותר לטובת החסוי“.

תפקידי האפוטרופוס

בכל הנוגע למינוי אפוטרופוס לבגיר, המקור המשפטי למינוי מצוי בעיקר בסעיף 33(א)(4) לחוק. סעיף אשר קובע כי ניתן למנות אפוטרופוס לאדם שלא יכול לדאוג לענייניו, כולם או מקצתם, באופן קבוע או ארעי, ואין מי שמוכן ומוסמך לדאוג להם במקומו.

סעיף 41 לחוק הכשרות המשפטית קובע כי האפוטרופוס צריך במילוי תפקידו “לנהוג לטובת החסוי כדרך שאדם מסור היה נוהג בנסיבות העניין”. לעתים בית המשפט מגדיר את תפקידיו של האפוטרופוס ולעתים הוא קובע שמדובר באפוטרופוס לגוף ו/או לרכוש מבלי לפרט סמכויות ספציפיות. הפסיקה פירשה את החובה שנובעת מתוך סעיף 41 לחוק כדרישה לנהוג כלפי החסוי באחריות, נאמנות, אמינות, רצינות, השקעה וכיו”ב. זאת תוך כדי שהאפוטרופוס אף מתבקש לשמוע את דעתו של החסוי ככל שניתן לעשות כן.

ישנן פעולות שהאפוטרופוס יכול לעשות בעצמו מתוקף תפקידו וישנם מקרים בהם הוא צריך לקבל את אישור בית המשפט. למשל, הענקת מתנה מרכושו של החסוי לאחר, חתימת ערבות בשם החסוי, העברת נכסי מקרקעין ועוד (הרשימה המלאה נמצאת בסעיף 47 לחוק). חובותיו של האפוטרופוס כוללות גם חובת דיווח לאפוטרופוס הכללי לפחות פעם בשנה ועליו לנהל פנקס חשבונות מסודר ולתעד כל פעולה כלכלית ברכושו של החסוי.

 ההבדל בין אפוטרופוס לגוף לבין אפוטרופוס לרכוש

אפוטרופוס יכול להתמנות בשני מישורים. במישור הראשון כאפוטרופוס לגוף שאחראי על עניינים אישים של החסוי/פסול הדין כמו מקום מגורים, צרכים רפואיים, צרכים גופניים, מיצוי זכויות, תעסוקה, פנאי, צרכים חברתיים, צרכים נפשיים וכו’. במישור השני המינוי יכול להיות של אפוטרופוס לרכוש. היינו, אפוטרופוס שתפקידו לדאוג לסוגיות רכושיות כמו הגנה מפני ניצול כלכלי, ניהול נכסים, ניהול חשבון בנק, מיצוי זכויות כספיות ועוד.

לעתים אפוטרופוס ממונה לעניין מסוים וספציפי כמו החלטה על מתן טיפול רפואי. המינוי יכול להיות לגוף, לרכוש או לשני המישורים גם יחד. זאת כתלות בנסיבות הרלבנטיות ובעיקר כתלות במצבו של החסוי/פסול הדין.

 מינוי של כמה אפוטרופוסים

חוק הכשרות המשפטית מתיר לבית המשפט למנות כמה אפוטרופוסים לחסוי. האפוטרופוסים צריכים לפעול בשיתוף פעולה ואם דעותיהם חלוקות עליהם לקבל הנחיות מבית המשפט (למעט סיטואציות בהן נדרשת החלטה מצד אפוטרופוס אחד בעניין שלא סובל דיחוי). בית המשפט יכול לחלק את סמכויות האפוטרופוסים או להטיל עליהם את המשימה במשותף.

 

חלופות במקום מינוי אפוטרופוס

לצד האפשרות למנות לאדם אפוטרופוס לגוף או לרכוש, ישנן מספר חלופות שיכולות לשמש כפתרונות ביניים. לדוגמה, ייפוי כוח לביצוע פעולות שונות בענייניו של חסוי שמוגבל לנושאים ספציפיים חלף מינוי אפוטרופוס בעל סמכויות רחבות. חלופה נוספת שהתקבלה בפסק דין תקדימי של השופטת אספרנצה אלון בבית המשפט לענייני משפחה בחיפה הייתה למנות לקשישה סיעודית את חברתה במודל של “תומכת החלטות”. מעמד שמאפשר לאחרונה לסייע בקבלת החלטות לטובת החסויה “עם ולא במקום”. מעבר לשתי החלופות הללו ניתן תמיד לבקש מבית המשפט להגדיל/להגביל סמכויות אפוטרופוס ובפרט בנושאים “רגישים” כמו רכוש או אמונות דתיות.

 איך מגישים בקשה למינוי אפוטרופוס?

בקשה למינוי אפוטרופוס יש להגיש לבית המשפט לענייני משפחה וברוב המקרים עומד מאחוריה קרוב כמו בן זוג, ילד, דוד, הורה וכדומה. במסגרת הבקשה יש לפרט את הסיבות שהביאו לנקיטה בצעד הנ”ל. המבקש צריך להתייחס למצבו של החסוי ולהציג נימוקים למינוי שכוללים הסברים אודות יכולתו לעמוד בדרישות שעולות ממינויו כאפוטרופוס. הבקשה מוגשת בצירוף חוות דעת רפואית.

שימו לב כי בקשה למינוי אפוטרופוס איננה מתקבלת במקום ולא אחת לוקח זמן מה עד שהדברים מבשילים לכדי נפקות משפטית. אי לכך מומלץ להגיש במקביל בקשה למינוי אפוטרופוס זמני ולכל הפחות עד שתינתן החלטה סופית בבקשה העיקרית.

בית המשפט לענייני משפחה בוחן את הבקשה מול גורמים שונים ומקבל תסקיר אודות החסוי והמבקש ממשרד הרווחה. בדרך כלל תישלח לביתם של המעורבים עובדת סוציאלית שתחווה דעתה על הנושא. בית המשפט רשאי לשמוע את החסוי/פסול הדין וייתכן כי הוא יבקש אישור מטעם היועץ המשפטי לממשלה. לאחר מכן, ובמידה שכל ההליכים התקדמו כסדרם, בית המשפט יאשר את המינוי. בית המשפט עשוי לאשר את המינוי במלואו או להגביל אותו בהתאם לנסיבות שהוצגו בפניו. כשהמינוי מתקבל האפוטרופוס הופך לגורם היחיד שרשאי לאשר פעולות משפטיות של החסוי/פסול הדין בנוגע לסמכויות שנקבעו לו.

 לסיכום

חשוב לזכור שכל מינוי של אפוטרופוס לאדם (בגיר או קטין) נועד לקיים מטרה אחת – לשמור על טובתו של החסוי/פסול הדין. במידה שקיים חשש כי האפוטרופוס שמונה איננו פועל כנדרש או שהאפוטרופוס שעומד להתמנות עלול לעשות בסמכויותיו שימוש לרעה, ניתן לפנות לבית המשפט בעניין. ישנם פתרונות רבים להפגת מתחים בין בני משפחה שחלוקים לגבי מינוי אפוטרופוס כזה או אחר. לדוגמה, הפרדה בין המינוי לרכוש והמינוי לגוף, מינוי כמה אפוטרופוסים בעלי סמכויות זהות (כמערכת איזונים ובלמים), מינוי גורם חיצוני (לא אידיאלי אך אפשרי) ועוד. כך או כך מומלץ במקרים אלה לפנות בהקדם לקבלת ייעוץ משפטי וזאת משום שעיכוב במינוי אפוטרופוס בנסיבות שמחייבות מהלך כאמור פוגע בראש ובראשונה בחסוי שאיננו מסוגל לדאוג לעצמו.

  מאמר זה נכתב על ידי עו”ד גילה עיני   08-9573333

 

 

עוד מהבלוג של עורך דין מגשרת גילה עיני

תצוגה מקדימה

גישור גירושין דיני משפחה

התא המשפחתי היה מאז ומתמיד עמוד התווך של החברה. במקביל להישגים מרשימים בתחומי המדינה והטכנולוגיה, התפתחה תרבות חברתית כאובה של סכסוכים בתא המשפחתי ולעיתים אף עד כדי פירוקו. לדאבון הלב, כשבני משפחה נקלעים למשבר, מה שבדרך...

תגובות

תגיות:

איזון משאבים, איך מתגרשים, אפוטרופסות, גירושין, גירושין במודיעין, גירושין מודיעין, גישור, גישור במודיעין, גישור להסכם גירושין, גישור מודיעין, הליך גירושין במודיעין, הליך גירושין מודיעין, הליך גישור במודיעין, הליך גישור מודיעין, הליכי גירושין במודיעין, הליכי גירושין מודיעין, הליכי גישור במודיעין, הליכי גישור מודיעין, הסכם גירושין, הסכם הורות, הסכם לחיים משותפים, הסכם ממון, הסכם ממון במודיעין, הסכם ממון מודיעין, הסכמי ממון במודיעין, הסכמי ממון מודיעין, חלוקת רכוש, ידועה בציבור, ידועים בציבור, ירושה, ירושות, מזונות, מזונות אישה, מזונות ילדים, מחפשת עורך דין במודיעין, מחפשת עורך דין לגירושין, מחפשת עורך דין לגירושין במודיעין, מחפשת עורך דין למשפחה, מחפשת עורך דין למשפחה במודיעין, משמורת, משמורת משותפת, משפחה אחרת, מתגרשים, עו"ד במודיעין, עו"ד גירושים מודיעין, עו"ד גירושין במודיעין, עו"ד גירושין מודיעין, עו"ד גרושים במודיעין, עו"ד גרושים מודיעין, עו"ד גרושין במודיעין, עו"ד גרושין מודיעין, עו"ד דיני משפחה במודיעין, עו"ד דיני משפחה מודיעין, עו"ד הסכם ממון במודיעין, עו"ד הסכם ממון מודיעין, עו"ד הסכמי ממון במודיעין, עו"ד הסכמי ממון מודיעין, עו"ד לגירושים במודיעין, עו"ד לגירושים מודיעין, עו"ד לגירושין במודיעין, עו"ד לגירושין מודיעין, עו"ד לגרושים במודיעין, עו"ד לגרושים מודיעין, עו"ד לגרושין במודיעין, עו"ד לגרושין מודיעין, עו"ד לדיני משפחה במודיעין, עו"ד לדיני משפחה מודיעין, עו"ד להסכם ממון במודיעין, עו"ד להסכמי ממון במודיעין, עו"ד להסכמי ממון מודיעין, עו"ד למשפחה במודיעין, עו"ד למשפחה מודיעין, עו"ד לענייני משפחה במודיעין, עו"ד לענייני משפחה מודיעין, עו"ד מודיעין, עו"ד משפחה במודיעין, עו"ד משפחה מודיעי, עו"ד ענייני משפחה במודיעין, עו"ד ענייני משפחה מודיעין, עורך דין במודיעין, עורך דין גירושים במודיעין, עורך דין גירושים מודיעין, עורך דין גירושין במודיעין, עורך דין גירושין מודיעין, עורך דין גרושים במודיעין, עורך דין גרושים מודיעין, עורך דין גרושין במודיעין, עורך דין גרושין מודיעין, עורך דין דיני משפחה במודיעין, עורך דין דיני משפחה מודיעין, עורך דין הסכם ממון במודיעין, עורך דין הסכם ממון מודיעין, עורך דין הסכמי ממון במודיעין, עורך דין הסכמי ממון מודיעין, עורך דין לגירושים במודיעין, עורך דין לגירושים מודיעין, עורך דין לגירושין במודיעין, עורך דין לגירושין מודיעין, עורך דין לגרושים במודיעין, עורך דין לגרושים מודיעין, עורך דין לגרושין במודיעין, עורך דין לגרושין מודיעין, עורך דין לדיני משפחה במודיעין, עורך דין לדיני משפחה מודיעין, עורך דין להסכם ממון במודיעין, עורך דין להסכמי ממון במודיעין, עורך דין להסכמי ממון מודיעין, עורך דין למשפחה במודיעין, עורך דין למשפחה מודיעין, עורך דין לענייני משפחה במודיעין, עורך דין לענייני משפחה מודיעין, עורך דין מודיעין, עורך דין משפחה במודיעין, עורך דין משפחה מודיעין, עורך דין ענייני משפחה במודיעין, עורך דין ענייני משפחה מודיעין, עורכי דין במודיעין, עורכי דין גירושים במודיעין, עורכי דין גירושים מודיעין, עורכי דין גירושין במודיעין, עורכי דין גירושין מודיעין, עורכי דין גרושים במודיעין, עורכי דין גרושים מודיעין, עורכי דין גרושין במודיעין, עורכי דין גרושין מודיעין, עורכי דין דיני משפחה במודיעין, עורכי דין דיני משפחה מודיעין, עורכי דין הסכם ממון במודיעין, עורכי דין הסכם ממון מודיעין, עורכי דין הסכמי ממון במודיעין, עורכי דין הסכמי ממון מודיעין, עורכי דין לגירושים במודיעין, עורכי דין לגירושים מודיעין, עורכי דין לגירושין במודיעין, עורכי דין לגירושין מודיעין, עורכי דין לגרושים במודיעין, עורכי דין לגרושים מודיעין, עורכי דין לגרושין במודיעין, עורכי דין לגרושין מודיעין, עורכי דין לדיני משפחה במודיעין, עורכי דין לדיני משפחה מודיעין, עורכי דין להסכם ממון במודיעין, עורכי דין להסכם ממון מודיעין, עורכי דין להסכמי ממון במודיעין, עורכי דין להסכמי ממון מודיעין, עורכי דין למשפחה במודיעין, עורכי דין למשפחה מודיעין, עורכי דין לענייני משפחה במודיעין, עורכי דין לענייני משפחה מודיעין, עורכי דין מודיעין, עורכי דין משפחה במודיעין, עורכי דין משפחה מודיעין, עורכי דין ענייני משפחה במודיעין, עורכי דין ענייני משפחה מודיעין, פורום גרושים, פורום דיני משפחה, פורום משפחה, פורום מתגרשים, צוואה, צוואות, רבנות
פורסם לפני 5 years
תצוגה מקדימה

הסדרי ראיה לסבים - קביעת הסדרי ראיה לסבים עלולה להיות מחלוקת משפטית ומשפחתית קשה. האם סבא וסבתא זכאים לדרוש הסדרי ראיה עם נכדיהם? מהו מעמדם החוקי של הסבים והאם החוק מכיר בזכויותיהם לפגוש את נכדיהם? מה קובע החוק בעניין זה?

הסדרי ראיה לסבים   על הקשר המיוחד שבין סבים ונכדים ניתן ללמוד  גם מהתלמוד הירושלמי. התלמוד מלמד אותנו שכאשר סב שומע פרשה מפי נכדו, הוא יכול לראות את עצמו כמי ששמע את הפרשה במעמד הר סיני. ובכן, המסורת היהודית איננה לבדה....

תגובות

תגיות:

גירושין במודיעין, גירושין מודיעין, גישור במודיעין, גישור מודיעין, הליך גירושין במודיעין, הליך גירושין מודיעין, הליך גישור במודיעין, הליך גישור מודיעין, הליכי גירושין במודיעין, הליכי גירושין מודיעין, הליכי גישור במודיעין, הליכי גישור מודיעין, הסכם ממון במודיעין, הסכם ממון מודיעין, הסכמי ממון במודיעין, הסכמי ממון מודיעין, מחפשת עורך דין במודיעין, מחפשת עורך דין לגירושין, מחפשת עורך דין לגירושין במודיעין, מחפשת עורך דין למשפחה, מחפשת עורך דין למשפחה במודיעין, עו"ד במודיעין, עו"ד גירושים מודיעין, עו"ד גירושין במודיעין, עו"ד גירושין מודיעין, עו"ד גרושים במודיעין, עו"ד גרושים מודיעין, עו"ד גרושין במודיעין, עו"ד גרושין מודיעין, עו"ד דיני משפחה במודיעין, עו"ד דיני משפחה מודיעין, עו"ד הסכם ממון במודיעין, עו"ד הסכם ממון מודיעין, עו"ד הסכמי ממון במודיעין, עו"ד הסכמי ממון מודיעין, עו"ד לגירושים במודיעין, עו"ד לגירושים מודיעין, עו"ד לגירושין במודיעין, עו"ד לגירושין מודיעין, עו"ד לגרושים במודיעין, עו"ד לגרושים מודיעין, עו"ד לגרושין במודיעין, עו"ד לגרושין מודיעין, עו"ד לדיני משפחה במודיעין, עו"ד לדיני משפחה מודיעין, עו"ד להסכם ממון במודיעין, עו"ד להסכמי ממון במודיעין, עו"ד להסכמי ממון מודיעין, עו"ד למשפחה במודיעין, עו"ד למשפחה מודיעין, עו"ד לענייני משפחה במודיעין, עו"ד לענייני משפחה מודיעין, עו"ד מודיעין, עו"ד משפחה במודיעין, עו"ד משפחה מודיעי, עו"ד ענייני משפחה במודיעין, עו"ד ענייני משפחה מודיעין, עורך דין במודיעין, עורך דין גירושים במודיעין, עורך דין גירושים מודיעין, עורך דין גירושין במודיעין, עורך דין גירושין מודיעין, עורך דין גרושים במודיעין, עורך דין גרושים מודיעין, עורך דין גרושין במודיעין, עורך דין גרושין מודיעין, עורך דין דיני משפחה במודיעין, עורך דין דיני משפחה מודיעין, עורך דין הסכם ממון במודיעין, עורך דין הסכם ממון מודיעין, עורך דין הסכמי ממון במודיעין, עורך דין הסכמי ממון מודיעין, עורך דין לגירושים במודיעין, עורך דין לגירושים מודיעין, עורך דין לגירושין במודיעין, עורך דין לגירושין מודיעין, עורך דין לגרושים במודיעין, עורך דין לגרושים מודיעין, עורך דין לגרושין במודיעין, עורך דין לגרושין מודיעין, עורך דין לדיני משפחה במודיעין, עורך דין לדיני משפחה מודיעין, עורך דין להסכם ממון במודיעין, עורך דין להסכמי ממון במודיעין, עורך דין להסכמי ממון מודיעין, עורך דין למשפחה במודיעין, עורך דין למשפחה מודיעין, עורך דין לענייני משפחה במודיעין, עורך דין לענייני משפחה מודיעין, עורך דין מודיעין, עורך דין משפחה במודיעין, עורך דין משפחה מודיעין, עורך דין ענייני משפחה במודיעין, עורך דין ענייני משפחה מודיעין, עורכי דין במודיעין, עורכי דין גירושים במודיעין, עורכי דין גירושים מודיעין, עורכי דין גירושין במודיעין, עורכי דין גירושין מודיעין, עורכי דין גרושים במודיעין, עורכי דין גרושים מודיעין, עורכי דין גרושין במודיעין, עורכי דין גרושין מודיעין, עורכי דין דיני משפחה במודיעין, עורכי דין דיני משפחה מודיעין, עורכי דין הסכם ממון במודיעין, עורכי דין הסכם ממון מודיעין, עורכי דין הסכמי ממון במודיעין, עורכי דין הסכמי ממון מודיעין, עורכי דין לגירושים במודיעין, עורכי דין לגירושים מודיעין, עורכי דין לגירושין במודיעין, עורכי דין לגירושין מודיעין, עורכי דין לגרושים במודיעין, עורכי דין לגרושים מודיעין, עורכי דין לגרושין במודיעין, עורכי דין לגרושין מודיעין, עורכי דין לדיני משפחה במודיעין, עורכי דין לדיני משפחה מודיעין, עורכי דין להסכם ממון במודיעין, עורכי דין להסכם ממון מודיעין, עורכי דין להסכמי ממון במודיעין, עורכי דין להסכמי ממון מודיעין, עורכי דין למשפחה במודיעין, עורכי דין למשפחה מודיעין, עורכי דין לענייני משפחה במודיעין, עורכי דין לענייני משפחה מודיעין, עורכי דין מודיעין, עורכי דין משפחה במודיעין, עורכי דין משפחה מודיעין, עורכי דין ענייני משפחה במודיעין, עורכי דין ענייני משפחה מודיעין, פורום משפחה
פורסם לפני 5 years
תצוגה מקדימה

מזונות ילדים במשמורת משותפת - כיצד קובעים מזונות ילדים כאשר מדובר על משמורת משותפת? האם משמורת משותפת מפחיתה משמעותית את שיעור המזונות ואיך בתי המשפט מתייחסים לנושא?

                          מזונות משמורת משותפת   הליך גירושין הוא הליך מורכב אשר שיקולים שכלתניים ואתגרים רגשיים שזורים בו כשתי וערב. לא אחת, האב והאם מוצאים את עצמם בהתנגשות משפטית אמוציונלית אשר גוררת מאבקים לא...

תגובות

תגיות:

איזון משאבים, איך מתגרשים, אפוטרופסות, גירושין, גירושין במודיעין, גירושין מודיעין, גישור, גישור במודיעין, גישור להסכם גירושין, גישור מודיעין, הליך גירושין במודיעין, הליך גירושין מודיעין, הליך גישור במודיעין, הליך גישור מודיעין, הליכי גירושין במודיעין, הליכי גירושין מודיעין, הליכי גישור במודיעין, הליכי גישור מודיעין, הסכם גירושין, הסכם הורות, הסכם לחיים משותפים, הסכם ממון, הסכם ממון במודיעין, הסכם ממון מודיעין, הסכמי ממון במודיעין, הסכמי ממון מודיעין, חלוקת רכוש, ידועה בציבור, ידועים בציבור, ירושה, ירושות, מזונות, מזונות אישה, מזונות ילדים, מחפשת עורך דין במודיעין, מחפשת עורך דין לגירושין, מחפשת עורך דין לגירושין במודיעין, מחפשת עורך דין למשפחה, מחפשת עורך דין למשפחה במודיעין, משמורת, משמורת משותפת, משפחה אחרת, מתגרשים, עו"ד במודיעין, עו"ד גירושים מודיעין, עו"ד גירושין במודיעין, עו"ד גירושין מודיעין, עו"ד גרושים במודיעין, עו"ד גרושים מודיעין, עו"ד גרושין במודיעין, עו"ד גרושין מודיעין, עו"ד דיני משפחה במודיעין, עו"ד דיני משפחה מודיעין, עו"ד הסכם ממון במודיעין, עו"ד הסכמי ממון במודיעין, עו"ד הסכמי ממון מודיעין, עו"ד לגירושים במודיעין, עו"ד לגירושים מודיעין, עו"ד לגירושין במודיעין, עו"ד לגירושין מודיעין, עו"ד לגרושים במודיעין, עו"ד לגרושים מודיעין, עו"ד לגרושין במודיעין, עו"ד לגרושין מודיעין, עו"ד לדיני משפחה במודיעין, עו"ד לדיני משפחה מודיעין, עו"ד להסכם ממון במודיעין, עו"ד להסכמי ממון במודיעין, עו"ד להסכמי ממון מודיעין, עו"ד למשפחה במודיעין, עו"ד למשפחה מודיעין, עו"ד לענייני משפחה במודיעין, עו"ד לענייני משפחה מודיעין, עו"ד מודיעין, עו"ד משפחה במודיעין, עו"ד משפחה מודיעי, עו"ד ענייני משפחה במודיעין, עו"ד ענייני משפחה מודיעין, עורך דין במודיעין, עורך דין גירושים במודיעין, עורך דין גירושים מודיעין, עורך דין גירושין במודיעין, עורך דין גירושין מודיעין, עורך דין גרושים במודיעין, עורך דין גרושים מודיעין, עורך דין גרושין במודיעין, עורך דין גרושין מודיעין, עורך דין דיני משפחה במודיעין, עורך דין דיני משפחה מודיעין, עורך דין הסכם ממון במודיעין, עורך דין הסכמי ממון במודיעין, עורך דין הסכמי ממון מודיעין, עורך דין לגירושים במודיעין, עורך דין לגירושים מודיעין, עורך דין לגירושין במודיעין, עורך דין לגירושין מודיעין, עורך דין לגרושים במודיעין, עורך דין לגרושים מודיעין, עורך דין לגרושין במודיעין, עורך דין לגרושין מודיעין, עורך דין לדיני משפחה במודיעין, עורך דין לדיני משפחה מודיעין, עורך דין להסכם ממון במודיעין, עורך דין להסכמי ממון במודיעין, עורך דין להסכמי ממון מודיעין, עורך דין למשפחה במודיעין, עורך דין למשפחה מודיעין, עורך דין לענייני משפחה במודיעין, עורך דין לענייני משפחה מודיעין, עורך דין מודיעין, עורך דין משפחה במודיעין, עורך דין משפחה מודיעין, עורך דין ענייני משפחה במודיעין, עורך דין ענייני משפחה מודיעין, עורכי דין במודיעין, עורכי דין גירושים במודיעין, עורכי דין גירושים מודיעין, עורכי דין גירושין במודיעין, עורכי דין גירושין מודיעין, עורכי דין גרושים במודיעין, עורכי דין גרושים מודיעין, עורכי דין גרושין במודיעין, עורכי דין גרושין מודיעין, עורכי דין דיני משפחה במודיעין, עורכי דין דיני משפחה מודיעין, עורכי דין הסכמי ממון במודיעין, עורכי דין הסכמי ממון מודיעין, עורכי דין לגירושים במודיעין, עורכי דין לגירושים מודיעין, עורכי דין לגירושין במודיעין, עורכי דין לגירושין מודיעין, עורכי דין לגרושים במודיעין, עורכי דין לגרושים מודיעין, עורכי דין לגרושין במודיעין, עורכי דין לגרושין מודיעין, עורכי דין לדיני משפחה במודיעין, עורכי דין לדיני משפחה מודיעין, עורכי דין להסכם ממון במודיעין, עורכי דין להסכמי ממון במודיעין, עורכי דין להסכמי ממון מודיעין, עורכי דין למשפחה במודיעין, עורכי דין למשפחה מודיעין, עורכי דין לענייני משפחה במודיעין, עורכי דין לענייני משפחה מודיעין, עורכי דין מודיעין, עורכי דין משפחה במודיעין, עורכי דין משפחה מודיעין, עורכי דין ענייני משפחה במודיעין, עורכי דין ענייני משפחה מודיעין, פורום גרושים, פורום דיני משפחה, פורום משפחה, פורום מתגרשים, צוואה, צוואות, רבנות
פורסם לפני 5 years

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה