הבלוג של gigi

הבלוג שלי

עדכונים:

פוסטים: 26

החל מפברואר 2011

רבים המתקינים פרגולות חושבים שהפרגולות משמשות רק כמקום יפה לשבת בו ורק לאחר ההתקנה והשימוש בפרגולות מגלים כמה הפרגולות חשובות ומשמשות אותנו לכל אורך היום.
במאמר זה נרחיב על הפרגולות והערך המוסף שהן נותנות לנו, ברור שכל אחד שהתקין פרגולות יוכל להוסיף עוד נקודות שלא חשבנו עליהם.

פרגולות כסוכך למרפסת

לבעלי מרפסות פתוחות מוכרת ההתלבטות אם כדאי להתקין סוכך למרפסת או פרגולה המשרה אוירה נעימה וביתית, במקרים אל התקנת פרגולות פותרת את הבעיה וזאת משום שניתן להשתמש בפרגולה גם כעין סוכך מרפסת וזאת בתנאי ששמים על הפרגולה כיסוי האוטם כניסה של שמש או גשם וכך נהפכת הפרגולה ומשמשת גם  כמין סוכך למרפסת לא רישמי וגם כפרגולה על כל המשתמע מכך.

פרגולות כמתלה

השימוש המקובל ביותר בקרב משפחות עם ילדים קטנים המשתמשים בפרגולות הוא פרגולות כמתלה לכל דבר, לכן נוכל לראות נדנדות תלויות על פרגולות, בימבות ומשחקי חצר המוצאים את מקומם על גבי קורות הפרגולה, הפרגולות משמשות גם למתלה עבור מכשירים קוטלי יתושים ומעופפים במקומות בהם הצמחיה רבה כמו צימרים ומקומות אירוח, נוכל לראות גם פרגולות המשמשות לתליית בגדים במקומות כמו חופי ים ובריכות, שם “מקשטים” את הפרגולה במתלים במיוחד לשם כך.

פרגולות תמיכה ועזר לבניית סוכה

בימים אלו לפני חג הסוכות ניתן לראות את השימוש הנרחב ביותר בפרגולות, פרגולות משמשות כבסיס ותמיכה לבניית סוכה, לכן נוכל לראות פתאום את הפרגולות לובשות חג על ידי כיסויי בד או עץ וקישוטים רבים. במקרים אלו חשוב לדעת שיש חשיבות רבה לרווחים הנמצאים בין הקורות בחלקן העליון של פרגולות ולעובי הקורות, כיוון שצפיפות הקורות יכול לגרום לסוכה לא להיות כשרה וחבל.
כמובן שהתמיכה על ידי פרגולות מקלה מאוד על בוני הסוכות שנהנים כל השנה מפרגולה ובסוכות ממנה נעים וחמים לאוירת חג מושלמת.

פרגולות בחצר

השימוש בפרגולות שונה אם מדובר בשימוש בחצר או במרפסת, במרפסת הפרגולה משמשת גם לשם סוכך למרפסת לא כך בחצר, במיוחד אם מדובר בחצרות גדולות פרגולות יכולות לשמש כתוחם לחצר וגבול, לכן לעיתים נראה פרגולות בחצרות של גנים ומעונות וזאת כדי לתת לילד הרגשה של גבולות ע”י תחימת השטח עם פרגולה.

עוד מהבלוג של gigi

מראות בחדרי כושר

בשעה טוב ומוצלחת קיבלתם את ההחלטה ורכשתם מנוי לחדר כושר. אם הפעם האחרונה שבה עשיתם פעילות גופנית כלשהי הייתה בצבא או אפילו בתיכון, אתם תגלו במהרה שלא כל כך פשוט לחזור לכושר. אולם פרט למאמץ הפיזי, לכוח הסיבולת ולכוח הרצון...

תגובות

פורסם לפני 8 years

איך להיפטר מעכברים בבית?

חידה: זה בלתי נמנע. כל בעלי הבתים ייחוו את זה לפחות פעם בחיים. זה מטרד. זה משאיר עקבות. זה לפעמים אוכל לך את האוכל. הוא מגיע בלילה כשאתה הכי פחות מצפה לו. מה זה??? אם ניחשתם עכברים, צדקתם!  עכברים בבית הם בעיה. עכברים יכולים...

תגובות

פורסם לפני 8 years

שלום עולם!

שלום, ברוכים הבאים לבלוגים של סלונה. שיהיה הרבה בהצלחה, ויש לנו גם כמה טיפים בעמוד הראשי של הבלוגים (הקישור הכי שמאלי בסרגל הניווט)....

תגובות

פורסם לפני 8 years

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה