הבלוג של gigi

הבלוג שלי

עדכונים:

פוסטים: 26

החל מפברואר 2011

בשעה טוב ומוצלחת קיבלתם את ההחלטה ורכשתם מנוי לחדר כושר. אם הפעם האחרונה שבה עשיתם פעילות גופנית כלשהי הייתה בצבא או אפילו בתיכון, אתם תגלו במהרה שלא כל כך פשוט לחזור לכושר. אולם פרט למאמץ הפיזי, לכוח הסיבולת ולכוח הרצון וההתמדה הדרושים כדי להיכנס לכושר, כל מנוי בחדר כושר צריך להיות ערוך נפשית גם להימצאותן של מראות זכוכית בכל פינה במכון.

מראה, מראה שעל הקיר, למי השריר הגדול ביותר בעיר?

למן הרגע הראשון שבו כף רגלכם דרכה בפתחו של מועדון הכושר, תגלו כי מראות זכוכית מקיפות אתכם מכל עבר: במעלית, בדלפק הקבלה, באגף הרמת המשקולות, מסביב לאולם המכשירים, בחדר הספינינג, בסטודיו, במלתחות ואיפה לא? להיכן שלא תלכו ובכל פעילות גופנית שתעשו, אם תרימו את ראשכם מהרצפה תראו מראת זכוכית מולכם.

לכאורה יש לכך סיבה הגיונית. שכמבצעים פעילות גופנית כלשהי, חשוב להקפיד על יציבה נכונה ועל מנח גוף תקין, שהם המפתח להצלחתו של התרגיל שאנו מבצעים. הצבת מראות זכוכית בחדר הכושר מקלות על המתעמלים לבצע את התרגילים באופן הנכון. וכשמדובר במראות בחדרי הסטודיו, המראות מקלות על כל הנוכחים בסטודיו לראות את התנועות, הצעדים והתרגילים שמבצע/ת המדריך/ה ולחזור אחריהם בדיוק רב.

מראות זכוכית בחדר כושר – כי תוצאות רואים בעיניים

אלא שמראות הזכוכית בחדר הכושר ממלאות לא רק תפקיד פונקציונאלי. מתעמלים רבים שואבים הנאה וסיפוק רב מהתבוננות בעצמם בעודם מבצעים תרגילים שונים, מרימים משקולות, רוקדים, רצים וכו’. אין הנאה גדולה יותר מלראות את פירות העבודה הקשה, הנשקפים מולנו במראה. אין סיפור גדול יותר מלראות את גופנו החטוב והשרירי מבצע תרגילים או תנועות שעד לפני כמה חודשים כלל לא יכולנו לבצע. בבחינה זו מראות הזכוכית בחדר הכושר מהוות גורם מוטיבציוני, שנועד לחזק ולעודד אותנו להמשיך ולהתעמל, כי תוצאות ההשקעה, המאמץ וההתמדה ניכרים לעין.

מראות זכוכית – להתמודד עם מציאות עגומה

יחד עם זאת, חשוב לזכור שעבור אנשים שזה עתה מתחילים לחזור לכושר, ובמיוחד אנשים כבדי משקל שרק נמצאים בתחילת תהליך ההרזיה, ריבוי מראות הזכוכית יכול להיות מכשול פסיכולוגי עצום. למי שסובל מבעיית דימוי גוף כלשהי, וכשהכושר הגופני ירוד ממילא, מראות משקפות זאת בכל רגע ובכל שנייה.

מראות הזכוכית בחדר הכושר לא רק עוזרות לנו לוודא שאנו מבצעים את התרגילים כנדרש, הן גם מציבות בפנינו מראה מטאפורית. הן משקפות לנו את ההזנחה המתמשכת, את העצלנות שעימה התמודדנו כל החיים, את הרגלי האכילה הבעייתיים ואת אורח החיים הלא מאוזן שלנו. ועם מציאות שכזו לא כל אחד יכול להתמודד.

 

לסיכום, מראות זכוכית הן אחד המאפיינים הבולטים של כל חדר כושר באשר הוא. פרט לתפקידן הפונקציונאלי, למראות הזכוכית יש גם תפקיד חשוב במישור הפסיכולוגי, שהוא מרכיב חשוב בהתמדה בביצוע פעילות גופנית כחלק בלתי נפרד מאורח החיים. יחד עם זאת, חשוב לזכור שגם אם אנו נמצאים בשלב בו המראות משקפות לנו מציאות שלא נעימה לעין במיוחד, לא כדאי לשקוע בדכדוך. ככל שמראות מציגות בפנינו מציאות עגומה יותר, כך עלינו לנצל אותן כמקפצה לשינוי אמיתי בחיים שלנו. כי בסופו של התהליך, ההתבוננות בדמותנו המחוטבת, הרזה והבריאה הנשקפת במראה, תהיה הפרס האולטימטיבי.

עוד מהבלוג של gigi

איך להיפטר מעכברים בבית?

חידה: זה בלתי נמנע. כל בעלי הבתים ייחוו את זה לפחות פעם בחיים. זה מטרד. זה משאיר עקבות. זה לפעמים אוכל לך את האוכל. הוא מגיע בלילה כשאתה הכי פחות מצפה לו. מה זה??? אם ניחשתם עכברים, צדקתם!  עכברים בבית הם בעיה. עכברים יכולים...

תגובות

פורסם לפני 9 years

שלום עולם!

שלום, ברוכים הבאים לבלוגים של סלונה. שיהיה הרבה בהצלחה, ויש לנו גם כמה טיפים בעמוד הראשי של הבלוגים (הקישור הכי שמאלי בסרגל הניווט)....

תגובות

פורסם לפני 9 years

איך להימנע מהונאת חברת הובלות

כאשר מחפשים חברת הובלות, צריך להיות מודעים לכך שיש חברות שלא פועלות לפי כל הכללים האתיים הסטנדרטים. ישנן חברות הובלות דירה שפועלות ללא כל פיקוח או...

תגובות

פורסם לפני 9 years

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה