הבלוג של גדעון אוברזון

במטבח של אוברזון

לימודי אופנה בפריז לימדו אותי שתפיסה עיצובית היא בכל: בבגד, בבית, ובאופן שבו אנו חיים. לפני 6 שנים, לצד ניהול קו אופנה מצליח, הצטרפתי למותג המטבחים המוביל "מטבחי זיו" כמעצב הקולקציות. בבלוג הזה אשתף במקורות ההשראה ובתפיסה... +עוד

לימודי אופנה בפריז לימדו אותי שתפיסה עיצובית היא בכל: בבגד, בבית, ובאופן שבו אנו חיים. לפני 6 שנים, לצד ניהול קו אופנה מצליח, הצטרפתי למותג המטבחים המוביל "מטבחי זיו" כמעצב הקולקציות. בבלוג הזה אשתף במקורות ההשראה ובתפיסה העיצובית שלי - למטבח ולחיים בכלל.

עדכונים:

פוסטים: 6

החל מאפריל 2017

פיוז’ן היא המילה הנכונה שכולם משתמשים בה: בעולם הקולינריה, האופנה והעיצוב. אבל מה היא למעשה אומרת והאם מטבח בעיצוב ‘פיוז’ן’ יכול להתאים גם לכם?

18/07/2017

המילה פיוז’ן פירושה ביפנית “לא בקונפליקט, ואיננו מתחרה”. להבדיל מהתפיסה המערבית ששואפת לאחידות, יפן ותרבויות מזרח אחרות הבינו כבר מראשיתן עד כמה יפה ונכון הוא שילוב של הפכים יחד.

 ziv_kitchen_fusion_2
גם בתוך החדר מרגישים את החוץ: פנים וחוץ הם ניגודים משלימים (צילום: Shutterstock)

 

היפנים מאמינים שניגודים לאו דווקא מתחרים או גורעים מכוחו של השני אלא להפך – מוסיפים ומעשירים זה את זה. החיבור הנכון של הפכים בהרמוניה הוא סוד האמנות היפנית: רך וקשה, פראי ומבויית, חוץ ופנים, חמוץ ומתוק, טבעי ומתועש. האמנות, התרבות הקולינרית, הארכיטקטורה ואורח החיים היפני עושים שימוש במתח שבין הניגודים הללו.

 ziv_kitchen_fusion
מתח שבין הניגודים. לוח השראה של גדעון אוברזון למטבח הפיוז’ן (צילום: Shutterstock)

 

מטבח המעוצב בהשראת פיוז’ן הוא מטבח בו ספר הכללים נזרק החוצה מהחלון: הוא איננו על טהרת השחור, איננו על טהרת הלבן וגם לא כפרי וטבעי: הוא הכול יחד.

מטבח הפיוז’ן מזמין שילובים חומריים מפתיעים: חום חמים לצד אפור ושחור הייטקיסטים, מראה מינימליסטי, לצד בטון תעשייתי עם שילובי עץ טבעי. הפכים וניגודים שמפתיעים את העין ובדיוק כמו שאומר המשפט “אינם בקונפליקט ולא מתחרים” האחד עם השני.

 ziv_kitchen_fusion_1
מתכת ועץ בשילובים מפתיעים. מטבח פיוז’ן הבנוי מהפכים המשלימים ומעצימים זה את זה (צילום: מטבחי זיו)

עוד מהבלוג של גדעון אוברזון

תצוגה מקדימה

החדר הכי חשוב בבית

המטבחים החדשים: רשמים מתערוכת יורוקוצ'ינה במילאנו שהציגה את המטבח כחדר הכי חשוב בבית העכשווי (צילום: Eurocucina and FTK) ההורים שלי היו מארחים בסלון. הספות,...

תצוגה מקדימה

הביצה והפנינה: נפלאות המטבח הלבן

הלבן הוא בחירה מלאת עוצמה (עיצוב: מטבחי זיו) מטבחים לבנים הם מהנמכרים ביותר בישראל. רבים מסתכלים על בחירה בלבן כדרך 'ללכת על בטוח' ובוחרים בלבן כצבע סטנדרנטי שאי אפשר לטעות בו. לא רבים מבינים את האמירה החזקה, ואת עוצמות...

תצוגה מקדימה

עולם של גברים: מטבח בהשראת מד מן

אנשים שמסתכלים בערגה אל העבר מתגעגעים לעיתים לתקופות פשוטות יותר בהן ההבדל בין 'גברי' ל'נשי' היה מובהק. הבית נחשב בשנות ה-60 טריטוריה נשית ולכן עיצוב ביתי התאפיין ברכות, בצבעוניות מתקתקה ובצורות מעגולות. עולם העבודה...

תגובות

פורסם לפני 3 years

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה