הבלוג של הותיר אחריו חברה

חברה שכולה

בלוג ״הותיר אחריו חברה״ מביא את סיפוריהן האישי של חברות חללי צה״ל. כ-40% מכלל חללי צה"ל היו בזוגיות במותם. בת הזוג הן לרוב הקרובות ביותר לחלל, ומותו של האהוב ילווה את אותה לכל אורך חייה וישפיע על עתידה. לרוב, בת הזוג לא זוכה... +עוד

בלוג ״הותיר אחריו חברה״ מביא את סיפוריהן האישי של חברות חללי צה״ל. כ-40% מכלל חללי צה"ל היו בזוגיות במותם. בת הזוג הן לרוב הקרובות ביותר לחלל, ומותו של האהוב ילווה את אותה לכל אורך חייה וישפיע על עתידה. לרוב, בת הזוג לא זוכה להכרה באבל שלה. העמותה לתמיכה נפשית בחברות חללי צה״ל (הותיר אחריו חברה) מלווה את החברה השכולה בתקופה הקריטית בחייה, מסייעת לה ומלווה אותה בהתארגנות מחדש. המטרה שלנו היא ללמוד לחיות לצד האבל, ולא בצלו.

עדכונים:

פוסטים: 19

החל מאפריל 2019

הסיפור של שני: אפילו שאחריך היו לי עוד שתי אהבות גדולות, את המושג “אהבת חיי” לא העליתי עוד על שפתי עד שעבריה נולדה

15/04/2019

7.10.2000  חגגנו לך יום הולדת 18. ההורים שלך היו בחו”ל אני חושבת, ואותך הפקידו לשמור על גלעד ולחלוב את הפרות.
באותו בוקר נתתי לך במתנה את הספר “משפחת החיות המוזרות” כי תמיד אמרת ספק בצחוק ספק ברצינות כמה שהמומינים היא התכנית האהובה עליך ואיך שאתה מעריץ את סנופקין המינימליסט שלא צריך כלום חוץ מטבע ומקל. פתחת את העטיפה והסתכלת עלי המום- מצד אחד זו הייתה מתנה מצחיקה, ספר ילדים לבן 18, אבל זו הייתה גם מתנה של הקשבה והמבט שלך היה מופתע שזכרתי.
למתנה צרפתי גם ברכה, 18 סיבות למה אני אוהבת אותך, או אולי היו שם עשר, או עשרים. אולי עוד אחת לשנה הבאה? השנים עוברות והפרטים נשכחים ממני.

שני אומיאל פלדמן ומרום פישר ז"ל. צילום: פרטי

שני אומיאל פלדמן ומרום פישר ז”ל. צילום: פרטי

אחרי הצהריים יצאת לחלוב את הפרות ואני נשארתי בבית עם גלעד. עמלנו להכין לך ארוחת ערב בהפתעה ליום ההולדת, וברקע התנגנה קלטת הוידאו של להקת קווין ואני כל הזמן ביקשתי מגלעד שיעביר אחורה לשיר love of my life שכ”כ אהבתי “לחרוש עד שהקלטת תישרף”, כמו שצחקת עלי.
פתאום נכנסת נסער וחיוור, הסתערת על השלט, העברת ערוץ בפראות שלא הייתה אפיינית לך וכעסת, ממש כעסת עלינו שהטלוויזיה לא פתוחה בערוץ החדשות.
אמרת ששמעת במחלבה שנחטפו חיילים בהר דב ללבנון, ישבת לבן כולך מול הטלוויזיה ולא הפסקת למלמל: “איזה מסכנים.. איזה פחד.. לא רוצה לחשוב מה עבר להם בראש”

תראה מה זה, 18 שנים חלפו והמשפט הזה לא יוצא לי מהראש.

אחר כך כבר לא חגגנו יותר. יום ההולדת הכמעט אחרון שלך הסתיים בחיבוק ארוך ועצוב ולילה עם מעט מאד שינה.

כשהחזירו את גופותיהם, אתה כבר היית בלשון עבר, ואני ישבתי ובהיתי במסך הטלוויזיה ולא הפסקתי לבכות. עד הרגע האחרון האמנתי שיחזרו בחיים. כל כך הייתי צריכה שלפחות הם יחזרו בחיים, ולו רק בשבילך, שדאגת להם כל כך.

שני אומיאל פלדמן ומרום פישר ז"ל. צילום: פרטי

שני אומיאל פלדמן ומרום פישר ז”ל. צילום: פרטי

מאז, השיר הזה של קווין כמו הרבה אחרים, מתנגן אחרת לגמרי, ואפילו שאחריך היו לי עוד שתי אהבות גדולות, את המושג “אהבת חיי” לא העליתי עוד על שפתי עד שעבריה נולדה.

בערב ראש השנה זמזמתי את “ערב חג” והיא שאלה על מה השיר שאני שרה מדבר. הסברתי לה ושאלתי אם היא זוכרת שסיפרתי לה על מרום. היא אמרה “כן, הוא שהציל את החתול מקופסאת השימורים” וצחקה את הצחוק הנפלא שלה, כי סיפרתי לה את הסיפור בצורה מצחיקה.
אחרי כמה שעות, לפני שיצאנו מהבית, צלצל הטלפון הנייח שאני אף פעם לא מרימה כי תמיד זה סקרים או תרומות או הודעות לא ברורות באידיש. גם הפעם אמרתי לכולם לא לענות, כרגיל, אבל אז עבריה הסתכלה עלי ואמרה: “אבל אמא, אולי זה מרום”.

ועד עכשיו שמרתי את הבכי בבטן מהמשפט ההוא שאמרה.
והיום אני מחכה שיצלצל הטלפון הנייח. אפילו שאתה לא מכיר את המספר, אני מבטיחה לענות.

 

עמותת הותיר אחריו חברה מעניקה תמיכה נפשית להתמודדות עם אובדן בן הזוג. העמותה מנוהלת על ידי צוות מתנדבות בלבד, וכלל הפעילות מיועדת לחברות חללי צה”ל. תרומתכם תסייע לעמותה בהפעלת מערך החירום, קבוצות התמיכה הקבוצתיות ופעילויות שיקומיות נוספות עבור החברות.

https://tinyurl.com/y5qepe6n

עוד מהבלוג של הותיר אחריו חברה

תצוגה מקדימה

דלתות מסתובבות

מוצאי שבת, הלילה שמחליפים את השעון, משעון קיץ לשעון חורף, הלילה שבין ה 13 ל 14 לספטמבר, 1997. אופיר מוביל את הכוח בחזרה לבסיס, מהמארב בן שלושת הימים ששהה בו עם חייליו. הוא בוחר בדרך מעט אחרת, צועד מטר אחד לשמאל, והכוח והוא...

תגובות

פורסם לפני 1 month
תצוגה מקדימה

יחד איתך, גם אני קצת מתתי

ביום הולדת 16 שלי התעוררתי וידעתי שמשהו טוב הולך לקרות היום. באותו יום הכרתי את אהוב לבי. הוא היה גבוה, עם שיער שחור ועיניים מחייכות. המבט שלנו נפגש והלב שלי רעד בתוכי. משוררים יאמרו שזו הייתה אהבה ממבט ראשון, אבל אני לא...

26 שנים וגעגוע

בגיל 20 הייתי צעירה ומאוהבת. קראו לו עזרא אשר, הוא היה מבוגר ממני בשנתיים - החבר הכי טוב של אחי. עזרא היה בן בית בבית-הוריי עוד לפני שהפכנו לזוג. הייתי רק בת 16 כשהכרתי אותו, אבל רק כשהתחיילתי, הוא כבר לא ראה בי עוד "האחות...

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה