הבלוג של הותיר אחריו חברה

חברה שכולה

בלוג ״הותיר אחריו חברה״ מביא את סיפוריהן האישי של חברות חללי צה״ל. כ-40% מכלל חללי צה"ל היו בזוגיות במותם. בת הזוג הן לרוב הקרובות ביותר לחלל, ומותו של האהוב ילווה את אותה לכל אורך חייה וישפיע על עתידה. לרוב, בת הזוג לא זוכה... +עוד

בלוג ״הותיר אחריו חברה״ מביא את סיפוריהן האישי של חברות חללי צה״ל. כ-40% מכלל חללי צה"ל היו בזוגיות במותם. בת הזוג הן לרוב הקרובות ביותר לחלל, ומותו של האהוב ילווה את אותה לכל אורך חייה וישפיע על עתידה. לרוב, בת הזוג לא זוכה להכרה באבל שלה. העמותה לתמיכה נפשית בחברות חללי צה״ל (הותיר אחריו חברה) מלווה את החברה השכולה בתקופה הקריטית בחייה, מסייעת לה ומלווה אותה בהתארגנות מחדש. המטרה שלנו היא ללמוד לחיות לצד האבל, ולא בצלו.

עדכונים:

פוסטים: 19

החל מאפריל 2019

הסיפור של טיראן: האובדן שלך הוא חלק מחיי, חלק ממי שאני, חלק בלתי נפרד.

12/05/2019

רונן,

20 שנה זה מספר הזוי במיוחד כשהוא מייצג את כמות השנים שאתה כבר לא איתנו.

אלו חיים שלמים – זהו משך הזמן של חייך הקצרים והיפים, וזהו מנגד, משך הזמן שהתהום העמוקה הזו קיימת בלב, של הזמן בו החיים שלי הם כבר לא מה שהיו לפני.

לפני 20 שנה, מאז אותו יום ארור ונורא אשר נצרב בזכרוני, התחלתי במסע, דרך חדשה, לא סלולה, בלעדיך, מפלסת את דרכי חזרה למעלה, למקום בו אמצא שוב את האוויר, את השמחה, את הבטחון והאהבה אותם חשתי איתך.

ורונן,

לקח זמן, אבל הצלחתי! התחתנתי עם רואי והקמנו יחד משפחה לתפארת, ורק לפני פחות משבועיים, חגגנו לבננו בכורנו בר מצווה.

והילדים אור, אלון ואלה, מכירים את הוריך המקסימים, את שרון שהפכה לחברה אהובה, איתה אני יכולה לחלוק מרחשי ליבי. ואני כל כך שמחה על כל אלו. שמחה על המעורבות שלהם בחיינו.

גם אותך הם מכירים, את התמונות, את הסיפורים עליך, עלינו. אני מוצאת את עצמי חושבת עליך בסיטואציות שונות, תוהה איך היית מגיב, איך היית פועל. שומעת את קולך צועק לקראתי בהתלהבות מדי פעם, ומוצאת לעתים גם נחמה בכתביך, אלה שהשארת לי כצוואה.

רונן וטיראן

האובדן שלך הוא חלק מחיי, חלק ממי שאני, חלק בלתי נפרד.

כמו גם הנוכחות שלך בחיי: החוויות המיוחדות שחווינו יחד, האהבה, השיחות, ההתלהבות, הקושי שבפרידה כששנינו בצבא. למדתי עם הזמן, לתת יותר משקל, ולהודות על הנוכחות שלך ולא להתמקד באובדן. זו מלאכה קשה עם עליות וירידות, אבל, אני משתדלת…

דבר נוסף שתמיד אני נחבטת בו, עדיין, מאז אותה שיחה שהיתה לנו, אם יש דבר כזה מקריות או שבעצם הכל גורל. בשיחתנו, אז, היית תומך נלהב ברעיון שאין דבר כזה גורל, והכל מקריות, ואני פה, עדיין מתווכחת עם עצמי, כאילו איתך, במלא סיטואציות ומעלה טיעונים בעד ונגד.

ואני חייבת להגיד, רונן, אני תמיד מנצחת. הידיעה שיש גורל, רק הרגיעה ומרגיעה לי את הנפש, מניחה את דעתי בהרבה מקרים לא פשוטים שחוויתי. האובדן שלך ביניהם.

מתגעגעת,

אני

לזכרו של רונן קמחי ז״ל http://refua.gal-ed.co.il/Web/He/WarsVictims/Page/Default.aspx?ID=6063

אפריל 2019

עמותת הותיר אחריו חברה מעניקה תמיכה נפשית להתמודדות עם אובדן בן הזוג. העמותה מנוהלת על ידי צוות מתנדבות בלבד, וכלל הפעילות מיועדת לחברות חללי צה”ל. תרומתכם תסייע לעמותה בהפעלת מערך החירום, קבוצות התמיכה הקבוצתיות ופעילויות שיקומיות נוספות עבור החברות.

https://tinyurl.com/y5qepe6n

עוד מהבלוג של הותיר אחריו חברה

תצוגה מקדימה

הטלפון שלא יגיע

7.10.2000  חגגנו לך יום הולדת 18. ההורים שלך היו בחו"ל אני חושבת, ואותך הפקידו לשמור על גלעד ולחלוב את הפרות. באותו בוקר נתתי לך במתנה את הספר "משפחת החיות המוזרות" כי תמיד אמרת ספק בצחוק ספק ברצינות כמה שהמומינים היא התכנית...

תגובות

פורסם לפני 1 month
תצוגה מקדימה

אמא, הוא כבר מלאך?

יום ראשון, שש וחצי בערב, אני מסיימת שיעור נהיגה ונכנסת לעבוד במשמרת ערב במסעדה בה מילצרתי. הטבחים שאלו מה אני רוצה לאכול וביקשתי שניצל עם כדורי פירה. התיישבתי לאכול וברקע הרדיו משמיע מוזיקה שהתחלפה לה בצפצופים המסמלים את...

תגובות

פורסם לפני 1 month
תצוגה מקדימה

בן 21 במותך - חי לנצח בלבי

ארז היה בן 21. היו לו כתפיים רחבות וגדולות, עיניים כחולות שכשמסתכלים בהן אפשר ממש לראות את הים. וחיוך ענקי- מאוזן לאוזן, כזה שחושף שיניים, כזה שכשהוא חייך אי אפשר היה שלא להידבק בחיוך הזה שלו ואי אפשר היה שלא להתאהב. ואני...

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה