הבלוג של gavrilya

gavrilya

משוררת וסופרת למבוגרים וילדים. מנחה את "פורסים כנפיים" סדנת כתיבה אינטואיטיבית משולבת - בהתאמה - בדמיון מודרך, מוסיקה, ציור, צלילי קול ומוסיקה וכתיבה בעקבות קלפים. יצרתי 5 חפיסות קלפים להעצמה אישית והתפתחות רוחנית.... +עוד

משוררת וסופרת למבוגרים וילדים. מנחה את "פורסים כנפיים" סדנת כתיבה אינטואיטיבית משולבת - בהתאמה - בדמיון מודרך, מוסיקה, ציור, צלילי קול ומוסיקה וכתיבה בעקבות קלפים. יצרתי 5 חפיסות קלפים להעצמה אישית והתפתחות רוחנית. חפיסה ראשונה "פניני מודעות" ב-1998יצרתי 2 דיסקים לדמיון מודרך ב-1998.

עדכונים:

פוסטים: 7

עוקבים: 0

החל מיולי 2015

12/12/2015

קלף תמונה של יואב בן דב

“יש קסם בקלפי הטארוט”  כך פותח ד”ר יואב בן דב את ספרו החדש “טארוט – הקריאה הפתוחה”. כמי שהקדים את זמנו כבר בשנת 1981 הוא פרסם את ספר הטארוט הראשון שלו. היה זה גם ספר הטארוט הראשון שפורסם בעברית.

לספרו החדש מתלווה חפיסת קלפי CBD Tarot de Marseille שהיא שיחזור חפיסת הטארוט משנת 1760,  זו הנחשבת לחשובה והמשפיעה ביותר. על שחזור הקלפים החל לעבוד עם מעצב. עבודה זו לא סיפקה אותו וכדי שהקלפים יראו לשביעות רצונו, כמו המקור, כדי שהצבעים יהיו מוארים ממש, בתום שנתיים של עבודה משותפת לקח שנת חופש וסיים את כל השחזור במחשב בעצמו.

אם נלך אחורה בזמן מתברר שהוא החל את דרכו באקדמיה. לתאר הראשון שלו למד פיסיקה. בערבים למד מיסטיקה. הוא המשיך ללמוד “היסטוריה ופילוסופיה של המדע” בארץ, ולמד אסטרולוגיה בפקולטה בלונדון. כיוון שהתחיל גם ללמד באוניברסיטה “גבות רבות הורמו סביבי” הוא מספר. הוסבר לו, “שאם ימשיך בכך לא יוכל לקבל קביעות באוניברסיטה שכן עיסוק במיסטיקה, נותן לה לגיטימציה”. יואב שבחר להקשיב לקולו הפנימי המשיך ללמודי הדוקטורט הפעם באוניברסיטת פריס, התחום: “הפילוסופיה של תורה הקוונטים”. הוא היה העורך המדעי של כתב העת “גלילאו”. כמו כן הנחה והגיש את התוכנית “אסכולה” בטלוויזיה החינוכית.

הוא החל לעבוד עם הקלפים משום שהוא התאהב בציוריהם “משהו שלא נרפאתי ממנו עד היום”. כמו חכם אמיתי ביקש להעמיק בהם ככל שיכל. בעת לימודיו בפריס הקשיב להרצאה של הבמאי המיוחד אלחנדרו חודורובסקי. לאחר ההרצאה החל ללמוד אצלו את הטארוט של מרסי ופסיכומגיה. שיטה המאפשרת להשתמש במה שפעם היו שיטות כישוף, כדי לתת להן אינטרפרטציה נפשית, רגשית ולרפא דרכן מבנים פנימיים דרך אקטים סימבוליים. יואב שאומר “אני יותר קלאסי” יודע אילו חלקים מהלימודים ליישם. בעבודתו, בסדנאות אותן הוא מלמד ובקריאות אישיות הוא מתבונן בציורים ונותן להם להוביל אותו בכל קריאה למקום אחר. לגביו הם כלי ליצירת משמעות לאדם היושב מולו. כלי להתבונן אל תוך תודעתו ולהועיל לו בכך.

כשחזר לארץ ראה כי אנשים עובדים לפי ספרו. מה שכמובן שימח אותו שכן זו הייתה מטרתו. בקלפים הוא רואה אמנות חיה המתפתחת וצומחת ללא הפסק. “עובדה היא שכבר מאות שנים עובדים איתם ואנשים רבים יוצרים ומחדשים אותם לתת להם פירושים נוספים” בדרך כלל משתמשים בקלפים לעתידות, לא לכך הוא מתכוון. הוא יודע כי ניתן להשתמש בהם להעלות מודעות, לאבחן ולהועיל בטיפול. “החשיבה הקוונטית עזרה לי להבין את עניין הקריאה” הוא אומר. “הקלפים מהווים שער דו צדדי לאותה מציאות. יש בהם אלמנט המשלב סדר ותבנית עם כאוס ושבירת תבניות”. כדי להגשים את חזונו “ולהחזיר את קסם הקלפים המקוריים לשימוש” יצר את הספר ואת חפיסת הקלפים החדשים. הספר פורסם באנגלית, רוסית ומתורגם לעוד שפות. כמו כן הוא חולם כי מישראל “שהיא המדינה היחידה בה אנשים יוצרים קלפי טיפול” יצאו קלפים טיפוליים לעולם כולו”.

הוא מרצה ומלמד ברחבי הארץ. בפייסבוק הוא מופיע בשמו – Yoav Ben-dov

היכנסו אליו לדף. ד”ר בן דב הוא מהאנשים שניחנו בחוכמה יתרה וצניעות. הוא מהווה עולם של השראה לאנשים רבים אותם הוא מלמד ולהם הוא יועץ.

עוד מהבלוג של gavrilya

תצוגה מקדימה

להרגיש שיווק - היא דרך שיווק חדשנית ונועזת המחברת בין הרוח והחומר שיצרה המאמנת והיועצת העסקית מרים פלורנטין.

"להרגיש שיווק" כך מגדירה מרים פלורנטין את האופן בו היא ממליצה לשווק את עצמינו. ולמה היא מתכוונת: "יש לכם עסק, מוצר, אותו אתם מבקשים להביא לעולם? יש לשווק אותו כמובן אולם,...

תגובות

פורסם לפני 3 years

מניחות קלמרים בכניסה

  הכרנו מעל דפי הפייסבוק. היא כותבת שירים נפלאים והרוח החיובית אותה היא מקרינה מעל פני הדפים והתמונות, עוררו את סקרנותי. קוראים לה חלי ראובן. באחד הבקרים היא שיתפה תמונה ומעליה הכותרת "מניחות קלמרים בכניסות". נכנסתי...

תגובות

פורסם לפני 3 years

להתחבר לצליל שלך

פגשתי אותה בכנס "שושנת הגליל" שם הפליאה לנגן בפאנתם. תוף עשוי מתכת שיוצר בשוויץ לפני 15 שנה. צלילי התוף יפיפיים. נגינתה מעוררת התרוממות רוח ושלווה מיוחדת. עמדנו, כמעט 200 איש בשתיקה מוחלטת והקשבנו לה. ביקשתי לפגוש אותה. בת 51...

תגובות

פורסם לפני 3 years

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה