הבלוג של גבריאלה - לעשות הבדל

gavriella

שמי גבריאלה פוגל, אמא לנער מקסים ושני חתולים. הבלוג נכתב במטרה לעשות הבדל בחיי ובחייכן/ם,

עדכונים:

פוסטים: 36

החל ממאי 2015

האם לילדים שמגשימים את חלומם להיות רופאים/טייסים, יש שיטה שעובדת? מה אפשר ללמוד מהם?

‘ויאמר אלוהים: יהי אור. ויהי אור.’ (בראשית א, ג). המשמעות היא שאנו יוצרים את המציאות שלנו באמירה.

האם לילדים שמגשימים את חלומם להיות רופאים/טייסים, יש שיטה שעובדת? מה אפשר ללמוד מהם?

האם לילדים שמגשימים את חלומם להיות רופאים/טייסים, יש שיטה שעובדת? מה אפשר ללמוד מהם?

בקורס שעברתי הועלה הרעיון שכדי לצור תוצאות יש להיות קודם כל בהוויה של דבר מסוים, כלומר: להרגיש שאנחנו כבר עכשיו מה שאנו רוצים להיות בעתיד.

באופן רגיל הסדר הוא כזה:

באופן רגיל הסדר הוא כזה: 1.אנו פועלים. 2. יוצרים תוצר. 3. חווים את התוצר כהוויה.

למשל: 1. הפעולה: אני מלמדת. 2. אני יוצרת תוצר: שיעור . 3. אני חווה את השיעור כמורה.

לפי שיטה זו אהיה בהוויה של מורה, אם אעשה את פעולת ההוראה. כלומר: הפעולה קודמת להוויה וגורמת לה.

דוגמה נוספת: 1. הפעולה: לאמן אנשים. 2. התוצר: אנשים מאומנים מגיעים לתוצאות הרצויות להם בחייהם. 3. ההוויה: להיות מי שאני רוצה: לעשות הבדל בחייהם של האנשים המאומנים.

התוצאה של כל התהליך היא שאני מרגישה מוגשמת ומאושרת באותה נקודת זמן או הנושא שבו בחרתי. בדוגמה הזו: אימון או הוראה. כלומר: היותי מוגשמת או מאושרת תלויה בתוצרים שלי בזמן ובנושא.

כדי להגשים את התוצרים האלה אני צריכה להתאמץ בפעולות שלי, ולשפוט את עצמי האם אני בסדר או לא בסדר. כיצד אני עושה זאת: אני משווה את ההווה לעבר, ולפי העבר שופטת את ההווה. הפעולות שלי ולכן גם ההוויה שלי בהווה הן במתאם להיותי בסדר או לא בסדר בעבר.

לדוגמה: בצבא רציתי להיות מורה חיילת. הצבא החליט שאינני מתאימה להיות מורה והייתי בתפקיד אחר. שנים רבות הייתי בטוחה שאינני מתאימה להוראה, משום שכך החליטו בצבא. לאחר שני עשורים גיליתי, מתוך ניסיון שצברתי, ולא מתוך הכשרה ספציפית להוראה, שאני מצוינת בתהליכים של העברת חומר שאני יודעת. במשך עשרים שנים חייתי את התוצאה לפיה אמרו לי שאינני מתאימה להיות מורה. אם אינני מתאימה להורות, איך אני מצליחה בזאת כעת? משום שאני מורה בהוויה שלי. היו לי רמזים רבים במשך השנים ליכולת ההוראה שלי, אך לא שמתי לב אליהם משום ששפטתי את עצמי על סמך העבר: אני לא בסדר. כך אמרו לי. אינני מתאימה להוראה. כשהמודעות לכך שאני מורה בהווייתי התחזקה על פני השיפוט שלי את עצמי על פי העבר, החלטתי לעסוק בהוראה וגיליתי שאני טובה בכך מאד. ההצלחה שלי בכך גורמת לי לתחושת מוגשמות ואושר בתחום הזה. אילו חייתי במתאם להוויה שלי כמורה, ולא למערכת שיפוט חיצונית שאימצתי, הייתי מגשימה את עצמי בתחום ההוראה לפני שנים רבות, זאת משום שהייתי חיה במתאם להווייתי ולא לשיפוטים של אחרים ושלי (בעקבותיהם).

אך מה אם הרעיון בבראשית הופך את האושר והמוגשמות לברי השגה ללא תלות בנושא ובזמן? לשם כך עלינו להפוך את סדר הדברים:

1.להיות בהוויה של משהו   2.לעשות פעולות תואמות הוויה 3.לראות תוצאות שתואמות את ההוויה

לדוגמה: כששואלים ילד: מה אתה רוצה להיות כשתהיה גדול? הוא עונה: כבאי,  רופא, מורה, שוטר וכו’. יש ילדים שבמשך שנים יודעים מה הם רוצים להיות כשהם יהיו גדולים, ואכן מגשימים זאת. איך? הם חיים בהוויה של מה שבחרו לעצמם. הם אומרים שנים שהם יהיו רופא, כבאי וכו’, אז מגיע הזמן לעשות את הפעולות הנדרשות לשם כך: לימודים, התגייסות למשטרה וכו’, ולבסוף יש להם את התוצאה שתואמת את ההוויה הזו שהייתה מאז שהיו קטנים: הם מגשימים את החלום שלהם. אלה הם בדרך כלל האנשים המצליחים ביותר בחיים. מדוע? משום שאם אנחנו לא יודעים מה שאנחנו רוצים נגיע לשום מקום. הרצון הוא ההוויה שלנו. הוא האמירה: יהי אור.

גם את יכולה לעשות הבדל בחייך: מה את רוצה להיות? באיזו הוויה את נמצאת?

https://www.facebook.com/GavriellaFogelHazibrafa?pnref=lhc

עוד מהבלוג של גבריאלה - לעשות הבדל

תצוגה מקדימה

שודדי המזונות

חד הורית? עובדת? לא מרוויחה מספיק? מרוויחה "יותר מדי"?: המדינה תמצא איך להעניש אותך ואת ילדייך. פעם, לפני הרבה שנים, היתה מדינה קטנה, שדאגה לכל יושביה, בעזרת גוף שקראו לו: "המוסד לביטוח לאומי": כשמישהו מיושביה של המדינה הקטנה...

תצוגה מקדימה

שפע לשנה החדשה: המלצה ומתנה ממני

השנה החדשה בפתח, והחלטתי לשתף אתכם, קוראים יקרים, ועוקבות נאמנות, בסוד השפע. נתקלתי בו שוב, לפני מספר שבועות, בספר שרכשתי, שנקרא: ארנק שמח מלא באושר ועושר, מאת דייויד קמרון גיקנדי. למי שזוכר, התחלתי את מסענו לתודעת שפע, בספר...

תצוגה מקדימה

נכה, קשיש/ה: חצי בן אדם?

איך מתייחסת המדינה הקטנה לחלשים, או אולי, למוחלשים שבה? במדינה הקטנטונת, זו שיש בה שודדי מזונות בחסות החוק, יש גם אוכלוסיות מוחלשות אחרות, כמו: נכים וקשישים. בואו נראה איך המדינה, שהיתה פעם...

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה