הבלוג של גבריאלה - לעשות הבדל

gavriella

שמי גבריאלה פוגל, אמא לנער מקסים ושני חתולים. הבלוג נכתב במטרה לעשות הבדל בחיי ובחייכן/ם,

עדכונים:

פוסטים: 36

החל ממאי 2015

חלק ב’: הקשישים:

איך מתייחסת המדינה אל הקשישים שהקימו אותה?

בחלק א’ ראינו מעט מהיחס המזלזל בו נוקטת המדינה כלפי הנכים, אך כיצד היא מתייחסת לקשישים?

המדינה הקטנה הוכרזה, והגיעו אליה אנשים מכל העולם. אנשים שהיה להם חזון להקים מדינה בה תהיה אהבת אדם, ערבות הדדית, אכפתיות ובטחון אישי ולאומי. הם הגיעו אליה לייבש בה ביצות, לגור באוהלים ולבנות אותה ולהבנות בה.

והנה, חלפו שנים. האנשים הצעירים שייבשו ביצות, התבגרו, והם קשישים היום. ובעקבות העובדה, שהרפואה מאד התקדמה בשבעים השנים האחרונות, גם  תוחלת החיים שלהם ארכה, ויחד אתה בעיות בריאות, עייפות וחוסר יכולת לפרנס את עצמם.

איך גומלת המדינה לקשישיה? היא נוקטת במספר פעולות:

מכשולים של המדינה בדרך לזיקנה בכבוד

מכשולים של המדינה בדרך לזיקנה בכבוד

העלאת גיל הפרישה:

הקשיש/ה נאלץ לעבוד עוד שנים לפני שיגיע לפרישה. גם אם קשה או כואב הוא נאלץ להמשיך לעבוד. גם אם הוא עובד בעבודה פיזית, כמו: סיעוד. כך שהמדינה הקטנה חוסכת עוד שנים של תשלום קצבת זיקנה.

גובה הקיצבה:

קיצבת הזיקנה שהקשישים נאלצים לחיות ממנה במדינה הקטנה, הדמוקרטית וה”סוציאלית” היא…תנשמו עמוק כדי שלא תיחנקו: 1,617 שח ליחיד, ולזוג: שבו כדי שלא תיפלו: 2,301 שח!! כן, כן קוראים וקוראות יקרים/ים: יש מישהו בכנסת, הרבה מהם, שחושבים שאפשר להתקיים מזה.  יש קשישים שעדיין משלמים משכנתא או שכר דירה, שלא לדבר על תרופות, או טיפולי שיניים שאף פעם אינם יכולים לממן. כלומר: אדם אחד הוא אפילו לא חצי בן אדם, ואילו אשתו היא אפילו לא רבע אדם עם צרכים אנושיים. היא כלום. אפס במדינה. היא איזה חיית מחמד שהעלות שלה לבן זוגה היא בדיוק: 684 שח לחודש.

בחירה בין קיצבאות:

הקשיש, אם הוא נכה, הוא נאלץ לבחור: האם להיות קשיש או נכה. משום שהמדינה הקטנה אינה מאפשרת לו לקבל שתי קצבאות: קצבת זיקנה וקצבת נכות. כך,שבעצם הקשיש צריך לוותר על אחת מהן, גם אם הוא נכה וקשיש, הוא נאלץ להמשיך לעבוד כדי שיוכל לקנות אוכל ותרופות במקום לבחור: אוכל או תרופות.

אי ידיעה:

אם הקשיש אינו יודע שמגיעה לו קצבה, הוא לא יקבל אותה. הביטוח הלאומי יכול לגבות מהאזרחים חובות גם בגלגול הבא, אך הוא לא חייב ליידע אותם לזכויותיהם, ואם הם לא מילאו טופס לא יקבלו את הקיצבה רטרואקטיבית. תוכלו לקרוא על כך בהרחבה בפסק דין שניתן לאחרונה נגד קשישה בת 90 שלא קיבלה את הקיצבה שלה במשך 26 שנים: http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-4706044,00.html

כדי לראות כמה מרוויחים נבחרי הציבור שדנים את הקשישים, כלומר: גם אותנו כשנהיה קשישים, לעוני ולמות מרעב, אתם יכולים להתרשם מפרסומים רבים ברשת.

DSCF0846

הפתרון של המדינה: לשדוד את ילדי הקשישים:

המדינה הקטנה מצאה פתרון חלקי, שמאפשר לה להמשיך ולתת לקשישים, אלה שבנו אותה: המדינה תפשפש בהכנסותיו של כל ילד ותחליט כמה מזונות הוא צריך לשלם בעבור הוריו הקשישים, שהמדינה דנה לרעב. בל נשכח שלילדים אלה כבר יש ילדים משלהם, ובתנאי המחיה של המדינה הקטנה: יוקר מחיה בכל תחומי החיים, הם בעצמם כמעט קורסים תח העול הכלכלי. אך למדינה הקטנה לא אכפת. היא תובעת את ילדי הקשיש בעזרת מערכת הרווחה ודנה אותו ואת ילדיו ונכדיו לחיות בצמצום גדול אף יותר מקודם.

 כך פרח לו החזון של מקימי המדינה הקטנה ומנהיגיה, נבל ונעלם עוד לפני שחלפו מאה שנים להווסדה. במקומו קם לו חזון חדש: מדינה קפיטליסטית חזירית, הרומסת את המוחלשים בה, דורסת את מעמד הביניים ומתעללת בנכים ובקשישים שלה, ודנה אותם לרעב ועוני.

לצערי, אינני אשת בשורות הפעם. אני רוצה לשתף אתכם בכך שהיה לי מאד קשה נפשית לכתוב את שני הפוסטים הללו: הרגשתי מחנק ולקח לי ימים עד שהוצאתי אותם אל האור. מקווה שתשתפו אותם כמה שיותר כדי שהנכים והקשישים במדינה יראו אור. כדי שאולי נהפוך למדינה נאורה, שדואגת לאלה שקשה להם, במקום להחליש אותם ולגרום למותם ברעב. לא יאה לנו, מדינת היהודים, שהיהודים בה ימותו בדרכים כאלה. יחס כזה הייתי מצפה משונאי ישראל, לא ממנהיגיה.

אם יש למישהו מכם הצעות כיצד לעשות הבדל במצב הקשישים בארץ, שהרי כולנו נהיה קשישים בה, אשמח לשמוע.

שולחת לכולכם ברכות. אתם מוזמנים ללחוץ על הנעץ כאן למעלה: עקוב אחרי, ולקבל כתבות ישירות למייל. מובטחות לכם גם כתבות משמחות ומעשירות, אותן תוכלו למצוא בבלוג שלי.

כמו כן אתם מוזמנים לדף הפייסבוק של הזיברפה, לעשות לייק ולרכוש את הספר

https://www.facebook.com/GavriellaFogelHazibrafa?pnref=lhc

 

עוד מהבלוג של גבריאלה - לעשות הבדל

Thumbnail

שודדי המזונות

חד הורית? עובדת? לא מרוויחה מספיק? מרוויחה "יותר מדי"?: המדינה תמצא איך להעניש אותך ואת ילדייך. פעם, לפני הרבה שנים, היתה מדינה קטנה, שדאגה לכל יושביה, בעזרת גוף שקראו לו: "המוסד לביטוח לאומי": כשמישהו מיושביה של המדינה הקטנה...

Thumbnail

שפע לשנה החדשה: המלצה ומתנה ממני

השנה החדשה בפתח, והחלטתי לשתף אתכם, קוראים יקרים, ועוקבות נאמנות, בסוד השפע. נתקלתי בו שוב, לפני מספר שבועות, בספר שרכשתי, שנקרא: ארנק שמח מלא באושר ועושר, מאת דייויד קמרון גיקנדי. למי שזוכר, התחלתי את מסענו לתודעת שפע, בספר...

Thumbnail

נכה, קשיש/ה: חצי בן אדם?

איך מתייחסת המדינה הקטנה לחלשים, או אולי, למוחלשים שבה? במדינה הקטנטונת, זו שיש בה שודדי מזונות בחסות החוק, יש גם אוכלוסיות מוחלשות אחרות, כמו: נכים וקשישים. בואו נראה איך המדינה, שהיתה פעם...

תגובות

טופ 20 - בלוגים