הבלוג של אפרת גת

קסם הבישול

אני אפרת, נשואה לערן ואמא לעופרי, יערה ועומר, גרים באושר וכושר (כשיש זמן) בגולן המדהים. מורה בעיסוקי הרשמי, אבל בעיקר אמא, רעיה ואשת קריירה במטבח. חיה ונושמת ריחות, טעמים, מתכונים, בישולים, צילומי אוכל, מסעדות, אירוח ואנשים... +עוד

אני אפרת, נשואה לערן ואמא לעופרי, יערה ועומר, גרים באושר וכושר (כשיש זמן) בגולן המדהים. מורה בעיסוקי הרשמי, אבל בעיקר אמא, רעיה ואשת קריירה במטבח. חיה ונושמת ריחות, טעמים, מתכונים, בישולים, צילומי אוכל, מסעדות, אירוח ואנשים בעיקר רצוי שיהיה סביב שולחן מלא באוכל טעים (פשוט ולא פלצני) לנשמה ולקיבה. ובאופן כללי משתדלת להכיל ולהאכיל את כולם סביבי.

עדכונים:

פוסטים: 143

החל מאוגוסט 2015

הופתעתי לגלות שלטבעונים שחומלים על החיות המסכנות שנשחטות מותר להרוג בני אדם בעיקר אם זה לצורך פרסום המבורגר טבעוני, כאילו שאין לנו סרטונים מזעזעים כאלה במציאות.

31/08/2016

כחובבת אוכל, מכל סוג, אני עוקבת ברשת אחרי דפי אוכל רבים של שפים, מסעדות, בשלנים ועוד. אהבתי לאוכל היא רחבה ומכילה בתוכה את כל העדות, הצבעים, הטעמים, המגוון העשיר שהתברכנו בו – כמו באנשים, לכן אני עוקבת גם אחרי אוכל הודי ואוכל צמחוני וטבעוני למרות שאני “טורפת” מה שטעים.

כמו בחיים אני מקפידה לכבד כל איש באמונתו וגם כך בטעמו האישי ומי שמכיר יודע שאני חובבת מושבעת של קטניות וצמחים כמו בשר, עקבתי אחרי מסעדת ננוצ’קה מאז שהיתה עוד בהגדרתה מסעדה גרוזינית וראיתי את המהפך לטבעוני, ליבי וקיבתי חשקו להגיע אליה ברשימת הטעמים והחוויות שאני חייבת עוד להגיע אליהן, אבל!!!!!

אחרי שראיתי את הסרטון לפרסומת של ההמבורגר הטבעוני שלהם, אני מבטיחה לא להגיע! לרוב אני לא נרגשת ורועשת ברשת, אבל משהו בזה קומם אותי מאוד! מאמינה שגם ללא מילים הצפייה תספיק לכם, לי היא הספיקה! אז נכון המחווה ל”ספרות זולה” נחמד ברעיון, שאפו על הצילומים והביצוע, אבל אני שואלת:

כמה דם צריך לשפוך בכדי למצוא שם להמבורגר? ועוד טבעוני?! אני בטוחה שההמבורגר נפלא בטעמו! אני בטוחה ששווה לקבל את המתכון. אני בטוחה גם שאין שום צורך להרוג בשבילו!

ננוצקה

ועוד תחת הכותרת: “יש רק דבר אחד בסרט שלא מדמם ואנחנו מחפשים לו שם”. ואני אומרת למה לשפוך דם לחינם? כאילו אין מזה מספיק! ולמה נראה לכם שאדם מדמם מעורר את התיאבון ועוד לטבעונים? אני אומרת עזבו שם להמבורגר, חפשו רעיונות לפרסומת שמעוררי תיאבון.

מילא שאתם לא מכבדים ו”מחזירים בתשובה” כל מי שלא בטעם שלכם, אבל מי נתן לכם רישיון להרוג בני אדם? כי חיות אסור ובני אדם מותר? ויותר מכך הלחיצו אותי התגובות הנלהבות ושיתוף הפעולה, כי הבטיחו שנה המבורגר חינם. רצח הוא רצח ולא חשוב מי או מה עומד מול ההדק!!

אז אני לא רוצה המבורגר חינם! לא טבעוני ולא בשרני – בטח אם הוא בא על חשבון דם שנשפך. אין בזה שום כיוון להומור או ליצירת מופת. מצטערת החמצתם את המטרה!

ומי שמכיר אותי יודע שהמלצות אני כל כך אוהבת לכתוב, אז אני ממליצה לכם – תורידו את הפרסומת הזו, תכבדו, תעצרו רגע לפני ותחשבו על המחיר החברתי, תחשבו על אדם אחד שהיה בזירת פיגוע ב”שרונה” למשל מה הוא חווה כשהוא נתקל לרגע בפרסום הזה שלכם?! רוצים שם להמבורגר? אני אתן לכם! “רצחני” – למרות שהוא טבעוני!

תראו בעצמכם – ותגידו את האמת, בא לכם לאכול משהו עכשיו?!

עוד מהבלוג של אפרת גת

תצוגה מקדימה

האורז שישבור לכם את כל המיתוסים.

כפי שכבר הספקתם להכיר אותי, בישול בעיני צריך להיות פשוט, קל ומהיר אם אפשר, כמה שפחות עניינים ושלבים, מלא בצבע וטעם ובעיקר מלא בכוונה ובאהבה - כמו שאני משתדלת בכל דבר אחר בחיי. תמיד זה נראה מיוחד וצבעוני כי גם חשובה ההגשה...

תגובות

פורסם לפני 4 years
תצוגה מקדימה

הכל עניין של מזל

באמת? האם הכל עניין של מזל? לאן שלוקחים אותך החיים? המפגש עם אנשים מיוחדים שבדרך? האם אתה אחראי למזל שלך? או שהכל הוא בבחירת העוגיה שתביא את המזל? לפני...

תגובות

פורסם לפני 4 years
תצוגה מקדימה

אז למה לא בעצם?!

כבר שבוע שאני מתרגשת יחד עם חברים (שהם משפחה) שנמצאים מעבר לים וחוגגים שם את חג ההודיה, וחושבת לעצמי כמה זה נחוץ לנו חג כזה, מכל החגים המופלאים ומיוחדים שהתברכנו בהם, דמיינו אפילו אחת לחודש, ארוחה חגיגית, כולם סביב...

תגובות

פורסם לפני 4 years

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה