הבלוג של אפרת גת

קסם הבישול

אני אפרת, נשואה לערן ואמא לעופרי, יערה ועומר, גרים באושר וכושר (כשיש זמן) בגולן המדהים. מורה בעיסוקי הרשמי, אבל בעיקר אמא, רעיה ואשת קריירה במטבח. חיה ונושמת ריחות, טעמים, מתכונים, בישולים, צילומי אוכל, מסעדות, אירוח ואנשים... +עוד

אני אפרת, נשואה לערן ואמא לעופרי, יערה ועומר, גרים באושר וכושר (כשיש זמן) בגולן המדהים. מורה בעיסוקי הרשמי, אבל בעיקר אמא, רעיה ואשת קריירה במטבח. חיה ונושמת ריחות, טעמים, מתכונים, בישולים, צילומי אוכל, מסעדות, אירוח ואנשים בעיקר רצוי שיהיה סביב שולחן מלא באוכל טעים (פשוט ולא פלצני) לנשמה ולקיבה. ובאופן כללי משתדלת להכיל ולהאכיל את כולם סביבי.

עדכונים:

פוסטים: 144

החל מאוגוסט 2015

עבורי המושג משפחה עבר תהפוכות, שינה גבולות ואת ההגדרה שגדלתי עליה. תהליך מורכב עדין ולא פשוט, בו אתה צריך לבחור – במשפחה

08/02/2016

מדורה

התלבטתי רבות לפני שהסכמתי להצטרף לכתוב על הנושא – משפחה. האצבע ממש רעדה לפני האישור ותוך כדי עברה בי המחשבה – למה? ואם אני כאן, זה סימן כמובן שכמו בכל פחד או קושי שמציף אותי אני מעדיפה להלחם ולהתגבר.

אני מלמדת את הילדות הפרטיות שלי ועוד 34 גוזלים נוספים שבחיים יש מצבים שונים שאתם צריך להתמודד, לצערנו במציאות שלנו, גם דבר פשוט כמו לטייל בתל-אביב או לשמוע חדשות אחרות ועצובות… אני משתדלת להעשיר את ארגז הכלים שלהם. רק השבוע למדתי אתם ביחד איך אנחנו מגיבים לחוויה לא נעימה, כסוס פרא או כצב? (כחלק מתכנית חוסן) ולמה אני מספרת לכם את כל זה? כי עבורי המושג משפחה עבר תהפוכות, שינה גבולות ואת ההגדרה שגדלתי עליה, בשנים האחרונות. זה תהליך ארוך של הבנה שבו התפרעתי כסוס פרא וגם התכנסתי כצב… תהליך מורכב עדין ולא פשוט, בו אתה צריך לבחור – במשפחה.

משפחה זו עבודה, כמו זוגיות, כמו כל עבודה אחרת רק יותר קשה, מלווה בסערת רגשות, בדקויות, בעדינות, במורכבות, אבל בגדול בעיקר בבחירה ובאושר. כשמדובר בתא הקטן שלי כמובן מדובר גם בתחושת אחריות ענקית שגם מגיעה עם תהיות ורגשי אשם שהם חלק בלתי נפרד מאמהות והורות לדעתי. מאז שיש לי את השבט האישי שלי, כל תנועה מחושבת, כל מילה שנאמרת, מי כמוכם יודע שהם חיינו, בשנים האחרונות בחרתי בהם שוב ושוב במודע ולא כדרך אגב כי זה כבר כאן. התהפוכות מסביבנו, חיזקו במקום לפרק, שמו את הבניה במרכז ולא את ההתפרקות.  בחרנו לקחת את הטוב, בחרנו ובנינו במודע משפחה מסביבנו.

כי בעצם היום ההגדרה שלי למשפחה הם כלל היחסים האמיתיים, כנים, מפרגנים שסובבים אותך ודואגים לך גם כשאתה עדיין לא שמת לב שאתה עצוב. שמקיפים אותך בשמחה וגם גורמים לך להציץ כשאתה צב. הם מבינים ומקבלים אותך גם כשאתה סוס פרא.

IMG_20141125_205926

משפחה היא כמו אש המדורה, מחממת את לבך, יודעת להצית בך את ניצוץ האהבה, דואגת לך שלא תכבה וכמו אש המדורה לעיתים אתה נכווה, כאן מגיעה הבחירה, עד כמה קרוב למדורה אתה יושב, איך תתחום את האש שלא תתלקח ואולי תכבה האש ואז אפשר להדליק אותה בסביבה יותר בטוחה.

אני בחרתי להקיף את עצמי במדורות מחממות, מציתות, מלאות בהבנה, נתינה, אהבה, שמחה ועוד כאלה שהם אמיתיים ולא רק סיסמאות. משפחה חשובה! תפקידה בחיינו הוא חשוב ובלתי נפרד – לבטחון שלנו, אבל אין ספק שהיא מורכבת מבחירות מורכבות.

אז לכבוד יום המשפחה, אני מודה למשפחה שמסביבי, שמקיפה ומחממת, שדואגת ומחבקת, ששמחה יחד איתי, שמקבלת, מבינה, מחבקת. תודה שאתם כאן! לבנות שלי והאיש שלצידי, לכל המשפחה שסביבי, תודה שאתם מזכירים לי תמיד -מהי משפחה.

אני בחרתי – במשפחה ומזמינה אתכם גם לבחור אותה באהבה בכל יום מחדש!

IMG-20140811-WA0016

יום המשפחה שמח לכולם!

עוד מהבלוג של אפרת גת

תצוגה מקדימה

האורז שישבור לכם את כל המיתוסים.

כפי שכבר הספקתם להכיר אותי, בישול בעיני צריך להיות פשוט, קל ומהיר אם אפשר, כמה שפחות עניינים ושלבים, מלא בצבע וטעם ובעיקר מלא בכוונה ובאהבה - כמו שאני משתדלת בכל דבר אחר בחיי. תמיד זה נראה מיוחד וצבעוני כי גם חשובה ההגשה...

תגובות

פורסם לפני 4 years
תצוגה מקדימה

הכל עניין של מזל

באמת? האם הכל עניין של מזל? לאן שלוקחים אותך החיים? המפגש עם אנשים מיוחדים שבדרך? האם אתה אחראי למזל שלך? או שהכל הוא בבחירת העוגיה שתביא את המזל? לפני...

תגובות

פורסם לפני 4 years
תצוגה מקדימה

אז למה לא בעצם?!

כבר שבוע שאני מתרגשת יחד עם חברים (שהם משפחה) שנמצאים מעבר לים וחוגגים שם את חג ההודיה, וחושבת לעצמי כמה זה נחוץ לנו חג כזה, מכל החגים המופלאים ומיוחדים שהתברכנו בהם, דמיינו אפילו אחת לחודש, ארוחה חגיגית, כולם סביב...

תגובות

פורסם לפני 4 years

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה