הבלוג של גלית צוק - גאווה ישראלית

Galit Tsuk

גלית צוק, בת 41 נשואה באושר לעמית, טרנסג'נדרית שיצאה מהארון אחרי 23 שנות נישואין. אמא ליובל, ירדן אגם ופלג. יזמת חברתית ("בצפר לשת"פים", "פורום הנשים המצליחות בצפון" "סבתוש להשכרה, סבתושף") בשנה האחרונה... +עוד

גלית צוק, בת 41 נשואה באושר לעמית, טרנסג'נדרית שיצאה מהארון אחרי 23 שנות נישואין. אמא ליובל, ירדן אגם ופלג. יזמת חברתית ("בצפר לשת"פים", "פורום הנשים המצליחות בצפון" "סבתוש להשכרה, סבתושף") בשנה האחרונה פועלת חברתית ומייסדת עמותה (עצמאית שלי) גאווה ישראלית למען הקמת קהילה גאה בצפון, דגש על קהילת טרנסגנ'רס חזקה חברתית וכלכלית.

עדכונים:

פוסטים: 3

החל ממרץ 2014

כאשת נטוורקינג וותיקה, התפלאתי לשמוע, שרבים מהשכירים ומהעצמאיים אינם מכירים את המונח Networking  (פיתוח רשת קשרים), אחרים שנתקלתי בהם בדרכי העסקית, קישרו את המונח נטוורקינג לצמדי המילים: ”ויטמין P”, “קרוב לצלחת” , “פרוטקשן” וכו’. כך גיליתי, שתמיד יהיו אנשים שיהפכו כל דבר חיובי בן רגע לדבר שלילי, ותמיד יהיו את אלה שיסתכלו על חצי הכוס הריקה במקום על המלאה.
פיתוח רשת קשרים עסקית המובנית בצורה חכמה, תקדם במהירות יחסית הן שכירים העוסקים בתחום שיווק, קידום ופיתוח עסקי  והן בעלי עסקים המעוניינים לקדם את בית העסק שלהם, כנותני שירותים או כמוכרי מוצרים, למרות שנראה לכאורה, כי רק בעלי עסקים זקוקים לפיתוח עסקי.
הרשו לי לחדד את הנושא באמצעות דוגמה שתסבר את אוזניכם על חשיבות פיתוח רשת הקשרים העסקיים דווקא עבור ארגונים וחברות גדולות להגברת מכירות ולעבודה בשיתוף פעולה הדדי.
אקח לדוגמה חברה גדולה, המציעה שירותים טכנולוגיים לסוכני ביטוח (מערכות לשימור ומעקב אחר לקוחות, בניית אתרי אינטרנט ייעודיים, מערכות דיוור, SMS ועוד..), אותה חברה משווקת ומציעה את שירותיה לסוכני ביטוח בלבד, זהו קהל ייחודי ומפולח ביותר. במעקב רבעוני נמצא, כי מצטרפים לחברה בין 4-5 סוכני ביטוח חדשים מדי חודש ובסה”כ הצטרפו ברבעון האחרון לשנת 2013 כ-12 סוכנים. האפיקים השיווקיים בהם בחרו בעלי החברה לפנייה לאותם סוכני ביטוח היו: פייסבוק, רשימות תפוצה ועיתונות ארצית. סך כל העלויות בגין גיוס 12 הסוכנים הסתכם בכ-15,000 ש”ח לרבעון. בחישוב גס, עלות כל lead הוא 1250 ש”ח לסוכן.
זה טוב, אבל זה יכול היה להיות מצוין, לו אותה חברה הייתה משתמשת בקשרים עסקיים (שפיתחו מראש) או באסטרטגיה לשיתופי פעולה חכמים, ההוצאות היו קטנות והתוצאות היו מהירות יותר.
הנה דוגמה לגיוס סוכני ביטוח בחשיבה מחוץ לקופסה, במינימום הוצאות ובמקסימום תוצאות:
פנייה לשיתופי פעולה עסקיים עם בעלי עסקים / ארגונים הנחשפים באופן שוטף לסוכני ביטוח ומציעים שירותים משלימים, דומים או זהים : משרדי עו”ד העוסקים בתחום התעבורה, מכונים לרחיצת מכוניות, מכוני טסט ורישוי, טכנאי מחשבים, סוכני נסיעות, פנצ’ריות, רשתות המציעות הרכבת מכשירי רדיו, מכשירי טלפון ברכבים ועוד… כאשר ההצעה של החברה היא לשיתוף הפעולה, המעניק ערך מוסף לשלושת הצדדים (לחברה המספקת שירותים לסוכני הביטוח, למשתף הפעולה ולסוכן הביטוח), כמו גם “מוצר נישה” שלא ניתן להשוותו לשום מוצר או שירות אחר בשוק.
לדוגמה: סוכן ביטוח שיופנה על ידי כל אחד ממשתפי הפעולה לחברה המספקת מערכות טכנולוגיות יזכה את סוכן הביטוח בכרטיס כניסה מתנה לאחד מהכנסים העסקיים לסוכני ביטוח. במקרה כזה, עלות גיוס סוכן ביטוח הוא כ-50-80 ש”ח , בחישוב פשוט עלות של כעשירית מעלות הגיוס ללא שת”פ.
ככל שהחברה תשיג יותר ויותר משתפי פעולה שיפנו אליה סוכני ביטוח, כך היא תחסוך מעל- 90% מהוצאות הפרסום והיח”צ, הגיוס יהיה פשוט, קל וזול יותר.
נכון, מדובר בתהליך אסטרטגי חכם הדורש מחשבה ויצירתיות, אך ברגע שהתגבש הרעיון למשתפי הפעולה הרלוונטיים, נותר רק לשכפל את ההצלחה שוב ושוב בפנייה למשתפי פעולה באזורים גאוגרפיים נוספים , בארגונים משיקים ולנותני שירותים דומים.
גלית צוק, מייסדת ומנכ”ל בצפר לשת”פים מזמינה אתכם לצאת ממשולש התחרות עם הקולגות והמתחרים שלכם ולבדל את עצמכם מלבד במוצר-מחיר-שירות. גלית צוק מזמינה אתכם לחשוב ביצירתיות, להפתיע את הלקוח, לחסוך עשרות ומאות אלפי שקלים בהוצאות השיווק, להפתיע ולגעת בלקוח באופן אישי, בדיוק במקום שהוא חשב שאף אחד כבר לא ייגע….
לפרטים נוספים כתבו לי: [email protected]      l    1700-55-4448

עוד מהבלוג של גלית צוק - גאווה ישראלית

פורום הנשים המצליחות "כל אישה היא הצלחה"

יום האישה הבינלאומי בפתח ונשאלתי מדוע בחרתי להוסיף דווקא את המילה "מצליחות" לפורום הנשים המצליחות? (פורום הנשים המצליחות, הינה רשת חברתית -אנושית המאגדת נשים שכירות, עצמאיות, גמלאיות...

שלום עולם!

ברוכים הבאים לבלוג החדש שלי!...

תגובות

פורסם לפני 6 years

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה