הבלוג של גלית שול מאמנת עסקית

לאהוב ת'עבודה

אני מאמינה שמציאת הכישרון הפנימי וביסוס הדרך התעסוקתית סביבו מביאה לשפע והצלחה. את הדרך הזו אני מעודדת לעשות תוך כדי בניית עסק משלך. עסק הוא הכלי המהיר ביותר לצמיחה אישית, חופש כלכלי ויכולת לעשות שינוי בעולם. בבלוג כאן... +עוד

אני מאמינה שמציאת הכישרון הפנימי וביסוס הדרך התעסוקתית סביבו מביאה לשפע והצלחה. את הדרך הזו אני מעודדת לעשות תוך כדי בניית עסק משלך. עסק הוא הכלי המהיר ביותר לצמיחה אישית, חופש כלכלי ויכולת לעשות שינוי בעולם. בבלוג כאן אני מעלה פוסטים הקשורים לקריירה שינוי תעסוקתי והצלחה עסקית. סיפורים מקליניקה של מאמנת עסקית

עדכונים:

פוסטים: 28

החל מספטמבר 2014

אני אוהבת אנשים שמחוברים לתשוקות שלהם, הם מרוצים מהחיים וכייף להיות בסביבתם. הלכתי לשאול כמה אנשים אנרגטיים כאלה מה הם אומרים על עניין התשוקה. כל התובנות כאן

16/06/2015

תשוקה היא מילה גדולה, יש לי קצת בעיה עם המילה תשוקה – זה מעלה בי  אסוציאציה של “מבט מוטרף ומלא להט “, אבל אין לי מילה אחרת לתאר את התחושה הזו שיש לאדם שיודע מה הוא אוהב לעשות וגם מממש את זה בעשייה נלהבת.

תשוקה היא אותה אנרגיה נפשית שאנחנו מפנים לעשיה שמדברת אלינו שנותנת לנו תחושת הישג שמאפשרת לנו להתמודד עם אתגרים בהצלחה.

חיבור של אדם לתשוקה שלו,  הופכת אותו לאדם מאושר יותר.  תשוקה מעודדת בהירות בחיים  ובהירות בחיים נותנת תחושת הרמוניה וסיפוק. עוד על תשוקה בעבודה כאן

התשוקה שלנו יכולה להיות גם מקור הפרנסה שלנו אבל לא בהכרח.

איפה מוצאים את התשוקה שלנו?

לתשוקה יש 3 מרכיבים:

1. כישורים     כישורים טבעיים שנולדנו איתם הם רמז טוב מאוד לחפש שם את החיבור לתשוקה בעלי מזל כמו מוצארט , מגלים את הכישרון שלהם כבר בגיל חמש לאחרים זה יכול לקחת זמן רב של ניסוי וטעייה.

2.  אהבה         מה אנחנו אוהבים מה מושך אותנו, מה מלהיב אותנו  מה מעניין אותנו

3.  משמעות    מה חשוב לנו בחיים, מי או מה נותן לנו השראה, מה הערכים שלנו, מה התכלית שלנו?

התשוקה נמצאת במקום המתוק  האישי והייחודי שמשלב עבורנו את שלושת המרכיבים ביחד.

זו גם הסיבה שבמהלך החיים התשוקה יכולה להשתנות בהתאם להתפתחות האישית.

אני אוהבת אנשים שמחוברים לתשוקות שלהם, הם מרוצים מהחיים וכייף להיות בסביבתם. אישה חכמה אמרה לי לא מזמן שהתשוקה שלי היא לגלות את התשוקה אצל אחרים : ) .

ראיינתי כמה “מחוברים” כאלה

 שיספרו מהזווית שלהם על התשוקה שמניעה אותם:

יונית

יונית צוק “הבלוגריסטית” www.blogeristit.com

  “מבחינתי העיסוק בתשוקה הוא הנאה צרופה וקל לי לעשות את הדברים שאני אוהבת, אבל צריך לזכור שאם רוצים להתפרנס צריך לעבוד ולהשקיע כמו בכל עבודה” .

יונית אוהבת מילים ושיווק באמצעות תוכן. התשוקה שלה היא להנגיש לאנשים ובעלי עסקים את פלטפורמת הבלוג.  יונית מציינת כי חשוב לזכור כי גם כאשר זוכים להתפרנס מהתשוקה שלנו יש לעיתים משברים ורגעים קשים  בדרך להצלחה.

טלי

טלי  יחיה מאתר  createit.co.il

משלבת בעסק שלה שתי אהבות גדולות: אהבת העיצוב על כל גווניו  ותשוקה להתפתחות אישית וצמיחה. בעזרת האתר היא נותנת מענה לבעלי עסקים  הרוצים לשווק את העסק שלהם נכון. ביחד עם לקוחותיה היא עוברת מסע של דיוק העסק שתוצאותיו הם עיצובים גרפים המבטאים את הלב של הלקוח.

 ”ההגדרה האישית של התשוקה שלי, קובעת את עבורי את גבולות העסק שלי” אומרת טלי  “כך אני יודעת בדיוק איזה עבודות עיצוב לקבל ואיזה לדחות  ונמצאת תמיד במסלול של עשייה משמחת. “

כרינה

      כרינה ובר מאמנת אישית בעלת הבלוג “כי חייב לצאת מזה משהו”carinavweber.blogspot.co.il.

    “השילוב של כל הדברים שאני אוהבת לכדי עסק אחד הבשיל אצלי בגיל יחסית מאוחר . זו גם הסיבה שלא היתה כלל התנגדות מהסביבה לשינוי זה פשוט היה נראה לכולם מאוד נכון עבורי עוד לפני שאני ידעתי את זה”.   התשוקה של כרינה היא למצוא משמעות בדברים. בתהליכי האימון שלה היא משלבת את התשוקה שלה עם האהבות שלה: האהבה  שלה למוזיקה, לאנשים, ולהרמוניה.

   צבי

צבי חזנוב מאתר “פרנקופילים אנונימים” francophilesanonymes.com

צבי אוהב את כל מה שקשור לצרפת. עוד כילד קטן היה מרותק להיסטוריה הצרפתית. ומאז האהבה לצרפת רק הלכה וגברה. התשוקה הגדולה של צבי היא לספר על צרפת לכל מי שרק רוצה לשמוע והוא מארגן הרצאות, טיולים מאורגנים, ומנחה   ערבי שנסון.

 ”יש אנשים שבכלל לא מבינים את התשוקה שלי” צבי אומר, “אבל העיסוק בתשוקה שלי ולהיות בקשר עם אנשים שחולקים את אותה האהבה זה מה שעושה לי טוב.”

מיכל

מיכל בן ארי מנור בלוגרית של “רואה עולם ” roaolam.blogspot.co.il  ומנחת סדנאות יומני מסע.

למיכל תמיד היתה אהבה גדולה לטיולים וחקירת מקומות בעולם. הבלוג של מיכל מאפשר לה להביא לידי ביטוי את האהבות שלה בשילוב ערכים מובילים בחייה: פרגון (לעסקים אחרים), אסתטיקה, יצירה וחקירה.

“הבלוג שלי נותן מענה לאנשים שחולקים עימי את התשוקה לטיולים, או כפי שהיא מכונה אצלנו בעדה “חיידק הנסיעות”.

1376609_720112428016469_1045284811_n

איה תמרי מאמנת לכלכלת המשפחה.ayatamari.co.il

“כנראה שאף פעם לא מאוחר להתחבר לתשוקה שלך” אומרת איה “אצלי זה קרה רק בגיל 43, רק אז הבנתי שהתשוקה שלי קשורה בעבודה עם אנשים. הגילוי הזה הפתיע אותי, כל חיי חשבתי שאני ממש לא טובה עם אנשים” .

ההבנה הזו של החיבור לאנשים פתחה בפני איה דרך תעסוקתית חדשה ומהנה. ”אני מרגישה בבית כשאני עוסקת במפגשים עם אנשים ועוזרת לחולל שינוי בחייהם.”

תמר

תמר מור מעצבת פנים ובלוגרית roomerdesign.com

“תמיד חיפשתי את התשוקה שלי ” מספרת תמר, “ההבנה של מה התשוקה שלי היא נולדה אצלי באופן מפתיע יחד עם לידת בני הבכור. היה לי חשוב שלילד שלי תהיה אמא מסופקת שמממשת את עצמה , הלידה דחפה אותי  להתחבר למהות שלי”. תמר הבינה  כי היא שואבת סיפוק רב מעיצוב בתים של אנשים ויצירת אסתטיקה חדשה למגורים.

“הסיפוק הגדול שלי שהתשוקה שלי חיברה אותי גם לאמא שלי והיום אנחנו עובדות יחד וחולקות אותה תשוקה”.

מיכל ויטל

מיכל ויטל מעצבת גרפית מהאתר UPCYCLISH

“התשוקה שלי נולדה מתוך חיפוש משמעות”  אומרת מיכל. למיכל אהבה גדולה לעולם העיצוב ולחדשנות. בשלב מסוים איבדה חדוות היצירה בעיצוב עוד ועוד מוצרי מדף, שערכם היחיד הוא שהם חדשים. את התשוקה שלה גילתה כאשר לעיצוב חבר ערך הקיימות שכולל גם : צמצום צריכה, שימוש חוזר, והעסקת אוכלוסיות חלשות.

מיכל מצאה את שביל התשוקה שלה שמחבר את אהבת העיצוב עם ערך הקיימות על ידי השתתפות בפרוייקטים בתחום העיצוב העושים שימוש בחומרי גלם זמינים ובמלאכות יד. כשהיא פועלת בכיוון זה היא חווה משמעות לחיים.

♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥

התשוקה שלי, מסתבר, היא לחבר לתשוקה, ליעוד, לחיים עם משמעות –

אני יודעת שגם אם מאוד רוצים לא תמיד  יודעים מה היא התשוקה, או איך  להתקדם אם כבר כן יודעים.

 מצבים כאלה מובילים תמיד לתחושות של  ניכור, כעס וחוסר עניין.

בפוסטים הקרובים אפרט מידע על כלים פשוטים שעוזרים להתחבר  לתשוקה אישית ולהתקדם איתה .

להרשמה לקבלת דיוור בנושא – כאן.

סלונה

עוד מהבלוג של גלית שול מאמנת עסקית

תצוגה מקדימה

שינוי מקצועי – מאריך חיים !

כשלמדתי לתואר ראשון בפסיכולוגיה, לפני לא מעט שנים, המרצים לימדו כי המוח מתעצב בגיל הינקות ומשם ואליך נותר לו רק לשרוד את החיים עד להתפוררותו המוחלטת. כבר אז הרגשתי לא בנוח עם הקביעה הזו. אבל, מחקרים על גבי מחקרים הראו כי...

תצוגה מקדימה

אמא , כבר נורא מתגעגעת

  אמא , מצחיק לכתוב לך בבלוג או בפייס, כי כשאת הלכת לא היה אף אחד מאלה. בעידן ההוא של האנציקלופדיות והספרים , את היית הגוגל של הבית וכל מה שרצינו לדעת על העולם הגדול שאלנו אותך. רונה שלי לא הכירה אותך והבנים כבר לא...

תגובות

פורסם לפני 6 years
תצוגה מקדימה

חמישה טיפים לגידול ילדים מאושרים

  חמישה טיפים לגידול ילדים שהופכים לבוגרים מאושרים פוסט בהשראת ד"ר טל בן שחר. אחד הדברים הבסיסים בדרך לאושר והצלחה בחיים הוא לדעת מה עושה לך טוב. במקום בו טוב לך להיות...

תגובות

פורסם לפני 6 years

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה