הבלוג של גלית שול מאמנת עסקית

לאהוב ת'עבודה

אני מאמינה שמציאת הכישרון הפנימי וביסוס הדרך התעסוקתית סביבו מביאה לשפע והצלחה. את הדרך הזו אני מעודדת לעשות תוך כדי בניית עסק משלך. עסק הוא הכלי המהיר ביותר לצמיחה אישית, חופש כלכלי ויכולת לעשות שינוי בעולם. בבלוג כאן... +עוד

אני מאמינה שמציאת הכישרון הפנימי וביסוס הדרך התעסוקתית סביבו מביאה לשפע והצלחה. את הדרך הזו אני מעודדת לעשות תוך כדי בניית עסק משלך. עסק הוא הכלי המהיר ביותר לצמיחה אישית, חופש כלכלי ויכולת לעשות שינוי בעולם. בבלוג כאן אני מעלה פוסטים הקשורים לקריירה שינוי תעסוקתי והצלחה עסקית. סיפורים מקליניקה של מאמנת עסקית

עדכונים:

פוסטים: 28

החל מספטמבר 2014

בקרב מתאמנים עולה לעתים הקרובות השאלה האם שינוי מקצועי מתאים לגיל מבוגר? האם יש מקום לאנשים שהחליפו קידומת יותר מ 4 פעמים בחיים לצאת להרפתקה חדשה בתחום התעסוקה ?

12/05/2015

 לעתים הקרובות המתאמנים שלי תוהים האם זה לא מאוחר מדי ?

קיימת הנחה שגיל  40-50 הינו מאוחר מדי לשינוי בקריירה, נראה כי דור חדש של ילדים מוצלחים בני עשרים פלוס נמצא עכשיו על הבמה והעולם כנראה שייך לצעירים. כל שנותר לאלה שהחליפו קידומת כבר ארבע פעמים בחיים או יותר, זה לשמור על הבריאות, לדאוג לפנסיה ולהזדקן בחן….

אך באופן מפתיע המציאות שונה לחלוטין. עולם העבודה של היום השתנה לבלי הכר, כיום מומלץ דווקא לגילאי 40 + לחשב מסלול קריירה מחדש.

למה גיל ארבעים פלוס?

מכיוון שזה השלב בחיים בו כבר לא חייבים לאף אחד.

סיימנו למלא את ציפיות הסביבה עשינו וי על לימודים, צבא, עבודה, חתונה, ילדים. מילאנו את חובותינו לחברה וקיבלנו שחרור על התנהגות טובה :)

דווקא עכשיו יש זמן להתפנות ולבדוק באופן אותנטי מה באמת רוצים לעשות בחיים. בשנות העשרים מתגלגלים למקצועות עקב נסיבות חיים, רצון ההורים, או כל מיני שיקולים שעלולים להתברר כשגויים.  בשנות הארבעים  מגיע הזמן להיות מדויקים יותר, לעשות בדק בית אישי ולתכנן קריירה שתתאים למי שאנחנו היום. אחרי הכל צפויות לנו עוד 30 שנים  נוספות של עשייה….

שוק העבודה היום הוא, דינאמי ומלהיב יותר מתמיד. וותק בעבודה אינו תואר נחשק יותר בקורות החיים. האינטרנט שמאפשר לאנשים פשוטים להפוך לבעלי עסקים גדולים. חברות גדולות שצריכות להתייעל צורכות מסה גדולה של שירותים במיקור חוץ ומאפשרות למומחים להפוך לעצמאים.

הסביבה שלי מוצפת באנשים ששינו קריירה באמצע החיים, וזה גם הרבה פעמים תוצר המפגשים איתי. אבל הכי קל להביא דוגמאות של הצלחות מפורסמים שאת ההצלחה הגדולה שלהם עשו לאחר שינו קריירה באמצע החיים.

10 דוגמאות של שינוי מקצוע בגיל מאוחר

  1. מרתה סטיוארט החלה את דרכה כדוגמנית עשתה שינוי לברוקרית מצליחה, אבל רק בגיל 45 פרצה לתודעה לאחר שינוי נוסף בקריירה ופרסום ספרי בישול שלה.
  2. ורה וונג היתה עורכת עיתון אופנה . רק בגיל 45, לאחר שעזבה את העיתון  הפכה למעצבת שמלות כלה ופתחה את חנות הראשונה שלה בניו יורק והפכה לשם דבר בתחום.
  3. ג’וליה צ’יילד  עבדה בחברת פרסום.  רק בגיל 50  ביצעה שינוי מקצועי לתחום האוכל. עם פרסום את ספר הבישול הראשון שלה, הפכה לשף סלב.
  4. טים ונינה זגאט היו בעלי קריירה מצליחה כעורכי דין. רק בגיל 51 החליטו לעשות שינוי בחיים ולהתחבר לאהבת המסעדות שלהם. הם יצרו מגזין ביקורות מסעדות שהפך לסמכות הקולינרית. האתר אינטרנטי שלהם נקנה על ידי גוגל ב- 2008 במאות מיליוני דולרים.
  5. ריי קרוק היה איש מכירות של מכונות מילקשייק . רק בגיל 52  החליט להפוך לעצמאי וקנה עסק קטן להמבורגרים בשם מקדונלד’ס.
  6. ג’יל בוהלר היתה קלינאית תקשורת. רק  בגיל 54  רצתה שינוי בקריירה. היא חפשה רעיון לעסק והקימה את החנות chillyjilly.com והפכה למיליונרית.
  7. רונלד רייגן היה שחקן מפורסם. רק לאחר גיל 55  ביצע את השינוי המקצועי שלו לפוליטיקאי והפך לנשיא ארצות הברית.
  8. מייסד תנועת הרא קרישנה היה  כימאי בהודו . רק לאחר גיל 60 הגיע לארה”ב (עם חמישים דולר בלבד) וייסד את התנועה  הדתית, הוא פיתח 100 מרכזי כת בכל העולם.
  9. לורה אינגלס ווילדר כתבה את בית קטן בערבה  רק בגיל 65 ולאחריו עוד 12 ספרים מוצלחים נוספים.
  10. אן מרי רוברטסון מוזס הידועה גם כ “סבתא מוזס” היא אחת מהציירות האמריקאיות המצליחות ביותר. היא שינתה את מקצועה מחקלאית לציירת רק לאחר גיל 70. במשך 25 שנים, עד לפטירתה, היא ציירה והתפרנסה מציוריה. יצירותיה מוצגות במוזאונים ושווים מאות אלפי דולרים.

נראה לך שמאוחר מדי עבורך?

לפי סקר שנערך בארה”ב על ידי המכון האמריקאי לחקר כלכלי AIER – מרבית העובדים המבוגרים יותר שמבצעים שינויי בקריירה, נוחלים הצלחה. לפי הסקר מחצית ממחליפי הקריירה בגילאי 47 ומעלה נהנו מתוספת שכר, ועוד 20%  מהם שמרו על אותה רמת השתכרות. והכי חשוב 90% טענו שהם ששינוי הקריירה שלהם היה מוצלח.

זה בדיוק הזמן לשאול אם לא היו מכשולים והייתה לך תמיכה מלאה, מה בעצם היית רוצה לעשות עכשיו?

אף אחד מאנשים של אמצע החיים לא יוצא להגשים פנטזיה דמיונית, האמת שזה יותר מתאים לבני ה20,

אבל אם יוצאים להגשים חלום אז כל גיל מתאים!

iyur6

אימון תעסוקתי אישי

להצלחה בקריירה,

גלית שול

www.theway.co.il

עוד מהבלוג של גלית שול מאמנת עסקית

תצוגה מקדימה

איך להתחבר לתשוקה בעשייה?

תשוקה היא מילה גדולה, יש לי קצת בעיה עם המילה תשוקה – זה מעלה בי  אסוציאציה של "מבט מוטרף ומלא להט ", אבל אין לי מילה אחרת לתאר את התחושה הזו שיש לאדם שיודע מה הוא אוהב לעשות וגם מממש את זה בעשייה נלהבת. תשוקה היא אותה אנרגיה...

תצוגה מקדימה

שינוי מקצועי – מאריך חיים !

כשלמדתי לתואר ראשון בפסיכולוגיה, לפני לא מעט שנים, המרצים לימדו כי המוח מתעצב בגיל הינקות ומשם ואליך נותר לו רק לשרוד את החיים עד להתפוררותו המוחלטת. כבר אז הרגשתי לא בנוח עם הקביעה הזו. אבל, מחקרים על גבי מחקרים הראו כי...

תצוגה מקדימה

אמא , כבר נורא מתגעגעת

  אמא , מצחיק לכתוב לך בבלוג או בפייס, כי כשאת הלכת לא היה אף אחד מאלה. בעידן ההוא של האנציקלופדיות והספרים , את היית הגוגל של הבית וכל מה שרצינו לדעת על העולם הגדול שאלנו אותך. רונה שלי לא הכירה אותך והבנים כבר לא...

תגובות

פורסם לפני 6 years

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה