הבלוג של גלית שול מאמנת עסקית

לאהוב ת'עבודה

אני מאמינה שמציאת הכישרון הפנימי וביסוס הדרך התעסוקתית סביבו מביאה לשפע והצלחה. את הדרך הזו אני מעודדת לעשות תוך כדי בניית עסק משלך. עסק הוא הכלי המהיר ביותר לצמיחה אישית, חופש כלכלי ויכולת לעשות שינוי בעולם. בבלוג כאן... +עוד

אני מאמינה שמציאת הכישרון הפנימי וביסוס הדרך התעסוקתית סביבו מביאה לשפע והצלחה. את הדרך הזו אני מעודדת לעשות תוך כדי בניית עסק משלך. עסק הוא הכלי המהיר ביותר לצמיחה אישית, חופש כלכלי ויכולת לעשות שינוי בעולם. בבלוג כאן אני מעלה פוסטים הקשורים לקריירה שינוי תעסוקתי והצלחה עסקית. סיפורים מקליניקה של מאמנת עסקית

עדכונים:

פוסטים: 28

החל מספטמבר 2014

גם אם היה לי את הכישרון הגדול ביותר בתחום זה לא היה הופך אותי לא למומחית … למקצועיות מסתבר יש חוקים משלה. ומי שרוצה להצליח חייב להכיר אותם.

27/04/2015

 

הפוסט הזה הוא המשך ישיר של הפוסט “איך לקבל קידום בעבודה?” בו הבהרנו את הנקודה שהסוד להצלחה הוא דווקא להפוך את מה שאנחנו טובים בו  לאומנות ולא לנסות להשתפר במה שאנחנו לא טובים בו. ומכאן שהדרך שלנו להצליח ולהתקדם בעולם העבודה תלוי באופן ישיר בזיהוי ומימוש הכישרונות שלנו.

לאחר הפוסט הקודם שאלו אותי “או קי, נניח שאני כבר יודע במה אני טוב, איך זה מקדם אותי?”

והתשובה פשוטה, אם אתה יודע במה אתה טוב אתה יכול לדעת במה אתה יכול להיות מקצוען, מישהו שאין לו תחליף בנושא הספציפי שלך. למעשה הדרך הטובה ביותר להתקדם ולהצליח היא להיות מקצוענים במה שעושים.

אז איך הופכים למקצוענים?

יש לתת במה לכישרונות שלך

הכישרונות שלנו זקוקים להזדמנויות להתבטא ולהבשיל. הקריירה היא מקום מושלם לפיתוח היכולות הטבעיות שלנו. בין אם אנחנו שכירים ובין אם עצמאיים הכישרון חייב להתבטא בעבודה. ראשית יש לזהות במקום העבודה שלנו את הפעולות שמביאות לידי ביטוי את הכישרונות שלנו. אחר כך יש לדאוג למלא את רוב שעות היום בפעולות מהסוג הזה. פעולות שאינן מתחום הכישרון שלנו כדאי להעביר לגורם אחר לבצע.

הכישרון, לא אנחנו , הוא זה שבא לעבודה כל יום.

כאשר נותנים לכשרון להוביל, נעלמת תחושת הבלבול וחוסר ההצלחה. שם המקום של בהירות ומומחיות.

יש לצבור ניסיון בכישרון שלך

הכלל הכי חשוב שצריך לדעת בדרך להיות מקצוען הוא חוק ה 10,000.

בספר “מצוינים” מסופר על מחקר שבוצע באקדמיה יוקרתית למוזיקה בברלין. כל התלמידים המתקבלים ללימודים שם מוכשרים באופן יוצא דופן בנגינה ובכל זאת גם שם יש מצטיינים יותר ופחות. המחקר ניסה לבדוק מה הופך את המצטיינים למצטיינים. נמצא שההבדל היחיד הקיים בין התלמידים המצטיינים לבינוניים הוא מספר שעות האימון השבועיות שביצעו התלמידים. בעוד שהמצטיינים תרגלו מעל 10 שעות בשבוע, האחרים תרגלו רק 3 שעות בשבוע.

מחקרים נוספים שנערכו בתחום הובילו למסקנה שעל מנת להשיג את רמת שליטה הקשורה למומחיות ברמה עולמית יש לצבור 10,000 שעות ניסיון.

התרגול הוא זה שהופך אותנו מכישרוניים למקצוענים !

דוגמאות יש בשפע: הביטלס הגיעו לשיא תהילתם לאחר 10,000 שעות של הופעות אנונימיות במועדוני בירה בפני קהל שיכור וחסר טעם. ג’ון לנון: “השתפרנו וקיבלנו ביטחון, זה היה טבעי בהתחשב בכל הניסיון שצברנו בנגינה לילות שלמים בניסיון לגרום לקהל הזר לחבב אותנו”. עד לפריצת הדרך והצלחתם העולמית הופיעו הביטלס למעלה מאלף פעמים. רוב הלהקות לא מופיעות אלף פעמים בכל הקריירה שלהם….

ביל גייטס נשר מהרווארד לאחר השנה הראשונה. אבל אז כבר רכש ניסיון של 7 שנים בתכנות. זה הרבה יותר מ 10,000 שעות, כמה בני נוער צברו ניסיון כזה לפני גיל 18?

מאיפה משיגים מוטיבציה להתאמן כל כך הרבה?

אז לכל מי שהתעייף מלשמוע על 10,000שעות אימון אני רוצה להרגיע כי מחקרים רבים מראים שלהמשיך ולהשתפר במה שאנחנו אוהבים לעשות – עושה לנו טוב באופן אישי ופסיכולוגי. העובדה שהשתפרות כזו מביאה גם לתוצאות טובות בעבודה היא רק בונוס נלווה. מסתבר

שהרצון שלנו להצטיין בכישרון שלנו הוא מובנה בתוכנו ומהווה את הדלק הטבעי הדרוש לנו להשתפר במה שאנחנו טובים וגם מוסיף לנו טעם לחיים.

הדרך למקצוענות,

מתחילה בזיהוי החוזקות והכישרונות,

                         בתרגול הכישרון לרמת מומחיות

                                                     ובביסוס הקריירה סביב אותם כישרונות.

באימונים איתי אנחנו קובעים תוכנית שבועיות לתרגול הכישרונות הטבעיים בכדי לעלות על נתיב של הצלחה. 

unnamed

עוד מהבלוג של גלית שול מאמנת עסקית

תצוגה מקדימה

איך להתחבר לתשוקה בעשייה?

תשוקה היא מילה גדולה, יש לי קצת בעיה עם המילה תשוקה – זה מעלה בי  אסוציאציה של "מבט מוטרף ומלא להט ", אבל אין לי מילה אחרת לתאר את התחושה הזו שיש לאדם שיודע מה הוא אוהב לעשות וגם מממש את זה בעשייה נלהבת. תשוקה היא אותה אנרגיה...

תצוגה מקדימה

שינוי מקצועי – מאריך חיים !

כשלמדתי לתואר ראשון בפסיכולוגיה, לפני לא מעט שנים, המרצים לימדו כי המוח מתעצב בגיל הינקות ומשם ואליך נותר לו רק לשרוד את החיים עד להתפוררותו המוחלטת. כבר אז הרגשתי לא בנוח עם הקביעה הזו. אבל, מחקרים על גבי מחקרים הראו כי...

תצוגה מקדימה

אמא , כבר נורא מתגעגעת

  אמא , מצחיק לכתוב לך בבלוג או בפייס, כי כשאת הלכת לא היה אף אחד מאלה. בעידן ההוא של האנציקלופדיות והספרים , את היית הגוגל של הבית וכל מה שרצינו לדעת על העולם הגדול שאלנו אותך. רונה שלי לא הכירה אותך והבנים כבר לא...

תגובות

פורסם לפני 6 years

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה