הבלוג של גלית שול מאמנת עסקית

לאהוב ת'עבודה

אני מאמינה שמציאת הכישרון הפנימי וביסוס הדרך התעסוקתית סביבו מביאה לשפע והצלחה. את הדרך הזו אני מעודדת לעשות תוך כדי בניית עסק משלך. עסק הוא הכלי המהיר ביותר לצמיחה אישית, חופש כלכלי ויכולת לעשות שינוי בעולם. בבלוג כאן... +עוד

אני מאמינה שמציאת הכישרון הפנימי וביסוס הדרך התעסוקתית סביבו מביאה לשפע והצלחה. את הדרך הזו אני מעודדת לעשות תוך כדי בניית עסק משלך. עסק הוא הכלי המהיר ביותר לצמיחה אישית, חופש כלכלי ויכולת לעשות שינוי בעולם. בבלוג כאן אני מעלה פוסטים הקשורים לקריירה שינוי תעסוקתי והצלחה עסקית. סיפורים מקליניקה של מאמנת עסקית

עדכונים:

פוסטים: 28

החל מספטמבר 2014

מגיעים אלי מתאמנים שרוצים להתקדם בקריירה. רוצים לקבל תפקיד בכיר יותר, לבקש העלאה בשכר או אפילו לפתוח עסק אך לא מצליחים לעשות את הצעד הזה, למרות שמאוד רוצים.

18/01/2015

מכירים את התמונה של חתול שמסתכל בראי ורואה אריה?

התמונה הזו ממחישה בצורה הטובה ביותר את החשיבות העצומה של הערכה העצמית בחיים. התמונה מתכוונת לכך שלא משנה אם אתה באמת אריה או רק חושב שאתה אריה התוצאה זהה, אתה מתנהג כמו מלך החיות .

הבעיה בדרך כלל הפוכה.

רוב הזמן מגיעים אלי מתאמנים שאני רואה שהם אריות בעלי עוצמות ויכולות , ואילו הם רואים את עצמם כחתלתולים  קטנים.

מגיעים אלי מתאמנים שרוצים  לבצע קידום הקריירה. למשל, לקבל תפקיד בכיר יותר, לבקש העלאה בשכר  או אפילו לעבור לארגון אחר וזה לא קורה להם. הם לא מעיזים לעשות את הצעד הזה, למרות שמאוד רוצים.

השבוע שוב הכרתי אריה כזה:

אישה חזקה אמיצה וחכמה המגיעה לאימון בנושא קריירה. היא מספרת לי על השאיפה שלה לצאת לדרך עצמאית.

אני רואה אותה מדברת, מפרטת את התוכנית שלה, אני שומעת גם דברים שלא נאמרים את אלה שבין השורות. אני יודעת שעומד מולי אריה. ברור לי מאוד  לאילו מקומות האריה הזה יכול להגיע וכמה גדול יכול להיות החזון שלה….

אבל היא, רואה את עצמה כחתלתול. אמנם חתול גאה ומיוחס, חתול כזה שעשה דבר אחד או שניים בחיים. אבל עדיין רק חתול קטן…..וחתולים קטנים לתפיסתה לא יכולים להיות בעלי עסקים.

פריצה בקריירה

ומה צריך לקרות כדי שתהיה לך אמונה של אריה?

רבים מסתובבים בעולם בתחושה שהם חתולים, אני באמת מאמינה שכולנו נולדנו אריות!

כל אחד בתחום הייחודי לו הודות לכישרון האישי שלו, יכול להיות אריה אמיתי.

נסיבות החיים, ההורים, הסביבה וסתם חברים טובים הפכו אותנו לפחות אריות ויותר אנשים עם ספקות עצמיים. אנשים שמאמינים שיש גבול מאוד ברור ליכולות שלהם ושעדיף “לא לקפוץ מעל הפופיק”.

אחת המטרות הראשונות שלי באימון הוא לגרום למתאמן לראות את האריה שהוא.

לראות את היכולות שלו, החוזקות שלו, המעלות שלו. להפסיק את ההמעטה העצמית האוטומטית שלנו. זו שהופכת אותנו לאנשים עם גבולות ברורים. ההבנה הזו שהמכשול העיקרי שלנו הוא : אנחנו, היא זאת שנותנת את הסימן המודע הראשון לשינוי מבורך.

זה לא תהליך פשוט כלל. זה תהליך חושפני, המנתץ  את האמונות שלך ומשנה את ההגדרות שלך על עצמך. תהליך כל כך משמעותי שכמעט בלתי אפשרי לעבור אותו לבד ללא עזרה של מישהו חיצוני שמשקף לך את הדברים בחזרה.

למה כל כך קשה לשנות אמונות?

העבודה היא על  אמונות שמקטינות אותנו . אמונות “חתוליות” על עצמנו.  אמונה שהם לא מספיק טובים, ושאחרים יותר טובים. המלכוד הגדול ביותר עם אמונה הוא ,שבאופן בלתי מודע, אנחנו מחזקים את האמונה על ידי זה שאנו נתקלים שוב ושוב בדברים שעוזרים לנו לשמר אותה.

לדוגמא,  אם אני חושבת שאני לא מספיק טובה, באופן אוטומטי החלק החושב שבי יעלה עבורי כל הזמן הוכחות “מהשטח” שמצדיקות אמונה זו. כל מקרה שיכול להעיד מהעבר או ההווה שאני לא מספיק טובה יעלה כהוכחה ניצחת לחיזוק את האמונה שלי.

המנגנון האוטומטי הזה הופך אותי  לעיוורת לגבי כל המקרים שקרו לי בחיים  שנוגדים את האמונה הזו. כך אני ממשיכה להזין ולחזק את האמונה שלי לאורך כל החיים.

חשוב להבין שהאמונה הזו שאני מטפחת כל כך ביעילות-  אינה מעידה כלל על המציאות!  זו אמונה שהוטמעה בי בגיל מוקדם בגלל נסיבות שלא מעידות כלל על יכולותיי כיום.

אמונות אפשר לשנות

החדשות הטובות הן שאמונות אפשר לשנות!

עם עבודה נכונה ומודעות אפשר לאמץ אמונות חדשות שמתאימות יותר לנו .

אם באמת רוצים לפרוץ דרך בעשייה, בעסק החדש, ובקריירה יש להתחיל להכיר את עצמנו כפי שאנחנו. והשלב הראשון הוא לערוך בדיקה מודעת של האמונות שלנו לגבי עצמנו.

זה הזמן לבדוק האם השליטה בסוואנה שלך בידייך

או שהלכת לאיבוד אי שם בין חתולי הרחוב?

פוסט פריצה אישית

עוד מהבלוג של גלית שול מאמנת עסקית

תצוגה מקדימה

איך להתחבר לתשוקה בעשייה?

תשוקה היא מילה גדולה, יש לי קצת בעיה עם המילה תשוקה – זה מעלה בי  אסוציאציה של "מבט מוטרף ומלא להט ", אבל אין לי מילה אחרת לתאר את התחושה הזו שיש לאדם שיודע מה הוא אוהב לעשות וגם מממש את זה בעשייה נלהבת. תשוקה היא אותה אנרגיה...

תצוגה מקדימה

שינוי מקצועי – מאריך חיים !

כשלמדתי לתואר ראשון בפסיכולוגיה, לפני לא מעט שנים, המרצים לימדו כי המוח מתעצב בגיל הינקות ומשם ואליך נותר לו רק לשרוד את החיים עד להתפוררותו המוחלטת. כבר אז הרגשתי לא בנוח עם הקביעה הזו. אבל, מחקרים על גבי מחקרים הראו כי...

תצוגה מקדימה

אמא , כבר נורא מתגעגעת

  אמא , מצחיק לכתוב לך בבלוג או בפייס, כי כשאת הלכת לא היה אף אחד מאלה. בעידן ההוא של האנציקלופדיות והספרים , את היית הגוגל של הבית וכל מה שרצינו לדעת על העולם הגדול שאלנו אותך. רונה שלי לא הכירה אותך והבנים כבר לא...

תגובות

פורסם לפני 6 years

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה