הבלוג של גלית שול מאמנת עסקית

לאהוב ת'עבודה

אני מאמינה שמציאת הכישרון הפנימי וביסוס הדרך התעסוקתית סביבו מביאה לשפע והצלחה. את הדרך הזו אני מעודדת לעשות תוך כדי בניית עסק משלך. עסק הוא הכלי המהיר ביותר לצמיחה אישית, חופש כלכלי ויכולת לעשות שינוי בעולם. בבלוג כאן... +עוד

אני מאמינה שמציאת הכישרון הפנימי וביסוס הדרך התעסוקתית סביבו מביאה לשפע והצלחה. את הדרך הזו אני מעודדת לעשות תוך כדי בניית עסק משלך. עסק הוא הכלי המהיר ביותר לצמיחה אישית, חופש כלכלי ויכולת לעשות שינוי בעולם. בבלוג כאן אני מעלה פוסטים הקשורים לקריירה שינוי תעסוקתי והצלחה עסקית. סיפורים מקליניקה של מאמנת עסקית

עדכונים:

פוסטים: 28

החל מספטמבר 2014

ה”לא” שלי היה כאישה צעירה לאחר תואר ראשון. הדבר שהכי רציתי היה להתקבל לחברת הייטק. רציתי קריירה של מנהלת משאבי אנוש. נגשתי לראיונות עבודה ולא התקבלתי. הייתי הרוסה,

04/01/2015

מחשבות על קריירה ברומא

בסוף השבוע נסעתי עם אחותי לרומא, התירוץ הרשמי היה יומולדת של האחות. שתינו שמחנו שיש לנו תירוץ טוב להפר את השגרה ולטעום קצת חורף אירופאי. חורף כזה  שמטובל במנורות מנצנצות של הכריסטמס.

רומא יפה נקודה. אחרי שעשינו וי על כל מקומות ההיסטוריים נסענו ל- maxii – המוזאון המודרני,  מבנה מדהים מבחינה אדריכלית, שתוכנן על ידי זאהה חדיד, אדריכלית בריטית ממוצא עיראקי. יש מי שאמר עליה שבעולם האדריכלות חדיד היא כמו לידי גאגא במוזיקה.

אני אוהבת את סיפור ההצלחה של זאהה חדיד. מאדריכלית לא מוערכת אוטסיידרית ומשונה, למקום ראשון במצעד האדריכלים העולמי. זכייה במספר רב של פרסים כולל פרס פריצקר היוקרתי ואפילו תואר אבירות בריטי.

זאהה חדיד היא אישה שבמשך שנים כולם אמרו לה לא. בתחילת דרכה אפילו מבנים שתכננה וזכו בתחרויות לא קיבלו אישור להיבנות בפועל. כיום היא מעסיקה יותר מ 300 אדריכלים במשרדה.

designboom.com

כשהסביבה אומרת לך לא

הסיפורים האלה על אנשים שמקבלים “לא” מהסביבה ובסופו של דבר כן מצליחים הם הכי יפים בעיני. גם בגלל ההצלחה אבל בעיקר בגלל שלא יחסו חשיבות לתשובה “לא”. קצת כמו ילדים שכל פעם שאומרים להם לא, הם חוזרים ומנסים שוב. ילדים מתייחסים ל”לא ” כאל חלק מהדרך ולא כאל סוף הדרך.

מתאמנים שמגיעים אלי לתכנון קריירה שנייה נמצאים לעיתים לאחר פיטורים. בסוף התהליך האימון ישנה הבנה ברורה איך ה”לא” שקיבלו מהמעסיק המפטר הקפיץ להם את הקריירה. מתאמנת אחת אף הגדילה לעשות וקנתה בעצמה את העסק שפיטר אותה בגלל בעיות כספיות. והיום היא מנהלת עסק משגשג שהיא אוהבת.

לפעמים ה”לא ” מגיע מהסביבה שמתנגדת, זה יכול להיות הורים או בני זוג שלא נותנים תמיכה. גם ה”לא” הזה שמגיע מסביבה שרוצה בטובתנו,  הוא לא מדד לפוטנציאל. מתאמנת שממש רצתה הצליחה לרתום את בן זוגה, שמאוד התנגד לחלומה, והיום היא מסיימת את דוקטורט שלה.

הכי עצוב זה לראות אנשים שנכנעים ל “לא”. נכנעים למשהו שאין לו שום חשיבות. כמו מתאמנת שרצתה לחזור לספסל הלימודים בגיל מאוחר, אך השלימה עם ההתנגדות של בעלה ולא הלכה ללמוד. היום ארבע שנים אחרי היא באותו מקום. היא יודעת שהייתה יכולה להיות כבר עם תואר ביד ועבודה חדשה.

ה”לא” הוא כוח מניע

כשאומרים לך לא צריך מיד לחשוב אז מה כן. אצלי זה קרה בלי תכנון וגם בלי הרבה מודעות. הייתי אישה צעירה לאחר תואר ראשון והדבר שהכי רציתי היה להתקבל לחברת הייטק לתחום של משאבי אנוש. רציתי קריירה של מנהלת משאבי אנוש. ידעתי שבשביל להיות מנהלת משאבי אנוש אני חייבת להתחיל כרכזת כח אדם. נגשתי לשני ראיונות עבודה ולשניהם לא התקבלתי. זה היה בחברות הכי נחשבות של שנות התשעים. הייתי הרוסה. שני הסירובים גרמו לי להגיע למסקנה משונה והבנה חותכת שאין לי סיכוי בארגונים (כמה דרמתי) . חשבתי מה כן והחלטתי לפתוח לבד חברת כח אדם. כך התחלתי קריירה  כבעלת עסק מצליח של חברת כח אדם רק בגלל ה”לא” שקיבלתי.

ברברה קורקרן אושיה טלוויזיונית ואייל נדל”ן טוענת שההבדל בין אנשי מכירות שמצליחים בגדול לבין אלה שלא, אינו כמות העבודה והמאמץ שהם השקיעו בעבודה אלא היכולת שלהם להתמודד עם קבלת ה”לא”. המצליחים ביותר הם אלה שלא נופלים לבור הרחמים והספקות העצמיים בעקבות הדחיה. אצל אנשי מכירות זה מאוד בולט כי לשמוע “לא ” זה חלק יומיומי בעבודה. ברברה מלמדת שמאחורי כל כישלון יש איזה שהיא הזדמנות והיא קוראת לכישלון והזדמנות בני דודים.

היא לא שמחה לקבל “לא”, אבל גם לא חוששת ממנו כי בכל פעם ששמעה “לא” זה רק הרים את הקריירה שלה למקום גבוה יותר.

 ואם נחזור לאיטליה,

המלצר האיטלקי ששרת אותנו אמר לנו בחיוך :

שהאיטלקים לא חוששים להתחיל עם נשים ולא נרתעים מסירוב

מכיוון שמאמינים שכל אישה שאומרת להם “לא” מקרבת אותם יותר לאישה שתגיד “כן” : )

בל 2

www.theway.co.il

עוד מהבלוג של גלית שול מאמנת עסקית

תצוגה מקדימה

איך להתחבר לתשוקה בעשייה?

תשוקה היא מילה גדולה, יש לי קצת בעיה עם המילה תשוקה – זה מעלה בי  אסוציאציה של "מבט מוטרף ומלא להט ", אבל אין לי מילה אחרת לתאר את התחושה הזו שיש לאדם שיודע מה הוא אוהב לעשות וגם מממש את זה בעשייה נלהבת. תשוקה היא אותה אנרגיה...

תצוגה מקדימה

שינוי מקצועי – מאריך חיים !

כשלמדתי לתואר ראשון בפסיכולוגיה, לפני לא מעט שנים, המרצים לימדו כי המוח מתעצב בגיל הינקות ומשם ואליך נותר לו רק לשרוד את החיים עד להתפוררותו המוחלטת. כבר אז הרגשתי לא בנוח עם הקביעה הזו. אבל, מחקרים על גבי מחקרים הראו כי...

תצוגה מקדימה

אמא , כבר נורא מתגעגעת

  אמא , מצחיק לכתוב לך בבלוג או בפייס, כי כשאת הלכת לא היה אף אחד מאלה. בעידן ההוא של האנציקלופדיות והספרים , את היית הגוגל של הבית וכל מה שרצינו לדעת על העולם הגדול שאלנו אותך. רונה שלי לא הכירה אותך והבנים כבר לא...

תגובות

פורסם לפני 5 years

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה