הבלוג של גלית שול מאמנת עסקית

לאהוב ת'עבודה

אני מאמינה שמציאת הכישרון הפנימי וביסוס הדרך התעסוקתית סביבו מביאה לשפע והצלחה. את הדרך הזו אני מעודדת לעשות תוך כדי בניית עסק משלך. עסק הוא הכלי המהיר ביותר לצמיחה אישית, חופש כלכלי ויכולת לעשות שינוי בעולם. בבלוג כאן... +עוד

אני מאמינה שמציאת הכישרון הפנימי וביסוס הדרך התעסוקתית סביבו מביאה לשפע והצלחה. את הדרך הזו אני מעודדת לעשות תוך כדי בניית עסק משלך. עסק הוא הכלי המהיר ביותר לצמיחה אישית, חופש כלכלי ויכולת לעשות שינוי בעולם. בבלוג כאן אני מעלה פוסטים הקשורים לקריירה שינוי תעסוקתי והצלחה עסקית. סיפורים מקליניקה של מאמנת עסקית

עדכונים:

פוסטים: 28

החל מספטמבר 2014

היא סיימה תואר ראשון , גידלה ילדים, מחזיקה במשרה מוערכת ו…לא מרוצה. קשה לה, מרגישה שהיא לא באמת במקום הנכון לה. מונה בפני שוב ושוב את היתרונות של מקום העבודה שלה שגורמים לה להישאר במקום העבודה: ביטחון, וותק, סטטוס אך העיניים שלה נשארות כבויות.

18/12/2014

יושבת מולי אישה נאה.  נראית נערה וקשה לראות על פניה שהיא כמעט בת 40 .

מספרת לי על הצלקת שהותיר בה בית הספר כילדה לא מאובחנת.

אך מאז ועד היום סיימה  תואר ראשון , גידלה ילדים לתפארת , מחזיקה במשרה מוערכת ו…לא מרוצה.

קשה לה, מרגישה שהיא לא באמת במקום הנכון לה.

מונה בפני שוב ושוב את היתרונות של מקום העבודה שלה שגורמים לה להישאר במקום העבודה: ביטחון, וותק, סטטוס אך העיניים שלה נשארות  כבויות.

היא לא יודעת שהכרתי מקרוב אישה כזו שחיכתה יום יום לפנסיה, מחשבת את הזמן שנותר ליום המיוחל מבלי לדעת שביום זה, ממש תתגלה בגופה מחלה שתסיים במהירות את חייה. איך שהוא במרוץ החיים אנחנו שוכחים שהחיים מסתיימים. גם שלנו….

צילום: shutterstock,

צילום: shutterstock,

צילום: shutterstock, 

ציונים שלא משקפים מציאות תעסקותית

וככה היא יושבת מולי. נאחזת בהישגים שלה. בתעודות שהשיגה ,למרות שאף אחד לא האמין שתוכל. התעודות הללו שכל כך חשובות לה המוכיחות לכולם שהיא יכולה, חכמה, שווה. ובכל זאת היא לא מרוצה.

אם תעזוב מה יהיה על כל ההשקעה והעמל?

איך ידעו שהיא מוצלחת בלי המשכורת והסטאטוס?

ואני מהרהרת : כמה זמן אנחנו צריכים להוכיח נקודה מסוימת?  ולמי אנחנו כל כך צריכים להוכיח?

אני מבינה את האחיזה שלה, אין לה משהו אחר להכיר בו כחלק ממנה.

באיזה מסגרת לאורך החיים אנחנו יכולים באמת לחקור ולגלות את עצמנו? בית הספר הינו מסגרת שבלונית המנסה להתאים את הילד למערכת ומוקיעה את השונה. ההורים עצמם?  גם הם תוצר המערכת.

איזה מסגרת מעודדת אותך להיות ייחודי? איך אתה יכול לדעת מי אתה?

אולי אתה יכול להיות גולש הסקי הכי טוב בעולם אבל אתה גר בסהרה , איך תדע?

הלימודים לא משקפים הצלחה בעבודה

הנקמה המתוקה של פול מקרטני:  דוגמא שהרשימה אותי במיוחד היא זו של פול מקרטני. מסתבר שמקרטני לא הסתדר בבית הספר בלשון המעטה. אפילו משיעורי המוזיקה בבית הספר הוא לא נהנה! בכל שנות לימודיו אף אחד לא שם לב שיש לו כשרון מוזיקלי. כשניסה  להתקבל למקהלה הוא נדחה בטענה שאין לו את זה.

לאחר ההצלחה הגדולה של הביטלס. הוא רכש את בית הספר בו למד והפך אותו לבית ספר גבוה לאומנויות הבמה. הבנתי שאחר כך הוא גם רכש את הבית ספר הסמוך בו למד ג’ון לנון  וצרף אותו גם לבית ספר שלו אבל זה כבר סיפור אחר.

פוסט 3

ישנם הרבה סיפורים של מפורסמים שדוכאו בתקופת בית הספר – על וולט דיסני אמרו שלא יודע לצייר, אלביס פרסלי לא ידע לשיר, ג’ון קליז ממונטי פייטון לא נחשב מצחיק. ותומס אדיסון היה הטיפש של בית ספר.

אלה דוגמאות המוכרות אך כמוהם יש רבים:  אנשים שתקופת בית הספר לא חייכה אליהם.

מציאת הכישרון החבוי בנו

היום זה כבר ידוע שיש סוגים רבים של כישרונות והמגוון סוגי אינטליגנציות , אך בבית ספר בודקים ובוחנים רק סוג אחד.

אז כמה זמן לאחר בית ספר אנחנו מרגישים צורך להמשיך ולהוכיח שאנחנו כשירים על פי הסטנדרטים של בית הספר?

בזהירות אני והמתאמנת מתחילות לגלות

מי היא? מה חשוב לה בחיים? מה משמעותי לה? על איזה ערכים בחייה לא תוותר? איזה עוד כישרונות יש לה? במה היא חזקה?

התשובות לשאלות כאלה מחברות אותה לעצמה מאפשרות לה לגלות חלקים שלמים שלא הכירה. הגילויים האלה שהיא מגלה בעצמה מביאים לפריחה נהדרת בחייה.

פתאום העבודה לא נראית זוועתית ,

האנשים שהחמיצו פנים מתחילים לחייך.

בוס קשוח מתחיל לפרגן. הקרח נמס והאביב מגיע.

ועוד לא הגענו לעיקר- ללב ליבו של התהליך- לפיצוח – ליעוד.

פוסט 1

בחודש הקרוב אראיין מספר נשים שעשו שינוי תעסוקתי שיכול להוות לכם השראה גדולה ואשלב בראיונות טיפים מתוך עולם האמון התעסוקתי.

במידה ונושא זה מעניין אתכם, ממליצה לעקוב אחרי פרסומי הבלוג על ידי לחיצה על הכפתור בבאנר העליון עקבו אחרי. 

עקבו אחרי

עוד מהבלוג של גלית שול מאמנת עסקית

תצוגה מקדימה

איך להתחבר לתשוקה בעשייה?

תשוקה היא מילה גדולה, יש לי קצת בעיה עם המילה תשוקה – זה מעלה בי  אסוציאציה של "מבט מוטרף ומלא להט ", אבל אין לי מילה אחרת לתאר את התחושה הזו שיש לאדם שיודע מה הוא אוהב לעשות וגם מממש את זה בעשייה נלהבת. תשוקה היא אותה אנרגיה...

תצוגה מקדימה

שינוי מקצועי – מאריך חיים !

כשלמדתי לתואר ראשון בפסיכולוגיה, לפני לא מעט שנים, המרצים לימדו כי המוח מתעצב בגיל הינקות ומשם ואליך נותר לו רק לשרוד את החיים עד להתפוררותו המוחלטת. כבר אז הרגשתי לא בנוח עם הקביעה הזו. אבל, מחקרים על גבי מחקרים הראו כי...

תצוגה מקדימה

אמא , כבר נורא מתגעגעת

  אמא , מצחיק לכתוב לך בבלוג או בפייס, כי כשאת הלכת לא היה אף אחד מאלה. בעידן ההוא של האנציקלופדיות והספרים , את היית הגוגל של הבית וכל מה שרצינו לדעת על העולם הגדול שאלנו אותך. רונה שלי לא הכירה אותך והבנים כבר לא...

תגובות

פורסם לפני 5 years

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

בחזרה למעלה