הבלוג של גלית שול מאמנת עסקית

לאהוב ת'עבודה

אני מאמינה שמציאת הכישרון הפנימי וביסוס הדרך התעסוקתית סביבו מביאה לשפע והצלחה. את הדרך הזו אני מעודדת לעשות תוך כדי בניית עסק משלך. עסק הוא הכלי המהיר ביותר לצמיחה אישית, חופש כלכלי ויכולת לעשות שינוי בעולם. בבלוג כאן... +עוד

אני מאמינה שמציאת הכישרון הפנימי וביסוס הדרך התעסוקתית סביבו מביאה לשפע והצלחה. את הדרך הזו אני מעודדת לעשות תוך כדי בניית עסק משלך. עסק הוא הכלי המהיר ביותר לצמיחה אישית, חופש כלכלי ויכולת לעשות שינוי בעולם. בבלוג כאן אני מעלה פוסטים הקשורים לקריירה שינוי תעסוקתי והצלחה עסקית. סיפורים מקליניקה של מאמנת עסקית

עדכונים:

פוסטים: 28

החל מספטמבר 2014

האם כדאי לעזוב מקום עבודה שלא טוב בו? שלושה דברים שצריך לבדוק .

04/12/2014

 

“אני לא בטוחה שהעסק שלי זה התשוקה שלי”

בטלפון היא נשמעה לי נסערת כשקבעה את הפגישה.  ועתה יושבת לפני, בחורה מוצלחת . היא מספרת כי לפני שנתיים  עשתה שינוי החליטה ללכת אחר נטיית ליבה והפכה משכירה לעצמאית בעלת עסק מצליח.

אני מחכה לשמוע את מטרת הפגישה, מה הסעיר אותה כל כך. היא מסתכלת עלי, מתלבטת  ולבסוף פולטת:

“אני בכלל לא בטוחה שהעסק שלי הוא התשוקה שלי”, שפתה רועדת עיניה בורקות והדמעות מתחילות להציף אותן.  “מה אני עושה עכשיו?” היא שואלת באימה.

מה באמת עושים כשמרגישים שזה לא זה?

הרי זה לא משנה אם כשכירה או כעצמאית אם לא טוב בעבודה אז לא טוב….

בלוג 1

מה עושים כשמרגישים שזה לא זה?

חשוב לבדוק עד כמה באמת רע לנו בעבודה.

את המושג “עבודה טובה דיה “למדתי מהפסיכולוגית ברברה שר. זהו מושג השאול מעולם הפסיכואנליטיקה. שם מדובר על המונח  ”אמא טובה דיה” – והכוונה הייתה שאין דבר כזה אמא מושלמת. כדי שתינוק יהיה אדם בריא בנפשו הוא צריך אמא טובה דיה. אמא כזו היא פשוט אמא  שיודעת לשים את צרכי התינוק לפני צרכיה האישיים . “טובה דיה”  הוא החלק קריטי בבריאות הנפשית של התינוק המתפתח.

בעולם העבודה יש עבודה טובה דיה. זוהי  עבודה שמשאירה אותך בבריאות נפשית.

עבודה כזו צריכה לכלול בסך הכל שלושה  קריטריונים:

  • היחסים הבינאישיים אינם רעילים והאווירה נעימה.
  • השעות סבירות ומאפשרות חיים גם אחרי העבודה.
  • השכר סביר.

הקריטריונים האלה לא כוללים בכלל ביטוי לכישרונות, או מימוש התשוקות או היכולות שלנו . אם זה היה כולל את כל הפרמטרים אז היינו מדברים על עבודה מ-ו-ש-ל-מ-ת.  עבודה טובה דיה היא כזו המאפשרת לנו לפתח חיים נוספים לצד העבודה ולא פוגעת לנו בבריאות הנפשית. בחיים שנפתח לצד העבודה נוכל לממש את הכישרונות שלנו, בהם נגשים את התשוקה. חוגים, תחביבים, התנדבות.  לעיתים הכישרון והתשוקה שנמצא בחיים שמחוץ לעבודה יובילו אותנו לפתח עסק שיחליף את העבודה.

 יש אמת שצריכה להיאמר –

לא כל כישרון מוביל לפרנסה !

אבל …

כל כישרון מוביל להגשמה !

אנחנו צריכים להיות מחויבים למצוא את הכישרונות שלנו, המתנות שלנו שכן זה שביל האושר הסיפוק והשפע הרחב שלנו אבל זה לא חייב להיעשות דווקא כמקצוע. מהניסיון שלי, אפשר לחיות חיים מדהימים ומספקים עם עבודה טובה דייה וים של תשוקות מחוץ לעבודה.

אני פוגשת אנשים מצליחים בעלי עסקים משגשגים שמשקעים כספים במיזמים חברתיים, בפילנתרופיה משקיעים בעצמם בפתרונות לבעיות עולמיות – זו התשוקה שלהם. למעשה העסק או העבודה שלהם הוא רק צינור המאפשר להם לעסוק בתשוקה שלהם בגדול.

בלוג2

סגנון חיים או קריירה

 המודעות לכך שיכולה להיות ההפרדה בין המימוש שלנו לפרנסה שלנו, מובילה להבנה שצריך לדעת מה סגנון החיים שאנחנו בוחרים לעצמנו. סגנון החיים איכות היומיום חשובים לא פחות מקביעת מסלול קריירה. כשמגבשים את זה יש לראות האם העבודה או העסק מאפשרים את סגנון החיים הזה. האם הם יכולים לתמוך בלייף סטייל של החלומות שלך. אין סגנון אחד נכון, כל אחד צריך לקבוע לעצמו את הסגנון הנכון לו.

 וזה מוביל לשאלה: מה יותר חשוב קריירה מצליחה או חיים מצליחים?

אנשים שמצליחים בקריירה, גם כאלה שהכישרון שלהם הוא הקריירה שלהם, יכולים לחיות חיים שאינם מסופקים.  לכן כשרע בעבודה אסור לקפוץ למסקנות חפוזות.

יש לבצע בדיקה משולשת:

מהו סגנון החיים שמתאים לי?

האם העבודה שלי טובה דייה  ? (שלושה קריטריונים: יחסים, שעות, שכר בלבד)

האם ידוע לי מה הם התשוקות/ כישרונות שלי  ? (והאם הם באים לידי ביטוי בחיי).

העבודה שלנו, היא כלי המאפשר לנו להגיע ליעד של מימוש הפוטנציאל  שלנו – אבל  היא רק כלי.  

המשימה שלנו היא לאתר את הכישרון שלנו ולהביא אותו לידי מימוש בחיינו.

 בלוג3

עוד מהבלוג של גלית שול מאמנת עסקית

תצוגה מקדימה

איך להתחבר לתשוקה בעשייה?

תשוקה היא מילה גדולה, יש לי קצת בעיה עם המילה תשוקה – זה מעלה בי  אסוציאציה של "מבט מוטרף ומלא להט ", אבל אין לי מילה אחרת לתאר את התחושה הזו שיש לאדם שיודע מה הוא אוהב לעשות וגם מממש את זה בעשייה נלהבת. תשוקה היא אותה אנרגיה...

תצוגה מקדימה

שינוי מקצועי – מאריך חיים !

כשלמדתי לתואר ראשון בפסיכולוגיה, לפני לא מעט שנים, המרצים לימדו כי המוח מתעצב בגיל הינקות ומשם ואליך נותר לו רק לשרוד את החיים עד להתפוררותו המוחלטת. כבר אז הרגשתי לא בנוח עם הקביעה הזו. אבל, מחקרים על גבי מחקרים הראו כי...

תצוגה מקדימה

אמא , כבר נורא מתגעגעת

  אמא , מצחיק לכתוב לך בבלוג או בפייס, כי כשאת הלכת לא היה אף אחד מאלה. בעידן ההוא של האנציקלופדיות והספרים , את היית הגוגל של הבית וכל מה שרצינו לדעת על העולם הגדול שאלנו אותך. רונה שלי לא הכירה אותך והבנים כבר לא...

תגובות

פורסם לפני 6 years

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה