הבלוג של גלית קדמי ביבר

galitkedmibiber

מאמנת אישית בכירה ויועצת זוגית. בעלים של חדר כושר רגשי. לקביעת פגישה ברחובות או בתל אביב 050-7417040 או למייל [email protected]

עדכונים:

פוסטים: 14

החל מיולי 2015

אישה מודאגת

כאשר אנחנו נכנסים למערכת זוגית, או לקשר בכלל, אנו רוצים מצד אחד לפתח תלות הדדית, אבל מצד שני פוחדים מכך מאוד ורוצים לשמור על עצמאות ונפרדות. אני פוגשת נשים וגברים שמספרים לי שנעלמים להם, שהם מרגישים שהם הופכים להיות רודפים אחרי הצד השני. מה מוביל לכך?  פעמים רבות הסיבה לכך שקשר אינו מחזיק מעמד לאורך זמן היא אי יצירת תלות או במילים אחרות שהאחד/אחת תופס את השני/ה כמובן מאליו. כלומר לא נוצר חיבור שמטביע את חותמנו בבן/בת הזוג או בנו והתחושה היא שהקשר אינו משמעותי. בדרך כלל למשמע המילה תלות אנחנו מתנגדים ורואים בה תופעה שלילית. תלות מתחברת לנו לשליטה, לאובססיביות ולמקומות שבהם אנחנו מאבדים את עצמנו. אך תלות הדדית בריאה היא כזו שבה אנחנו שלמים, עצמאיים בקשר ולצד זה מפתחים תלות רגשית, תפקודית מתוך בחירה והתחברות.

אז איך יוצרים תלות בריאה בקשר? או איך לא הופכים להיות מובנים מאליהם?

1. חשיפה – ככל שבני הזוג מבטאים את מי שהם באותנטיות, מתקשרים מתוך פנים לפנים ולא חוץ לחוץ, נוצר מקום חשוף, פגיע, שלעיתים מפחיד להיות בו אבל הוא יוצר חיבור משמעותי ולא חיבור חיצוני.

2. הצבת גבולות – ככל שבני הזוג מגדירים לעצמם קווים אדומים ברורים כמו: כשאני עם חברים שלך, אתה לא משאיר אותי לבד. כשאני מתווכח איתך, את לא נעלמת או שותקת ימים. ככל שלא מוותרים על עצמנו בקשר כך יוצרים קשר של כבוד והערכה הדדית.

3. התמודדות עם קונפליקטים – ההסכמה להגיע לקונפליקט בקשר היא מתן אפשרות לצד השני להבין אותנו יותר, היא יצירת קרקע בטוחה יותר, היא גיבוש תשתית לגיבוש הסכמים משותפים שיעצבו את הקשר הזוגי.

4. בקשה – הזכות הטבעית לבקש עבורנו כי מגיע לנו מאפשרת למעשה לשים את עצמנו במרכז בקשר. לבקש שיתן לי תשומת לב. לבקש שתכין לי ארוחת ערב, אלו בקשות שמאפשרות לנו לקחת סיכון בקשר. בקשות שיוצרות הזדמנות לתת ולקבל ולהתחבר יותר, כך הקשר מספק אותנו יותר.

5. הבטחה – קשר בו מהתחלה נתפשט עד הסוף לא ישאיר מקום להבטחה עתידית. בדיוק כפי שבונים בית בהדרגה, תכנית, יסודות, שלד וכן הלאה כשכל הזמן לנגד עינינו ההבטחה לבית שנרצה לגור בו, כך עדיף לבנות קשר. אפשר ורצוי לדבר על ההבטחה שאני בתוך קשר, זה רק יוצר יותר עניין.

לכניסה לאתר שלי

עוד מהבלוג של גלית קדמי ביבר

תצוגה מקדימה

אני מקולקלת ולא רוצה שתתקנו אותי

אני מקולקלת. הגב התחתון שזורק כמו מכת חשמל לרגל שלי לא מאפשר לי ללכת יותר מכמה צעדים, בטח לא לנהוג. הימים שלי עוברים בעיסוק אינטנסיבי באיך אני, עכשיו טוב, עכשיו כואב,...

תצוגה מקדימה

וידוי אישי - פעם הייתי מוצלחת יותר

אני רוצה להתוודות. פעם הייתי קלילה יותר, אופטימית יותר והעולם חשב שאני מוצלחת יותר. עוד בבית ספר הייתי תלמידה מצטיינת, ולאחר סיום שירות צבאי כפקידת מבצעים בטייסת (תפקיד נחשק ביותר), קיפצתי בזינוק מהיר ללימודי תואר ראשון....

תגובות

פורסם לפני 5 years
תצוגה מקדימה

המפתח ליצירת קשר זוגי מוצלח

  מדוע אנשים כל כך מתקשים להיות  בקשר? הייתם פעם בדייט חלומי ולמחרת לא רציתם לראות אותו או אותה יותר?מדוע גם זוגות הנשואים עשרים שנה לא מרגישים בקשר? ומה זה בכלל להיות...

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה