הבלוג של galiti

אימוצים מברזיל חוקיים או לא

עברתי חצי מהחיים שזה לא מעט, נמצאת עם האיש שלי כמעט 40 שנים,גידלתי ומגדלת 3 ילדים מקסימים, אוהבת את רגעי האושר הקטנים, את הצחוק והחיוך, אופטימית למרות ובזכות סערות שעברתי, אוהבת ספורט,אוהבת אנשים

עדכונים:

פוסטים: 16

החל מאוגוסט 2012

מחשבות של אמא מאמצת, האם אנחנו ההורים היינו תמימים או שטמנו את הראש בחול, האם לא הבנו שהאימוץ לא חוקי?

30/11/2012

מחול השדים סביב הכתבות שיוצאות בברזיל על האימוצים הבלתי חוקיים והפרסום הגדול שניתן יצר הד גדול מאד בברזיל, משפחות רבות  שנתנו, מכרו, העבירו את ילדיהם לאימוץ פונות היום ומחפשות את הילדים הביולוגיים שלהם שנמסרו לכל רחבי תבל והרבה מהן לישראל לפי המידע שלהם יש בערך  כ-1500 ילדים מאומצים לא חוקיים מברזיל ובסה”כ כ -3000 ילדים מאומצים מברזיל נמצאים בארץ.

הפרסום הזה שם לי ואולי לעוד הורים מאמצים מראה מול העיניים, היום הם לא מסתפקים בתשובות של בחרנו אותך או סיפורים כאלה ואחרים לפחות לא אצל ליאור, ליאור רוצה להבין כל רגע בתהליך האימוץ בארץ ובברזיל, כמובן שאני יכולה לתת לו רק את האינפורמציה של מה שהיה כאן כי בברזיל לא ההיתי. בשיחות בחודש האחרון הוא מעלה שורה של שאלות  כאשר הוא מראש מוודא שאני לא אפגע והוא רק צריך את התשובות להשלמת הפזל אצלו, במשך הימים האלה השאלות שעולות וצפות אצלי מקשות עלי ומעלות רגשי אשמה איך יכולתי להיות כל כך תמימה ולחשוב שכל תהליך האימוץ המזורז הזה הוא חוקי, איך יכולתי לחשוב שכשאני לא מגיעה בכלל לברזיל התהליך הוא חוקי והתשלום (המילה כסף בכלל גורמת לי לפריחה) הוא רק להוצאות של טיסות ובתי מלון, אלה הדברים שחשבתי אז, אלה הדברים שרציתי לדעת אז ועם המחשבות האלה גידלתי ילד מקסים ומדהים ששואל שאלות שמעמידות אותי כתמימה מאד או טפשה מאד.

בחודשיים האחרונים מאז הפרסומים בברזיל נמצאו כמה משפחות ביולוגיות, האמהות הביולוגיות מספרות כי הילד נמכר ללא ידיעתם, הילד הועבר למשפחת אומנה לכמה ימים וכשבאו לקחת אותו הסתבר לאמא הביולוגית כי הילד איננו והוא נמצא בארץ אחרת ולה אין כל דרך להתחקות להיכן הוא נשלח. כל אמא ביולוגית והסיפור שלה.

אני שומעת ומסתכלת על הילד שלי ברור לו וברור לי שאני אמא שלו לכל דבר, וכך גם נאמרים הדברים אולם ישנם שיחות בהם הוא כועס, הוא כועס על הכנופיות שלקחו את הילדים הוא לא מבין כיצד אפשר למכור ילד תמורת מאה דולר, הוא כועס כיצד הבעל של… מכר את הילד ולא סיפר לאמא הביולוגית מה הוא עשה. הוא כועס שאנחנו ההורים המאמצים לא חקרנו יותר לעומק ואנחנו אומרים לו בנאיביות כי היינו בטוחים שהאימוץ חוקי ורק מזרזים את ההליכים. כשהוא מדבר ומוציא את תסכולו אני זו שעומדת מולו ולא מעט פעמים אין לי תשובות לתת לו אני מרגישה שעלי להתגונן על האימוץ למרות שהוא מזכיר בכל שיחה שטוב שהוא אומץ כי הוא רואה את העוני הקשה והנורא בו חיות המשפחות הביולוגיות. והכעס הגדול שלו הוא על עורך הדין שעדין חי בישראל וארגן את העברות המסמכים והכספים שמתעלם במופגן וטוען כי אינו זוכר דבר וחצי דבר ובכלל הוא לא קשור לנושא, (זה אותו עורך דין שאנחנו עמדנו מולו ) ועורכת דין נוספת שעסקה בנושא שאינה מוכנה לדבר  עם המאומצים כאן בארץ והיא היית מעורבת עד מעל צוארה באימוצים, או הרלט המתווכת הכי גדולה בברזיל שעדין חיה ותשובתה לכל ילד שפונה אליה שהיא עשתה לו רק טוב בחיים ושיגיד לה תודה ולא מוכנה לתת אינפורמציה.ליבי יוצא אל ליאור לאחר כל שיחה כזו שהוא מנהל  ואני רוצה רק לחבק ולהרגיע ולומר לו שכל דבר שקורה  בחיים קורה לטובה.

בעקבות הפוסטים שאני פרסמתי קיבלתי תגובות מילדים מאומצים ששואלים אותי האם אני כועסת על ליאור שהוא מחפש כל כך הרבה שנים ועסוק בנושא שעות על גבי שעות ואני מסבירה להם כי כל הורה מאמץ יודע כי יגיע הרגע בו הילד המאומץ ישאל על משפחתו הביולוגית וינסה לאתר אותה,  ישנם ילדים שמאד רוצים לחפש אבל פוחדים לפגוע בהורים המאמצים ואני שואלת את עצמי מה הייתי מעדיפה, ליאור מחפש או ליאור שפוחד לפגוע בנו ההורים, והתשובה ברורה לי, ליאור מחפש ומשתף בחיפושים.

אמהות ביולוגיות שמתקשרות אלי ושואלות בפחד האם כאשר הילד/ה ימצאו את המשפחות הביולוגיות הילדים ינתקו קשר או יעדיפו את המשפחות הביולוגיות?

בשיחה עם ילדה מאומצת שמצאה את משפחתה הביולוגית והיא כל כך שמחה והאמא שלה גם היא מאושרת, היא מספרת לי לכל אורך הדרך היא הרגישה משהו חסר משהו שלא הייתה יכולה להגדיר במילים ועכשיו היא שלמה, ואם זאת היא הולכת להתעמת עם אותה עורכת דין ולהבין מדוע כאשר היא פנתה אליה וביקשה פרטים על אימוצה העורכת דין הפנתה לה עורף.

האימוץ רודף אחר הילדים שרוצים ומחפשים את המשפחות הביולוגיות, ואני כאמא שהחיבור שלי עם ליאור הוא קשר מדהים עדין מסתובבת עם רגשי אשם על שאינני יכולה לתת לו כל בדל של אינפורמציה בכדי שיוכל לפצח את התעלומה.

אני יודעת שכאשר ליאור ימצא ואני מאד רוצה שימצא אני אשמח מאד, תהיה פה במשפחה הקטנה שלנו סגירת מעגל עם תוספת של משפחה שאיכשהו נדע ונרצה שתהיה שותפה לחיים שלנו כפי שיש לנו מעגל משפחתי נרחב יותר מעבר למשפחה הקטנה שלנו תהיה לנו תוספת של מעגל נוסף.

אני פונה מכאן לכל ילד מאומץ שהיום נפתחה להם דלת נוספת לחיפושים כתבתי על כך בפוסט הקודם שלי.

ליאור, יתכן ואתה רואה איזשהוא קצה חוט ואני מכאן מאחלת ומקווה שהקצה שאתה מחזיק בידיך יהיה לו המשך ארוך ארוך.

עוד מהבלוג של galiti

תצוגה מקדימה

כרותת שד

הפוסט הזה קצת רציני ואולי קצת קשה אבל אני מרגישה שאני חייבת לשתף, זוכרים שבאחד הפוסטים הראשונים כתבתי שחליתי במחלת סרטן השד? לא, אל תדאגו כרגע הוא רגוע ולא מרים את ראשו, בזמן האחרון יש בי הרבה מאד מחשבות בנושא ששיך למחלה...

תגובות

פורסם לפני 6 years
תצוגה מקדימה

ברזיל קוראת למאומצים

אני כותבת לא מעט על ליאור שלי, על החיפושים אחר משפחתו הביולוגית ועל הפסקת חיפושיו, ושוב חזר לחפש ושוב הפסיק, סחרחרה שאיתה אנחנו חיים כבר כמה שנים. כתבתי לכם לא פעם על התחקירים...

תגובות

פורסם לפני 7 years
תצוגה מקדימה

חטפו אותי או מכרו אותי

נגמרה הלחימה את התוצאות נוכל לדעת בהמשך. המלחמה של ליאור ממשיכה, ליאור עדין לא הגיע להפסקת אש או לשביתת נשק, ליאור עדין לא מצא את שנפשו כה חשקה. בימים אלה כשליאור יודע שרוב...

תגובות

פורסם לפני 7 years

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה