הבלוג של גלית דיאמנט

סיפורים מהקישקע

כותבת בעיקר אותי. יהיה לי הכי כיף בעולם לדעת שקראת והרגשת שכתבתי גם אותך.

עדכונים:

פוסטים: 81

החל מאפריל 2013

את לא אשמה במה שקרה לך. החיים חיברו אותך עם איש מקולקל. אני מעריצה אותך על האומץ לפרוץ את מעגל האלימות, לקום ולעזוב, להתמודד עם עוני ועם חולי, להתרומם מתוך ההריסות ולהתחיל מבראשית. אני שמחה על הזכות שיש לי להיות לצדך כשאת מעצבת מחדש את ההווה שלך.

16/09/2015

 הפוסט הזה לא ייכתב עליך. אני קנאית לפרטיות שלך. במקום זה אני רוצה לכתוב על הזכות שניתנה לי להיות לך למנטורית, על החוויה האישית שלי בדרך שהתחלנו לעשות ביחד, את ואני. רוצה לכתוב לך מה לעולם לא אעשה. בעיקר רוצה לכתוב לך מה אני כן.

אף פעם לא אשפוט אותך. החיים מורכבים מנסיבות. חלקן מקלות, חלקן מכבידות על הנשמה, חלקן מביאות אותנו לבורות עמוקים של יאוש, של חרדה, של חוסר אמונה בערך של עצמנו וברלוונטיות שלנו בעולם. פעם, בתקופת שפל של חיי, כשהרגשתי חסרת ערך, מישהי אמרה לי שמעצם ההגעה שלי לעולם אני בעלת ערך. רוצה לומר שאת בעלת ערך, ולו רק בגלל שאת נותנת לי ערך.

אף פעם לא אסתכל עליך מגבוה. לתפיסתי, אנחנו לגמרי באותה סירה. עברת דברים. כך גם אני. הרמת משאות כבדים. גם אני סחבתי כמה מטענים עודפים על הגב. אם נדמה לך שאני זו שעוזרת לך לעשות דרך, אז יש לי חדשות בשבילך: את עוזרת לי לא פחות. לכן כל מה שקרה וכל מה שיקרה בפגישות שלנו לעולם יהיו בגובה העיניים.

את לא אשמה במה שקרה לך. החיים חיברו אותך עם איש מקולקל. אני מעריצה אותך על האומץ לפרוץ את מעגל האלימות, לקום ולעזוב, להתמודד עם עוני ועם חולי, להתרומם מתוך ההריסות ולהתחיל מבראשית. אני שמחה על הזכות שיש לי להיות לצדך כשאת מעצבת מחדש את ההווה שלך.

 wpid-o-women-holding-hands-facebook

אני רואה את הקשר שלך עם הילדים הנפלאים שלך, את היכולת שלך לאהוב אותם ללא תנאי, לחנך אותם לערכים ולהאמין בהם, בשילוב מופלא של לשים את המציאות על השולחן מצד אחד ולהשאיר פתח לשאיפות ומשאלות לב מצד שני. הגשרים שמחברים את הילדים שלך אליך, ואותך אליהם, כל כך בהירים וברורים. לאהבה בבית שלך יש נוכחות. לימדת אותי להכניס עוד קצת מהאהבה הזאת גם לבית שלי.

הקירות בביתך הצנוע מספרים את סיפור חייך בצבעים עזים. מופלאה בעיניי היכולת שלך לספר את סיפור הבריאה של עצמך עם חתיכת קרטון ומכחול, לתפור כרית נוי משאריות של בד ולהפוך דירה לבית. אישית אני לא יודעת להשחיל חוט במחט ויכולות הציור שלי מסתכמות בבית ועץ מהזן הנחות. אבל יש לי רעיונות ומחשבות איך להפוך את האמנות שלך למקור פרנסה ואני שמחה על ההזדמנות להיות חלק מהבירור הפנימי שאת עושה עם עצמך.

לא אעשה את זה במקומך כי התשובות אצלך. לא אכתיב לך את הקצב כי הדיוק הפנימי חייב לבוא מתוכך. דווקא בגלל שיש לי סוללות נטענות, אני רוצה שניקח את זה צעד צעד. את תובילי. אני אתן לך גב, יד ורוח. לך זה יהיה שיעור בהגשמה. לי זה יהיה שיעור בסבלנות.

אחרון חביב, מבטיחה להסתכל לך בעיניים ותמיד לומר לך את האמת, גם אם לא תמיד יהיה לך נוח לשמוע אותה, גם אם היא תלחץ לך על כפתורים, גם אם היא תעורר בך התנגדויות. אין דרך אחרת להסתכל לחיים בעיניים אם רוצים לצאת בהם מנצחים. ואנחנו חייבות לצאת ווינריות. גם את, גם אני.

תודה.

 *עמותת רוח נשית מקדמת עצמאות כלכלית לנשים נפגעות אלימות, כבסיס ומנוף ליציאה ממעגלי אלימות ושתיקה, ומעניקה תמיכה, ליווי והדרכה לנשים נפגעות אלימות בישראל. לדף הפייסבוק של רוח נשית

[youtube 5WEggKymynE nolink]

עוד מהבלוג של גלית דיאמנט

Thumbnail

שי פירון, תהיה ריאלי.

בהמשך לעתירת ביה"ס הריאלי לבג"ץ נגד משרד החינוך, אני פונה להיגיון הישר שלך ומבקשת ממך בכל לשון של בקשה שתפעיל אותו. כן, אני יודעת שאתה כבר לא עומד בראש משרד...

Thumbnail

לא נוח.

את משבר גיל הארבעים שלי חטפתי בדיוק לפני ארבע שנים, בגיל 42 וחצי, בערב כיפור. הבת שלי הודיעה שהיא רוצה להתחיל לצום, ואני החלטתי להכין ארוחה מפסקת ולצום יחד איתה לאות סולידריות. מיהרתי לענייני מכולת ובישולים, ועוד הייתי...

תגובות

פורסם לפני 7 years
Thumbnail

הדייט שלי עם אריאל

גילוי נאות: אני שונאת כביסה. שונאת לכבס, שונאת לקפל, והכי שונאת להחזיר למקום. חדר הכביסה שלי מזכיר לי את הקיטון של רסקולניקוב בחטא ועונשו: צר, אפלולי ומדכא, רק שבמקום מיטה...

תגובות

פורסם לפני 8 years

תגובות