הבלוג של גלית דיאמנט

סיפורים מהקישקע

כותבת בעיקר אותי. יהיה לי הכי כיף בעולם לדעת שקראת והרגשת שכתבתי גם אותך.

עדכונים:

פוסטים: 81

החל מאפריל 2013

החיים איך שאני מבינה אותם, מתנהלים בגלים של גאות ושל שפל, שמתחלפים במחזוריות קבועה או משתנה, אבל אין דבר כזה תמיד שמח, כמו שאין דבר כזה תמיד עצוב. הכל חלק מהכל ובלי כל המרכיבים החיים יהיו חד-גוניים ותפלים, וגם אנחנו נהיה כאלה.

03/03/2015

לפני למעלה מ-20 שנה, נסענו האיש שאיתי ואני ליוון עם עוד זוג חברים טובים. היה לי מעולה. לחברה שלי שנסעה איתנו היה חרא. כשחזרנו לארץ, נפגשנו אצל זוג חברים נוסף. אני סיפרתי בהתלהבות על כל הטוב שהיה: הים, השמש, האוכל, המלון, האופנוע, האלכוהול, השלווה והשמחה הפנימית. היא סיפרה כמה רע היה לה, כמה לא הפסיקה לריב עם בעלה וכמה רצתה כבר הביתה. אני זוכרת שניסיתי לשכנע אותה שהיא טועה, ושבעצם היה לה טוב רק שהיא לא יודעת את זה עדיין. בתגובה לציפוי הסוכר שניסיתי לכפות עליה היא התהפכה עלי, שתלה אותי מתחת לבלטות מול החברים וצעקה עלי שלא אקח לה את המנדט להרגיש חרא. לקחתי ללב ולא הבנתי מה היא רוצה ממני. מאוחר יותר הבנתי שזה היה אירוע מכונן בחיי. הרגע שבו הבנתי שלא תמיד מוכרחים להיות שמייח. האישה היקרה הזאת כבר לא בחיים, אבל היא לימדה אותי שיעור מאלף באותנטיות, ואני כל כך מודה לה על המתנה הזאת.

יש לי אמא אופטימית נצחית. מה זה אופטימית? סופר אופטימית. מה זה סופר אופטימית? מגה ומולטי שמחה 24 שעות ביממה שבעה ימים בשבוע. כזאת שאצלה חצי הכוס המלאה עולה על גדותיה ועברה כבר מזמן לאריזות משפחתיות של חמישה ליטר. כזאת שמסוגלת לשים אירועים מאוד לא משמחים במגירת השיכחה. לפעמים אני מקנאה ביכולת הזאת שלה.

Image courtesy of Idea go at FreeDigitalPhotos.net
Image courtesy of Idea go at FreeDigitalPhotos.net

 

לא יודעת איך יצאה לה בת כמוני. עוד כילדה הייתי רגישה לפסאדה של האירועים המשפחתיים שבהם כולם מחייכים ומספרים כמה שהכל נפלא כשאני יודעת שזה רחוק מלהיות המצב. כשהתבגרתי, הפסאדה הזו דבקה בי, בקטנה, כי כמו רבים וטובים רציתי לשדר לעולם עסקים כרגיל למטרות הישרדות, אבל לא מעבר לזה. כי באמת ובתמים, ובאמת התורה, אני חושבת שמוכרחים להיות שמח זה אפילו יותר אובר רייטד ממירי רגב כשרת חינוך בפוטנציה.

לא תמיד מוכרחים להיות שמייח. עצב הוא חלק מהחיים. גם כעס. פעם פסיכולוגית אמרה לי “את עדיין לא כעסת מספיק”. ברגע שהבנתי את זה, והתחלתי לכעוס, התחלתי גם לתת עבודה ותפוקה בטיפול ובחיים.

לא תמיד מסוגלים לראות את חצי הכוס המלאה. יש נסיבות שבהן הכוס פשוט ריקה. זמנים בהם הכיס ריק, או הלב מרוסק, או שניהם, ואין לך מה לתת – לא לעצמך ולא לסביבה – עד שלא מטעינים מחדש את המזומנים ואת הפעימות. זה כמו שחברה אמרה לי פעם: צריך להוריד את הראש ולחכות שהגל יעבור.

עצב

החיים איך שאני מבינה אותם, מתנהלים בגלים של גאות ושל שפל, שמתחלפים במחזוריות קבועה או משתנה, אבל אין דבר כזה תמיד שמח, כמו שאין דבר כזה תמיד עצוב. הכל חלק מהכל ובלי כל המרכיבים החיים יהיו חד-גוניים ותפלים, וגם אנחנו נהיה כאלה.

אפשר ורצוי לחיות מתוך הודיה, ולתת מקום של כבוד לכל מה שמרגישים נכוחה. לא תמיד מוכרחים להיות שמייח. נהפוך הוא: מוכרחים תמיד להיות.

[youtube ajCYQL8ouqw nolink]

 

עוד מהבלוג של גלית דיאמנט

Thumbnail

שי פירון, תהיה ריאלי.

בהמשך לעתירת ביה"ס הריאלי לבג"ץ נגד משרד החינוך, אני פונה להיגיון הישר שלך ומבקשת ממך בכל לשון של בקשה שתפעיל אותו. כן, אני יודעת שאתה כבר לא עומד בראש משרד...

Thumbnail

לא נוח.

את משבר גיל הארבעים שלי חטפתי בדיוק לפני ארבע שנים, בגיל 42 וחצי, בערב כיפור. הבת שלי הודיעה שהיא רוצה להתחיל לצום, ואני החלטתי להכין ארוחה מפסקת ולצום יחד איתה לאות סולידריות. מיהרתי לענייני מכולת ובישולים, ועוד הייתי...

תגובות

פורסם לפני 7 years
Thumbnail

הדייט שלי עם אריאל

גילוי נאות: אני שונאת כביסה. שונאת לכבס, שונאת לקפל, והכי שונאת להחזיר למקום. חדר הכביסה שלי מזכיר לי את הקיטון של רסקולניקוב בחטא ועונשו: צר, אפלולי ומדכא, רק שבמקום מיטה...

תגובות

פורסם לפני 7 years

תגובות