הבלוג של גלית- כתיבה ועריכת תוכן

galitbb7

כתיבה ועריכה - כתבות שיווקיות וחדשותיות, מאמרים (כולל seo), בלוגים, לווי עסקים בכתיבת התוכן לאתר, סיפורי חיים, פוסטים לרשתות חברתיות ועוד

עדכונים:

פוסטים: 21

החל מינואר 2014

bench-1853958_1280

בטוחה שיש לך את כל מה שאת צריכה בחיים? תחשבי שוב! כל אישה חייבת שיהיה לה לפחות פרלמנט אחד. הכוונה לשתיים או לשלוש חברות שאיתן היא נפגשת בתדירות קבועה בסביבה שקטה הנטולה ממשימות,רעשים של ‘צריך’, הרחק מסל הכביסה והמחשבות על… ועל… איך יוצרים כזה פרלמנט ואיך מתחזקים אותו הן השאלות החשובות ביותר – שאלה שכל אישה צריכה לשאול את עצמה.

למה כל אישה צריכה פרלמנט?
האמירה הרווחת – ‘אין לי זמן לחברות. בקושי נושמת. בכלל חסרות לי איזה שעתיים או שלוש ביום’ היא התירוץ הכי טוב שיש לנו הנשים, ואי אפשר להתווכח על כך, או שכן (אני בכל מקרה מתכוונת לערער את החשיבה הזו). דבר אחד ברור – לכולנו חסר עוד יום בשבוע. אנחנו הרי באותה סירה מטולטלת של החיים. אז באיזה משבצת נכניס בדיוק מפגש חברתי, שבו מדברים על הא ועל דא?
ואני אומרת שהשעתיים האלה פעם בחודשיים הן רק נקודה קטנה בחיים שלנו – בחישוב שנתי מדובר בסך הכול ב- 12 שעות שנתיות.

אז למה שנשקיע אותן בזמן פרלמנטרי?
כי יש דברים שאפשר לדבר עליהן רק עם נשים (נקודה!) ואין צורך להוסיף על כך דבר.
מעבר לזה, המפגש הזה הוא ה’דלק’ של כל אחת מאיתנו לשאת את שארית השבוע. כמובן שאת זה אפשר לגלות רק אחרי מפגש אחד.
עם נשים אני יכולה להיות אני, כמו שאני, בלי מסיכות – ככה נקי, או בעצם הכי מלוכלך שאפשר.
גם אם בן הזוג שלך הוא אחלה פרטנר, יש דברים שכדאי לשים בסל צדדי – דברים שהשתיקה יפה להן. אבל הסל נהיה לפעמים כבד אבל ממש, אז איפה את מרוקנת את הסל שלך? עם החברות כמובן.
מעבר לזה הפרלמנט הוא חלופה מצוינת לטיפול פסיכולוגי או מסג’ עמוק. במפגש פרלמנט אפשר להקיא את כל הבאסה שיש לנו בחיים ותמיד לזכות במבט אוהד מאחיות לצרה.

שאלת ה’איך’?
בעצם לכולנו יש פרלנט כזה. אם נדפדף בזיכרון שהעלה אבק עם השנים, נמצא שאי שם בשנים החופשיות, כלומר ימי הרווקות, היו לידנו כאלה. הן פשוט קיבלו שכבה של אבק עם הלידות, גני הילדים, הביקורים אצל הרופאים והעבודה. אותם ימים עמוסים שבסופם הזדחלנו למצענו בזחילה, נטולת יכולת לחשוב בכלל או להחזיר שיחת טלפון יחידה לחברה נשכחת.
זה יכולות להיות חברות מהילדות שהקשר נשמר על אש קטנה, חברות מהעבודה הקודמת או ממכון הכושר. לדפדף, לדפדף ולמצוא.

איך עושים את זה? טלפון נוסטלגי אחד, בדרך הביתה לכל אחת מהחברות, ואחר כך פותחים קבוצת וואטסאפ.
אני קראתי לקבוצה שלי ‘נוסטלגיה’.
תתפלאו כמה צמאות לכך החברות שלכן. אולי תגלו שאפילו הרבה יותר ממכן.
ואז…
קובעים מועד לעוד שבועיים נניח – משהו גמיש ומסמנים ביומן. לקראת המועד, כמו שנשים יודעות לעשות היטב, מתחילות התזוזות. אחת אומרת שמאוחר לה, והשנייה אומרת שמוקדם לה. אבל תזכרו שכל התזוזות האלה מעידות על התרחשות, ועל כך שהדבר האמתי עומד לקרות. בשלב הזה אסור להיבהל או להרים ידיים. אנחנו הנשים ידועות בדחיינות הכפייתית שלנו. אז הרבה אוויר בשלב הזה, וכמובן להתעקש.
וואנס זה קרה, הפרלמנט מתמכר.

על שלב המפגש אין צורך להרחיב. בזה אנחנו אלופות. הכוונה אלופות בדיבורים.
עכשיו, אחרי שיצאנו מרוצות אך רעבות (לעוד מפגש), יש להכות בברזל בעודו חם, כלומר; מוצאים יומנים וקובעים לעוד חודש-חודשיים את המפגש הבא. זה כבר תלוי בכן.

לי יש שלושה פרלמנטים…
זה התחיל לפני שנתיים עם חברות מהילדות. בדיוק בדרך שבה תיארתי את תהליך הגיבוש. פרלמנט חברות הילדות הוא המקום שבו אנחנו לא צריכות להסביר על השנים הראשונות, הוא חלק בלתי נפרד מכל אחת מאיתנו. סיפורי תחילת החיים שלנו תלויים כמעין כיתובית מתארת לצד כל אחת מאיתנו. המפגש הראשון שלנו נועד באופן טבעי לנוסטלגיה ולשיחות כמו ‘את יודעת מה קרה לחימוביץ’? התחתן עם החברה של…’
אבל מאז מים רבים זרמו בנהר הירדן (דימוי לא ממש מוצלח, אבל ישראלי בכל זאת) ואנחנו מדברות בעיקר על היום ועל מחר. על ההתלבטויות שלנו, על הילדים, על הבעל שלפעמים מעצבן, על חשד לבגידה וכמובן על חדרי חדרים.
בפרלמנט הזה לא הסתפקתי והרחבתי את מעגלי הפרלמנט שלי. אלה מהעבודה של פעם, ואלה של היום.
אין לי דקה פנויה ביום, עובדת לפעמים עד חצות במרוץ מטורף. ככה זה כשאת מתפרנסת מכתיבה ועוד עצמאית, אבל על הפרלמנטים שלי אני לא מוותרת. החברות שלי הן מרווח הנשימה שלי, ואין להן תחליף.

עוד מהבלוג של גלית- כתיבה ועריכת תוכן

תצוגה מקדימה

תחזיקו חזק, טיול הקרוון על גלגלים יצא לדרך

כששואלים אותי איך זה לטייל בארץ בקרוון, הדבר הכי מתומצת שאני יכולה להשיב על זה הוא שת׳כלס זה לקחת את החיים שלך ולכווץ אותם בקטן. החלל בקטן, המטבח בקטן, הכלים שבתוכו במגוון...

תגובות

פורסם לפני 4 years
תצוגה מקדימה

משפחה ארוזה בקרוון בארץ

החלטנו לשנות את שגרת "הנופש בחו"ל וכל עם ישראל מלפנינו, מאחורינו ומעלינו..." בשגרת "אנחנו נשארים בארץ". העניין המפתיע בכל הסיפור, שזה היה דווקא רעיון שלי. בדיעבד רעיון...

תגובות

פורסם לפני 4 years
תצוגה מקדימה

שבתות וחגים – נשות רוכבי האופניים

עניין קבוצת הרכיבה הזדחל לביתנו לפני מספר שנים, מבלי שייחסתי לכך חשיבות רבה. בזמנו, לא ראיתי בדו-גלגלי מתחרה רציני למולי. אלא שמאז הוא מבלה עם בן זוגי כל שחרית של השבת....

תגובות

פורסם לפני 5 years

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה