הבלוג של friedanovo

friedanovo

עדכונים:

פוסטים: 70

החל מיולי 2018

רומן היסטורי מרתק בדילמות שמותיר מאחוריו על פינה היסטורית לא ידועה במלחמת העולם השנייה.

09/11/2018

1

הוצאת עם עובד

כמה שאני אוהבת ספרים שהם רומנים היסטוריים שחושפים לי פינה היסטורית שלא הכרתי (והאמת שקצת מביך אותי שהסיפור ברקע לרומן עלום ושלא הכרתי והלכתי לקרוא עליו). וכשזה משתלב יחד עם דילמות מוסריות ושאלות שמותירות מחשבה מאחוריהן אז מבחינתי זה רק מעצים את זה שהספר עשה את שלו.

הספר הוא רומן המספר בארבע קולות. הימים הם ימי חורף 1945, ומלחמת העולם השנייה מתקרבת אל סופה. כל אחת מהדמויות רוצה רק  לחזור הביתה בשלום, כאשר כל אחת מהן חובקת סוד בתוכה. יואנה היא אחות מתלמדת שהותירה את משפחתה מאחוריה בליטא. כדי להרגיע את מצפונה על הסוד שהיא נושאת עימה מעברה היא מטפלת בפצועים ואף דואגת לדמויות האחרות בסיפור. פלוריאן הוא אמן גרמני צעיר המורד במשפחתו, ולא רק בה, אשר מבריח בצקלונו חבילה יקרה ומסתורית. אמיליה היא רק נערה בת 15 מפולין הכבושה, לכאורה נערה תמימה ששורדת את אימת המלחמה, אך גם לה סודות משלה. ואחרון, הוא אלפרד חייל נאצי המציג פני אכזרי, אך מעורער בנפשו ופוחד פחד מוות. הם מצטרפים במשאם אל החופש לרבים נוספים שמנסים לברוח ולהגיע אל היעד הנכסף – המזח. שם הם אמורים לעלות על אניית וילהלם גוסטלוף שאמורה להביא אותם ואת אלפי הפליטים הנוספים על היעד הנכסף – החופש. אך האם הם יסייעו אחד לשני כדי להגיע ליעד הנכסף? האם הם יצליחו לתת אמון זה בזה כדי להגיע לשם. ובעיקר האם יצליחו לאסוף את כוחות נפשם כדי לשרוד ולהתאהב ולצאת לדרך חדשה כאשר הכול קורס סביבם?

האוניה וילהלם גוסטלוף נקראה על שם מייסד המפלגה הנאצית בשוויץ והייתה לאסון הגדול ביותר מבין האסונות הימיים (כן, כן יותר מהטיטאניק). האנייה הוטבעה בידי הסובייטים ב-30.1.1945.

ההשוואה לטיטאניק הייתה בלתי נמנעת לדעתי. אמנם הכתיבה בספר לא תמיד זרמה לי, אך כן נותרתי במתח בספר ואף עם הרבה דילמות שנותרו במחשבה לאחריו, ואף בתקווה שיגיע סוף טוב, כאשר בפועל הוא היה מפתיע.  אבל אני חושבת שכספר שמביא לנו את ההיסטוריה ואף ייתכן שהיו שם דמויות כאלו מבין הניצולים, הוא בהחלט חשוב. ואפציר במי שיבחרו לקרוא את הספר, הקדישו את הזמן גם לתודות, במקרה הזה זה חשוב מתוך כבוד לאלו ששרדו וניצלו.

עוד מהבלוג של friedanovo

תצוגה מקדימה

מילים ששמרתי בלב/הלן קאלן

הוצאת פן ידיעות ספרים אתחיל ואומר שהכריכה מאוד מצאה חן בעיני, ומתאימה להפתעה של הספר, ומותירה עם סימני שאלה על כותבת מכתבים עלומה. לכאורה נראה כי זהו עוד ספר על מכתבים,...

תגובות

פורסם לפני 9 months
תצוגה מקדימה

החיים החדשים של סבא נפוליאון/פסקל רוטר

הוצאת: מודן, הכורסא אתחיל בזה שהספר הוא פשוט כיף של ספר שנגמע במהירות (ולא רק בשל אורכו הקצר יחסית). נפוליאון הוא קשיש בן 85 בעל עבר מפואר כמתאגרף, שלאחר הקריירה שלו...

תגובות

פורסם לפני 6 months

שלום עולם!

ברוכים הבאים לבלוג החדש שלי!...

תגובות

פורסם לפני 11 months

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה