הבלוג של friedanovo

friedanovo

עדכונים:

פוסטים: 70

החל מיולי 2018

ספר רגיש, מיוחד ונוגע ללב העוסק במשפחה, התבגרות והזכות של כולנו להיות מאושרים וגם לקצת טוב בחיים…

08/11/2018

1
הוצאת ידיעות ספרים שאוהבים

בת’ היא בת 21, והיא בכלא כי עשתה דבר רע. בת’ מרגישה כי הדבר שעשתה היה כל כך רע עד שלא מגיע לה להרגיש טוב עם עצמה.
מדי שבוע היא פוגשת בעובדת סוציאלית אריקה שבאה לתמוך בה. אריקה מאמינה בבת’ והיא מבקשת ממנה שתתחיל לכתוב את הדברים הטובים בחייה. בת’ מרגישה מאוד סקפטית בנושא, וחושבת שאין משהו טוב אחד שעברה במערכת חייה האומללה. אך אריקה איננה מוותרת, ואנו מתחילים לשמוע על סיפור חייה של בת’.
מסכת חייה של בת’ מתגלה כמסכת חיים שאינה פשוטה, היא עוברת בין משפחות אומנה שונות ומתגלה כילדה בעייתית בבית הספר. הספר נע בין עבר להווה, ומתאר מצד אחד את חייה של בת’ בכלא והתמודדותה עם החיים בו וכיצד היא מוצאת את הדברים הטובים גם בחיי הכלא. מצד שני, נע לעברה של בת’ הכותבת ומספרת את מה שעברה בחייה. על חייה בצל אמה, על חייה במשפחות האומנה, על ההתמודדויות בבתי הספר, בעבודה, וגם כמובן… באהבה.
לאט לאט נפרשת בפנינו מסכת חייה של בת’, אך בעיקר מתגלה לעינינו דמותה של בת’. הספר מעורר כאב וחמלה, ואפילו גם כעס על דברים שהיו מנת חלקה של בת’, וגם חוסר הבנה בהתחלה של על מה ולמה עברה את מה שעברה, עד שהלב נכמר ונצבט על הפרטים שמתגלים הן על בת’ והן על ילדותה ועל מה שעברה, וגם שמגלים מהו אותו הרע ומה שדחק בבת’ והוביל אותה לאותו הרע. והאם בכלל יש סיכוי לטוב? ומה מוביל אותנו לבחור בטוב או לבחור ברע. מה מגדיר טוב ורע.
הספר הוא ספר טוב בעיניי והוא הזכיר לי ספר טוב אחר שקראתי, שכדי לא לעשות ספויילרים לא אחשוף מהו. מקווה שתהנו ממנו. אני אהבתי את הספר.
והכריכה כל כך מקסימה בעיניי, שמשקפת הרבה על הספר ובהחלט תפסה אותי.

עוד מהבלוג של friedanovo

תצוגה מקדימה

החיים החדשים של סבא נפוליאון/פסקל רוטר

הוצאת: מודן, הכורסא אתחיל בזה שהספר הוא פשוט כיף של ספר שנגמע במהירות (ולא רק בשל אורכו הקצר יחסית). נפוליאון הוא קשיש בן 85 בעל עבר מפואר כמתאגרף, שלאחר הקריירה שלו...

תגובות

פורסם לפני 4 months

שלום עולם!

ברוכים הבאים לבלוג החדש שלי!...

תגובות

פורסם לפני 9 months
תצוגה מקדימה

מילים ששמרתי בלב/הלן קאלן

הוצאת פן ידיעות ספרים אתחיל ואומר שהכריכה מאוד מצאה חן בעיני, ומתאימה להפתעה של הספר, ומותירה עם סימני שאלה על כותבת מכתבים עלומה. לכאורה נראה כי זהו עוד ספר על מכתבים,...

תגובות

פורסם לפני 7 months

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה