הבלוג של friedanovo

friedanovo

עדכונים:

פוסטים: 70

החל מיולי 2018

1

 

הוצאת מודן

 

 

מצד אחד, ישנו חשש ממריחת יתר שספר מתח הינו ספר עב כרס. מצד שני, ג’יימס פטרסון הוא סופר מתח נהדר. והתוספת של ביל קלינטון בהחלט תרמה כאן לאמינות של דמות הגיבור.

 

ג’ון דאנקן מכהן כנשיא ארצות הברית. הוא מתמודד עם מספר בעיות במקביל: האחת היא אובדן האישה הראשונה, השנייה היא מחלת הדם שלו שעושה לו צרות צרורות בזמנים קריטיים (כי לחץ בהחלט דבר שמעורר הישנות של מחלות), השלישית היא שימוע שעומד להתרחש בקרוב בפני ועדה מיוחדת בראשות יו”ר בית הנבחרים לסטר, יריבו המושבע מהמפלגה היריבה. אך הצרה האמתית והגדולה מכולן איתה הוא מתמודד היא מתקפת סייבר- טרור שעומדת להתרחש בקרוב במדינה. מאחר ומדובר במדינה גדולה כארה”ב, אזי גם המתקפה באופן צפוי עתידה להיות רחבת היקף, ובמקרה הזה אף חסרת תקדים. ונראה כי מדובר במשימה בלתי אפשרית אותה צריך לנסות לפתור. חלק מהסיוע ועצם התגלית על המתקפה העתידית היה באמצעות צמד אוהבים שאת הקשר שלו למתקפה תגלו במהלך הספר… וגם באמצעות סיוע מגרמניה ו… מישראל (כמה כיף לקבל מחמאות על ישראל בספר, שרואים בנו כמעצמת סייבר, זה משהו שמרגש כל פעם מחדש). וישנן עוד כמה מדינות מעורבות בסיפור שאת הקשר המדויק שלהן ואת המניע שהוביל את מתכנני מתקפת הסייבר לפעולה תגלו במהלך הספר.

 

הספר נקרא נשיא נעדר מאחר והנשיא נדרש לפעול במחתרת, ולקבל החלטות גורליות כיצד לפעול. כאשר הנשיא חושש לחשוף בפומבי כדי לא לזרוע פחד בציבור, ומנגד עליו לשתף גורמים מסוימים, חלקם בלית ברירה כדי להבהיר ולהסביר את פעולותיו וכי הוא אינו נעדר באמת או נעלם וכי הוא חי ובועט. אך לא רק בשל כך עליו להיחשף חלקית,  מילות קוד ידועות למספר אנשים מצומצם נחשפו לגורמים מבחוץ, והנשיא חושש מי מהם הינו הבוגד, ובאופן מחוכם הוא מצליח לעלות על עקבות הבוגד. יש לציין כי חובבי הז’אנר לא יופתעו מזהות הבוגד.

 

מדובר בספר מתח שכיף לקרוא אותו, ונראה בהחלט כמשהו שיכול להתרחש בכל רגע במציאות. והעובדה שמעורב בספר נשיא שמכיר את נושאי ניהול משברים מסייעים לאמינות הסיפור ולקריאה השוטפת בו. למרות אורכו, הספר לא מאבד את הקריאה השוטפת בו וחובבי הז’אנר ייהנו מספר שאולי הוא לא מפתיע לחלוטין בסופו אך בהחלט כיפי ונעים לקריאה עם כמה הפתעות מעניינות בסופו. וכמובן… אני מחכה לראות את הסרט שייצא בעקבות הספר.

 

עוד מהבלוג של friedanovo

תצוגה מקדימה

החיים החדשים של סבא נפוליאון/פסקל רוטר

הוצאת: מודן, הכורסא אתחיל בזה שהספר הוא פשוט כיף של ספר שנגמע במהירות (ולא רק בשל אורכו הקצר יחסית). נפוליאון הוא קשיש בן 85 בעל עבר מפואר כמתאגרף, שלאחר הקריירה שלו...

תגובות

פורסם לפני 6 months

שלום עולם!

ברוכים הבאים לבלוג החדש שלי!...

תגובות

פורסם לפני 11 months
תצוגה מקדימה

מילים ששמרתי בלב/הלן קאלן

הוצאת פן ידיעות ספרים אתחיל ואומר שהכריכה מאוד מצאה חן בעיני, ומתאימה להפתעה של הספר, ומותירה עם סימני שאלה על כותבת מכתבים עלומה. לכאורה נראה כי זהו עוד ספר על מכתבים,...

תגובות

פורסם לפני 9 months

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה