הבלוג של friedanovo

friedanovo

עדכונים:

פוסטים: 70

החל מיולי 2018

1הוצאת כנרת זמורה ביתן

ספר נוסף בסדרת הספרים של הבלשית די די וארן (לעברית תורגמו ‘מחבואים’ ו-’הכי בעולם’), אך למרות רמיזות לעבר, לדעתי ניתן לקרוא את הספר באופן עצמאי מאחר וההקשר לעברה של הבלשית הינו מצומצם וניתן להבין גם ללא קריאת הספרים הקודמים שלה.

הספר נע בין שני צירים. הציר האחד הינו חטיפתה של פלורה לפני שבע שנים. בזמן חטיפתה היא הייתה תלמידת קולג’ רגילה ככל תלמידת קולג’ אחרת חסרת דאגות ונהנית מהחיים. אך מאז אותה חופשת אביב בה נחטפה חייה השתנו. היא הצליחה לעשות את הבלתי יאמן ולשרוד 472 יום ולצאת מהחטיפה בחיים. בזמן החטיפה היא למדה שיעורים חשובים בהישרדות וביכולת להישאר בחיים.

7 שנים חלפו, בינתיים נעלמות נשים צעירות נוספות. אך, לכאורה נראה כי אין קשר בינן לבין חטיפתה של פלורה. אך יום אחד, הבלשית די די וארן נקראת לזירת פשע מוזרה – בה היא מוצאת את פלורה כפותה ליד גופת גבר. האם הגבר קשור לחטיפתה של פלורה או לחטיפות האחרות? האם ישנו קשר בין החטיפה של פלורה לבין החטיפות האחרות? די די רוצה להיעזר באשת המפתח – פלורה, אך היא מתקשה בכך מאחר ופלורה נעלמת. האם היעלמותה כיום קשורה בקשר כלשהו לחטיפתה בעבר או לחטיפות בהווה? האם מישהו מנסה להשתיק את קולה של פלורה כדי שלא תחשוף ותשחזר נקודות שישפכו אור על חטיפתה (ואולי גם על החטיפות הנוספות…)

הספר הינו מותחן פסיכולוגי מרתק ומפתיע עם סוף שהוא אפילו מצמרר משהו. עד לשלבים מתקדמים של הספר היה קשה לעמוד על ההסתעפויות השונות בעלילה ועל הקולות השונים והטוויסטים בעלילה. מתח צרוף ומהנה לחובבי/ות המתח! התקשיתי להניחו מהיד עד לסיום, שאני עדיין מתקשה להחליט האם היה מותח מדי או קצת הזוי ומצמרר.

אני רק תוהה למה לא תורגמו עוד ספרים של הבלשית הנהדרת הזאת, וכמה נחמד לראות שיש סופרת מצליחה של סופרי מתח בלשיים שהגיבור בהם הוא בעצם גיבורה מוצלחת מאוד.

עוד מהבלוג של friedanovo

שלום עולם!

ברוכים הבאים לבלוג החדש שלי!...