הבלוג של friedanovo

friedanovo

עדכונים:

פוסטים: 70

החל מיולי 2018

1

הוצאת פן ידיעות ספרים

אתחיל ואומר שהכריכה מאוד מצאה חן בעיני, ומתאימה להפתעה של הספר, ומותירה עם סימני שאלה על כותבת מכתבים עלומה.

לכאורה נראה כי זהו עוד ספר על מכתבים, אך נראה לי שהספר הזה קצת שונה בנוף של ספרות המכתבים.

ויליאם וולף הוא בלש של מכתבים אבודים. כלומר, מדי יום הוא מנסה לפתור את החידות שמציבים מכתבים עלומים שלא הגיעו ליעדם. המחלקה היא תחת חסות הדואר כך שמגיעים אליו לא מעט מכתבים. ובעצם מטרת תפקידו היא לעזור למכתבים להגיע ליעדם.

ויליאם נשוי לקלייר. שהיא עורכת דין מצליחה ושאפתנית לכאורה. המערכת הזוגית שלהם נקלעת למשבר וויליאם מוצא מפלט במכתבים שמגיעים באופן סדרתי ממישהי בשם וינטר. ויליאם חושב כי וינטר עשויה לספק לו אופציה רומנטית חדשה ומסעירה, כשממכתב למכתב הוא מגלה דברים נוספים על וינטר המסעירים את רוחו. מה שמציב את נישואיו בסימן שאלה. אך מגלים כי גם מצידה של קלייר ישנם סימני שאלה על הזוגיות שלהם, על התוכניות המשותפות, על עתידה המקצועי.

בשונה מספרי מכתבים אבודים אחרים, כאן הספר משתמש במכתבים כדי להגיע אל המילים המונחות על הלב. על הדברים שקלייר מסתירה מויליאם, ועל הדברים שהיא מסתירה גם מעצמה והבריחה שלה מהתמודדות מול עברה, על המראות שאחותה פלורה מציבה לנגד עיניה ושגם אירועים נוספים מציבים כנגד עיניה. ויליאם אף הוא עובר מסע בזכות המכתבים אל ליבו פנימה…

מה היו תוצאות המסע של כל אחד מהם? האם הם התגברו על הבעיות בזוגיות? מי היא וינטר המסתורית?

זאת ועוד תגלו בספר המקסים הזה… מאוד נהניתי ממנו והיה לי קשה להניחו מהיד עד לסופו. ולמרות שחשבתי שהוא יהיה קלאסי כמו שאר ספרי המכתבים, היה בו משהו אחר ושונה מהם (אם כי עדיין ניתן לראות בו כבן דוד בתוך הז’אנר).

עוד מהבלוג של friedanovo

שלום עולם!

ברוכים הבאים לבלוג החדש שלי!...