הבלוג של freshionup

freshionup

מיזם בין לאומי אשר מיועד לקדם לחשוף מעצבים חדשים ולספק פלטפורמה מכירתית שיווקית ועסקית. מעצבים שאין להם (עדיין) את האמצעים לבנות קולקציה מלאה , לשכור חנות , להחזיק מלאי ולנהל עסק ועדיין היו רוצים להתחיל להיחשף לעולם... +עוד

מיזם בין לאומי אשר מיועד לקדם לחשוף מעצבים חדשים ולספק פלטפורמה מכירתית שיווקית ועסקית. מעצבים שאין להם (עדיין) את האמצעים לבנות קולקציה מלאה , לשכור חנות , להחזיק מלאי ולנהל עסק ועדיין היו רוצים להתחיל להיחשף לעולם הרחב. האתר מבוסס אך ורק על פריטי אופנה מעוצבים של מעצבים עצמאיים ואינו מיועד לפריטים תעשייתיים ואו של מעצבי אופנה גדולים ומובילים. הפריטים באתר מבוססים על : הלבשה , הנעלה , תכשיטים , פרטי אופנה נלווים כגון תיקים ,חגורות , ארנקים וכו'. כל מעצב שירצה , פשוט נכנס לאתר , בוחר לעצמו שם משתמש וסיסמא ומעלה את הפריטים שלו לאתר (תמונות). מאותו רגע הוא נוכח באתר ויכול לבצע מכירות של מוצריו. המכירות מבוצעות ישירות מול הקונה , והמעצב שולח את המוצר לקונה ברגע שבוצע התשלום. אין צורך בידע מוקדם. התשלום עצמו מבוצע דרך מערכת ה PAYPAL. האתר מסייע לכל מעצב אופנה להחזיק חנות פעילה ,למצוא לקוחות , להיחשף , למצב את עצמו ולמכור כל זאת ללא כל השקעה או ידע עסקי מוקדם. בנוסף מספק האתר תכנים מקצועיים הדרושים למעצבי אופנה על מנת להתקדם כולל הכוונה עסקית שיווקית. לדוגמא http://freshionup.com/blog/post/being-a-young-fashion-designer בהמשך הדרך ייפנה האתר גם לקנייני רשתות , בוטיקים ואנשי אופנה - כולם בין לאומיים מובילים על מנת שיכולו לאתר דרכו מעצבי אופנה צעירים ומבטיחים , לרכוש את מוצריהם , לבצע אתם עסקאות אחרות או אף לשכור את שירותיהם. יש בכוחו של המיזם , אם יצליח , לייצר חשיפה בין-לאומית נאה לכוחות העיצוב הצעירים ולדור העתיד של עולם האפנה.

עדכונים:

פוסטים: 5

החל מפברואר 2015

האתר שיסייע למעצבי אופנה עצמאיים להצליח כלכלית , מסחרית ובכלל!

 Freshionup.com

היא פלטפורמת סחר אלקטרוני של זירת מסחר שמטרתה ויעודה תמיכה וקידום של מעצבי אופנה עצמאיים. האתר מתמקד במתן מעטפת עסקית ומסחרית למעצב אופנה באופן שישחרר אותו ככל הניתן מעיסוק בצד העסקי ויפחית עד למינימום את הסיכון הכרוך בהקמת עסק עצמאי.

בשוק האופנה באינטרנט הגדל במהירות אבל תוך התמקדות בעיקר במותגים וערוצים מסורתיים , קיים סוג של כשל שוק בכל הנוגע למעצבי אופנה עצמאיים צעירים ואו בתחילת דרכם. במבנה השוק הנוכחי, היכולת של מעצב אופנה לייצר עסק עצמאי שלבוא הוא מעצב ומוכר את מוצריו , כמעט בלתי אפשרית מבחינה כלכלית מסחרית.  המציאות מונעת ממעצבי אופנה צעירים ומוכשרים להביא את יכולות העיצוב המדהימות שלהם לידי ביטוי בגלל שורה ארוכה של אילוצים מסחריים , עלויות וסיכונים עסקיים. בניגוד למקצועות רבים אחרים , מעצב אופנה נדרש לעשות הכל לבדו והוא למעשה הופל לתעשייה של איש אחד , עושה עבודה שבמקרה אחר עושה חברה תעשייתית ומסחרית שלמה!  הוא נדרש להמציא את המוצרים , לעצב  , לייצר סקיצות , לבנות אב טיפוס ,למצוא גזרנית , לגייס תדמיתנית , לייצר ,לדאוג ליבוא הסחורה  , למכס , למכירה , לשיווק , לגבייה , למלאי , לתזרים מזומנים……..ובשלב הזה למי יש כוח לעצב ? פלא שאין כמעט דרך לשרוד כך ?  אתה יכול להיות מעצב אופנה מופלא עם יכולות מדהימות , ועדיין להיכשל בגלל הצורך לעסוק בהיבטים עסקיים שזרים לך לחלוטין.

האבסורד הוא שמרבית המעצבים בדיוק כמו אמנים אחרים כמו ציירם וזמרים לא בוחרים בעסוק הזה מתוך כוונה להתעשר. הם לא חשבו ללכת ללמוד רפואה או עריכת דין אבל החליטו שיותר משתלם ללמוד עיצוב אופנה. ממש לא.  רובם המכריע בוחר בתחום הזה  בוערת בהם התשוקה ליצור. הם אנשי יצירה. חשוב להם לזכות בהכרה , לראות את הפריטים שלהם נדרשים על ידי אנשים ברחבי העולם. להרגיש שהם עשו את זה. הם מונעים על ידי תשוקה פנימית ורצון עז לצאת מאנונימיות אל הכרה ומוכרות ציבורית רחבה ככל הניתן.

זה מדד יותר מרכזי להצלחה מכסף. זו הגשמת החלום האמתית.

Freshionup.com מייצר פתרונות שיאפשרו למעצבי אופנה צעירים להתמודד עם הקשיים בצורה קלה הרבה יותר ויגדיל מאד את סיכוייהם לשרוד כעצמאיים. האתר מאפשר לכל מעצב לפתוח חנות מקוונת , להעלות תמונות של קולקציה או מוצרים שעוצבו על ידו ולהתחיל למכור.

הוא פועל כמיזם בין לאומי כך שהפריטים נחשפים ללקוחות מכלל העולם ומאפשרים למעצב האופנה המתחיל הזדמנות לפרוץ הרחק אל מחוץ לגבולות הפעילות הנוכחית שלו. ככל שירבו באתר המעצבים החדשים כך יגבר העניין בקרב אנשי המקצוע , קנייני האופנה הבין לאומי, אוצרי האופנה ואחרים לבוא לבקר בו על מנת להתרשם מאופנה צעירה ורעננה בעיקר , לגלות אתה הכישרונות החדשים העולים של עולם האופנה העתידי. אם תרצו סוג של מעצב כוכב נולד.  האתר יגדיל את החשיפה לקהלים רבים נוספים ויגדיל את סיכויי המעצב למכור , ללא העלות הכרוכה בהקמת חנות או אבדן ההכנסה הגדול בעת הפצה דרך חנויות פיסיות.  לא מעט מעצבי אופנה עצמאיים מוכרים כיום חלק גדול ממה שהם מייצרים , למשי”ח.

המשי”ח במקרה זה הם (ר”ת) : משפחה , חברים , ידידים וחברים. זה לא מספיק כדי לקיים עסק אפילו אם יש להם משפחה מאד גדולה והמון שכנים וחברים. וזה גם מחייב להחזיק מלא לא מבוטל. חנות מקוונת ב Freshionup.com מבטיחה את יתרונות ההפצה הרחבה והיכולת להגיע לכל מקום – ללא העלויות והסיכונים הכספיים הכרוכים בפתרונות האחרים.  אבל חנות מקוונת אינה פותרת את כל הבעיה. רק חלק ממנה. לכן למרות הקלות שבה יכולים מעצבים להקים בוטיק מקוון באתר  , הם צריכים סיוע נוסף.

Freshionup יוצר מעטפה עסקית תומכת המאפשרת למעצבי אופנה להתמקד במה שהם עושים הכי טוב, עיצוב אופנה. המיזם מספק חומרים מקצועיים , תמיכה עסקית (ואפילו ייעוץ עסקי שניתן בשלב זה בחינם לכל מי שיש לו חנות במיזם) , על מנת להבטיח את סיכוייו של המעצב להצליח ולספק לו את הצמיחה העסקית שכל כך חסרה לו. Freshionup.com עוסק אך ורק במעצבי אופנה. מה שמבטיח הן התמקצעות בתחום והן גישה ממוקדת וקלה יותר לקהלי הלקוחות הרלוונטיים למעצבים. המיזם מתמקד ביצירת ערכים מוספים אמתיים למעצבי האופנה החברים בו ואינו מייצר עלות למעצב האופנה בגין שירותיו. המודל העסקי של האתר מבוסס על עמלות מכירה בלבד , במידה ויש כזו , ומדובר בעמלה נמוכה משמעותית מכל בוטיק חנות או ערוץ הפצה משמעותי אחר.  ההצטרפות אינה כרוך בתשלום מתוך כוונה בורה לצמצם לאפס את חסמי הכניסה של מעצב אופנה לאתר. בוגרי בתי ספר לאופנה שאך זה סיימו יכולים אף הם לפתוח חנות מקוונת באתר גם אם יש להם קולקציה רזה שטוחה ורדודה (מעט פריטים , לא כל הגדלים , ללא מגוון צבעים) מה שמצמצם שוב את הסיכון שבתחילת הפעילות העסקית.

באשר לתחרות לכאורה , בשלב זה המיזם מתייחס לכל פעילות קיימת כאל משלימה ולא כאל תחרות מאיימת. מעצבים יכולים למכור באתרי אינטרנט של עצמם במקביל לפעילותם במיזם , לעבוד במשרה אחרת ולעצב רק בזמנם החופשי , ואפילו למכור באתרי סחר כמו ETSY   במקביל. הכל מתוך כוונה לייצר פעילות תמוכת , ולא להערים קשיים ומגבלות על מעצב האופנה. השאלה היא לא איפה יותר טוב אלא האם כדאי למעצב להיות חלק מן המיזם. השוק גדול , צומח ומתעדכן. עולם מעצבי האופנה העצמאיים תקוע וקשה. – Freshionup.com מייצר עבורם הזדמנות פריצה ואנחנו מאמינים שגם בעולם של אלטרנטיבות ומתחרים, יש עדיין מספיק לכולם. מעצב שיצטרף סביר שיוכל רק להרוויח. ודאי לא להפסיד.

יזמי Freshionup.com מאמינים שהפעילות הזו יכולה ואף תשנה את פני עולם האופנה כפי שאנחנו מכירם אותו. היכולת לייצר קהילה  עולמית של מעצבי אופנה צעירים , רעננים , לא מקובעים יצירתיים ומלאי תשוקת יצירה והגשמה עצמית די בה כדי להבטיח שכל מי שייקח חלק בפעילות הן כמוכר והן כקונה , ירוויח ערכים מוספים משמעותיים.

מעצבי אופנה יוכלו סוף סוף להגשים את חלום היצירה ששלח אותם מלכתחילה ללימודי העיצוב ולא בהכרח , או לפחות לא רק לעבוד כפועלי ייצור חסרי שם בחברות תעשייתיות גדולות אלא לעסוק בהגשמה עצמית ובבניית עתידית באופן שקול ובטוח יותר.

הצרכנים וחובבי האופנה מאידך יוכלו להיחשף לאופנה אחרת , פחות קונבנציונלית , צעירה יותר, מעזה יותר , ומיוחדת יותר. והעולם כולו רק ירוויח. עכשיו רק נותר לכל מעצב אופנה שהיגיע עד לשורה הזו…. לפתוח חנות. זה קל מהיר ובעיקר – מאד כדאי.

בואו נבנה עולם אופנה טוב יותר , לכולם.

www.frshionup.com

 logo whiteonblack 10.10.2014 (2)שקופית5

עוד מהבלוג של freshionup

עשרה טיפים לבניית עסק אופנה עצמאי חדש ומצליח למעצבת אפנה צעירה

עשרה טיפים לבניית עסק אופנה עצמאי חדש ומצליח מעצב אופנה הוא אמן  , יוצר. זה נהדר אם מדובר רק באומנות ויצירה, עם זאת, כאשר מדובר בעסק שצריך גם להרוויח, יש כמה נקודות שכדאי...