הבלוג של freshionup

freshionup

מיזם בין לאומי אשר מיועד לקדם לחשוף מעצבים חדשים ולספק פלטפורמה מכירתית שיווקית ועסקית. מעצבים שאין להם (עדיין) את האמצעים לבנות קולקציה מלאה , לשכור חנות , להחזיק מלאי ולנהל עסק ועדיין היו רוצים להתחיל להיחשף לעולם... +עוד

מיזם בין לאומי אשר מיועד לקדם לחשוף מעצבים חדשים ולספק פלטפורמה מכירתית שיווקית ועסקית. מעצבים שאין להם (עדיין) את האמצעים לבנות קולקציה מלאה , לשכור חנות , להחזיק מלאי ולנהל עסק ועדיין היו רוצים להתחיל להיחשף לעולם הרחב. האתר מבוסס אך ורק על פריטי אופנה מעוצבים של מעצבים עצמאיים ואינו מיועד לפריטים תעשייתיים ואו של מעצבי אופנה גדולים ומובילים. הפריטים באתר מבוססים על : הלבשה , הנעלה , תכשיטים , פרטי אופנה נלווים כגון תיקים ,חגורות , ארנקים וכו'. כל מעצב שירצה , פשוט נכנס לאתר , בוחר לעצמו שם משתמש וסיסמא ומעלה את הפריטים שלו לאתר (תמונות). מאותו רגע הוא נוכח באתר ויכול לבצע מכירות של מוצריו. המכירות מבוצעות ישירות מול הקונה , והמעצב שולח את המוצר לקונה ברגע שבוצע התשלום. אין צורך בידע מוקדם. התשלום עצמו מבוצע דרך מערכת ה PAYPAL. האתר מסייע לכל מעצב אופנה להחזיק חנות פעילה ,למצוא לקוחות , להיחשף , למצב את עצמו ולמכור כל זאת ללא כל השקעה או ידע עסקי מוקדם. בנוסף מספק האתר תכנים מקצועיים הדרושים למעצבי אופנה על מנת להתקדם כולל הכוונה עסקית שיווקית. לדוגמא http://freshionup.com/blog/post/being-a-young-fashion-designer בהמשך הדרך ייפנה האתר גם לקנייני רשתות , בוטיקים ואנשי אופנה - כולם בין לאומיים מובילים על מנת שיכולו לאתר דרכו מעצבי אופנה צעירים ומבטיחים , לרכוש את מוצריהם , לבצע אתם עסקאות אחרות או אף לשכור את שירותיהם. יש בכוחו של המיזם , אם יצליח , לייצר חשיפה בין-לאומית נאה לכוחות העיצוב הצעירים ולדור העתיד של עולם האפנה.

עדכונים:

פוסטים: 5

החל מפברואר 2015

היופי שאני מוצאת כאשה , במעצבי אופנה צעירים ועצמאיים

אף פעם לא חשבתי על עצמי כעל בחורה של בגדי מעצבים. ממש לא. הסתדרתי בסדר גמור עם המוצרים של הרשתות הגדולות ושל המותגים הגדולים.  אבל אז שמתי לב למשהו שפחות אהבתי (בשלון המעטה)….הסתבר שיש המון נשים סביבי שברה חוצפתן אוהבות את…אותם דברים. מילא אוהבות , קונות !!! החצופות פשוט העתיקו את הבגדים שלי, לעצמן.

או קיי , הן לא בדיוק עשו את זה. הם פשוט קנו את אותם פריטים שאני רכשתי. באותה חנות או רשת. וכיוון שרשת ומותג מוכרים וגדולים מייצרים אלפים של יחידות מכל פריט , מצאתי את עצמי פוגשת את הבגדים שלי על אלפי נשים באלפי מקומות…. ואני , כבר מבי”ס יסודי תמיד השתדלתי להיות טיפה…מיוחדת…

נשים אוהבות להיות מיוחדות. ככה נולדנו (בנות , זו לא רק אני נכון… .) וזה קצת קשה להיות מיוחדת כאשר סביבך יש כמה נשים שלבושות בדיוק כמוך. אבוי!  הרגשתי שנדרש שינוי גישה.

חברה מניו יורק הציעה לי ללכת ולקנות בגדים של מותגי יוקרה. מאד מאד יקרים. ההיגיון שלה היה נכון , אין הרבה אנשים שיכולים להרשות לעצמם לקנות שמלה באלפיים דולר , ולכן הסיכויים שאני אראה שת השמלה הזו אצל אישה אחרת , מאד נמוכים.

צודקת. מה שהחברה היקרה שלי שכחה או לא ידעה , זה שלצערי , אין לי אלפיים דולר להוציא על שמלה! פעם אחרונה שהייתי בבנק הייתה כשמנהל הסניף קרא לי לשיחת נזיפה. אז שמלות באלפיים דולר…סורי , לא יכולה. כבר עדיף לי אם אני ממש רוצה להיות מיוחדת , לצאת לרחוב עירומה. זה לפחות בחינם :)

אז חיפשתי פתרון אחר. יעיל , כזה שאני יכולה לעמוד בו כלכלית, ועדיף כזה שיאפשר לי לא להתפשט בציבור. אני דווקא נראית אחלה ערומה , אבל אני לא בטוחה מה זה יעשה להורים שלי אם השכנים ייקלטו אותי בשכונה… וגם שלג עכשיו וקר.

ככה גיליתי את מעצבי האופנה הצעירים. כאלה שסיימו לימודים בשנים האחרונות , פתחו עסקים קטנים משלהם ומייצרים כמויות קטנות יחסית אבל באיכות ובעיקר ביופי שלא נופלים ככל ממותגי על מוכרים. ככה מצאתי את עצמי מסתובבת בכל מני בוטיקים קטנים ועלומים , מודדת כל מני תלבושות שאין לאף אחת ברחוב!

מצאתי לי כל מני מעצבות צעירות ומדליקות , שחוץ ממני ומכה חברים אף אחד עוד לא ממש הכיר שיצרו דברים מדהימים. קבלתי מחירים לגמרי סבירים על פריטים שבחנות רחוב רגילה , אצל מותג מוכר , היו יכולים לעלות פי שניים, ובלי שום סיבה. והכי כיף – אני מיוחדת. מה שאני לובשת , לא לובשת אף אחת אחרת. כמעט. לפחות לא ברחוב שלי. ויותר מזה , מאז שאני לובשת בגדי מעצבים צעירים על החרות שלי רק עסוקות בלנסות ולהבין מאיפה זה ואיפה קונים את זה וכמה זה עלה…. אני מגלה , לחלק. ואף פעם לא את כל הרשימה :)

יש גם משהו נורא כיפי בלעבוד עם מעצבת צעירה. אין ניכור. אני פוגשת חלק מהן , מתכתבת במייל , חברה שלהן בפייסבוק. הן תמיד מעדכנות אותי על דברים חדשים ולפעמים אפילו שואלות לדעתי על עיצוב מסוים שהן רוצות לייצר. זה כיף. אני מרגישה כאילו אני קונה מחברות ואפילו , לפעמים , יכולה להשפיע על מה מיוצר. ברור שהתאמות קיצורים וכו’ הן עושות לי כטובה. שזה בכלל נחמד.

כששמעתי על freshionup   יש נדלקתי. אני יודעת כמה קשה למעצבות האלה לשרוד. הן מוכשרות ומגניבות לגמרי אבל הן צריכות לנהל עסק מורכב, למצוא קונים וזה כרוך במון ידע , המון כסף ומורכבות לא קטנה. לכן נדלקתי. Freshionup  נותן להן פתרון מעולה – מעטפת עסקית מלאה עם אפס הוצאות.  פותר להן את כאב הראש של איפה ואיך למכור , ומשאיר להן את החלק הכי מרכזי בחיים שלהן – את העיצוב.

לי כחולת אופנה ואחת של מתה על מעצבות צעירות , זה מעולה. יש לי גישה למאות מעצבות צעירות אוני כבר לא חייבת לקנות רק מאלה שנמצאות ברחוב שלי או המרכז העיר. אני יכולה לקנות גם מכאלה שנמצאות בצד השני של כדור הארץ. יש המון מבחר , המון אפשרויות והמון יצירתיות.

זה כיף גדול.

אז ני נהנית , לבושה מעולה , מיוחדת… וההורים כבר לא דואגים שאצא ערומה למסיבה.

גדול!

מציעה לכולכן לבדוק את זה בנות , זה מועלה.

וכיוון שיש המון מעצבות , הסיכוי שתקנו דווקא את מה שאני קניתי ועוד ממדינה אחרת…. לא מטריד אותי :)

http://freshionup.com/מעצבת אפנה צעירה

עוד מהבלוג של freshionup

עשרה טיפים לבניית עסק אופנה עצמאי חדש ומצליח למעצבת אפנה צעירה

עשרה טיפים לבניית עסק אופנה עצמאי חדש ומצליח מעצב אופנה הוא אמן  , יוצר. זה נהדר אם מדובר רק באומנות ויצירה, עם זאת, כאשר מדובר בעסק שצריך גם להרוויח, יש כמה נקודות שכדאי...