הבלוג של ורדה דרור

חופש להיות – הבלוג של ורדה דרור

מורה רוחנית, מפתחת דרך "חופש להיות"', הוציאה לאור את הספרים "חופש להיות" ו"1+1=1 שיחות עם ורדה דרור". מלמדת אנשים לחבר בין הרגש לשכל, ולגלות מחדש את האופן בו הדברים באמת עובדים. לראות את הטוב שבדכאון ואת המתנה שבכעס.

עדכונים:

פוסטים: 15

החל מאוקטובר 2012

הילדים באו ללמד אותנו להשתמש בדמיון, שזה שער מאוד גדול למה שקיים ביקום. להשתמש באינטואיציה, שהיא מורת הדרך הכי גדולה שיש לבן אדם. להשתמש בחכמת הלב, שמלמדת את כל חוקי הטבע. מתוך הספר “1+1=1 שיחות עם ורדה דרור”, חלק א’

29/04/2013

הילדים בשבילנו הם המורים הכי גדולים. הם באים לעולם טהורים, עם אהבה ללא תנאים, ואת זה הם באו ללמד את העולם.

אם מסתכלים על תינוק, הוא כולו אהבה. אי אפשר לעמוד ליד תינוק ולא לאהוב אותו. הוא לא רוצה כלום, הוא רק נותן, וזה כיף לתת לו בחזרה, לנשק אותו, לחבק אותו, ללטף, להיות איתו.

הילדים זוכרים את כל הידע של היקום, את החוקים. הם זוכרים שהכל נמצא בתוכנו, הדמיון, האינטואיציה, ההשראה.

הם באו ללמד אותנו להשתמש בדמיון, שזה שער מאוד גדול למה שקיים ביקום, שאנחנו לא יכולים לראות בעיניים הפיזיות. להשתמש באינטואיציה, שהיא מורת הדרך הכי גדולה שיש לבן אדם. להשתמש בחכמת הלב, שמלמדת את כל חוקי הטבע.

מה קורה היום? ילד מגיע לעולם, ומגיל מאוד מאוד קטן ההורים מכריחים אותו, מחייבים אותו, לחשוב כמוהם. ההורים מספרים לו, מודיעים לו ומחנכים אותו, שזאת כבר מילה קשה, לפעמים באמצעות אלימות, (שלא חייבת להיות פיזית, היא יכולה להיות רגשית או מילולית), מהי הצורה של העולם.

הילד לומד מהר מאוד לסגור את הדמיון, לא להגיד את האמת, שהוא לא שווה הרבה, שהוא לא מספיק טוב. הוא לומד שמלאכים, מדריכים, פיות וגמדים, כל מה שקיים ביקום הזה, הם שטויות, כי ההורים לא רואים את זה ומפחדים מזה. מצד אחד, הילד לומד מהר מאוד שפחדים זה חלק מהחיים, אבל צריך להדחיק אותם, להתגבר עליהם ולהתעלם מהם. הילד לומד מהר מאוד שמפלצות, שמייצגות את הפחדים שלו, זה שטויות. מצד שני מלמדים אותו כל הזמן לפחד, כי הוא כל הזמן מאוד מפחד מההורים.

ההורים, במקום שילמדו את הילדים שלהם אהבה ללא תנאים, כל הזמן מלמדים אותם אהבה עם תנאים: איך הדברים צריכים להיות, מה אתה מוכרח לעשות, איך כדאי לך לפתח את השכל, איך לעמוד בתחרות, מה יגידו השכנים. יש מערכת מוכתבת, שהילדים חייבים לעמוד בה מגיל מאוד מאוד צעיר.

המשך יבוא…

(מתוך הספר “1+1=1, שיחות עם ורדה דרור”).

עוד מהבלוג של ורדה דרור

מילה על ברית

ברית מילה עם אלוהים היא ברית מילה בלב בלבד. אין צורך בחוקים, במצוות ובאיסורים. המנהג הפרימיטיבי לחתוך לעוללים חסרי ישע את איבר המין בשם אלוהים הוא חסר מצפון ולב. אלוהים לא אוהב אותנו בתנאי שנחתוך בבשר החי, הרי הוא ברא...

תגובות

פורסם לפני 7 years

הכבשה השחורה: מתנה ושמה חריגות

אחת התחושות שאנשים גדלו איתן היא  תחושת חריגותם. שהם היו חריגים בחברה, בבית ספר, בבית. "הכבשה השחורה", המושג הידוע. "לא הייתי כמו כולם, הייתי שונה, הייתי אאוטסיידר, אחר". הילדים האלה, כולל אני, גדלנו בידיעה שאנחנו לא בסדר, כי...

תגובות

פורסם לפני 7 years
תצוגה מקדימה

כעס מוסיף לבריאות

כעס זו אנרגיה מדהימה, אש מתפרצת כמו לבה מתוכנו, בלי תכנון. הבעיה היא שאנחנו מחשיבים את עצמנו לאנשים תרבותיים ובתרבות שיצרנו אסור לכעוס, אסור להראות כעס, אסור להביע את האש הזו החוצה מתוכנו. כעס הוא תחפושת של כאב לב שלא...

תגובות

פורסם לפני 7 years

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה