הבלוג של ורדה דרור

חופש להיות – הבלוג של ורדה דרור

מורה רוחנית, מפתחת דרך "חופש להיות"', הוציאה לאור את הספרים "חופש להיות" ו"1+1=1 שיחות עם ורדה דרור". מלמדת אנשים לחבר בין הרגש לשכל, ולגלות מחדש את האופן בו הדברים באמת עובדים. לראות את הטוב שבדכאון ואת המתנה שבכעס.

עדכונים:

פוסטים: 15

החל מאוקטובר 2012

אט אט, בעבודה מייגעת, נפתח ליבי ועימו הפתעות חדשות עבורי. לימדתי את עצמי להקשיב ללב, לדבר מהלב, לשדר אור ואהבה מהלב. גיליתי שבלב הלבבות של ליבי טמונות כל התשובות

02/02/2013

במסע המופלא בדרך הרוח למדתי להפוך את היוצרות. לחשוב מהלב לאהוב מהראש. מהפכה זו דרשה ודורשת ממני עבודה אינסופית יומיומית, כי הורגלתי אחרת. חושבים מהראש, בראש טמון הידע, הזיכרון, ההיגיון, כל מה שהאדם זקוק כדי לתפקד בעולם החומר.

אך בראש טמונים גם מאגרי הדפוסים, הטראומות, הזכרונות הלא נעימים. מהראש באים הפחדים, המעצורים, המחשבות של איך צריך להתנהג, מה יחשבו עלי, מה לימדו אותי בבית הספר של החיים. לימודים שהיו מושתתים על חוקים שיצרו בני האדם. על פי קודים מוסריים שנובעים מפחדים, על פי אסור ומותר. על פי שכר ועונש. כאשר במהלך השנים הראש נפתח לעוד ידע, לעוד עובדות, לעוד השכלה, אט אט נסגר הלב.

כי הראש הופך לראש החץ, ואותו מנוע שהפעיל אותי הפך לאוטומטי. פעלתי כאדם מן הישוב. והרשתי לעצמי לחרוג באופן הלבוש, בבחירת חברי, במסעותי בעולם ולעתים קרובות גם מרדתי במוסכמות. אך התנהגותי זו היתה רק תגובת נגד שגם היא נבעה מהראש.

וכשהתחלתי במסע אל החופש בתוכי, הלב התעורר גם הוא לחיים. מרכז הלב האנרגטי החל להתריע על קיומו, בתחילה בפיסי.

חשתי כאבים, דגדוגים, לחצים שלעתים גרמו לי להכנס לפאניקה – הנה אני מקבלת התקף לב. אך מאחר ומרכז החיים של הלב נמצא במרכז בית החזה, ידעתי בתוכי שזה אינו הלב הפיזי הגורם לי מיחושים אלא מרכז רדום מזה דורות שמתעורר לחיים.

ואט אט, בעבודה מייגעת, נפתח ליבי ועימו הפתעות חדשות עבורי. לימדתי את עצמי להקשיב ללב, לדבר מהלב, לשדר אור ואהבה מהלב. והנה הפתעה, מה שלימדו אותי עד כה לא עבד בשבילי כי גיליתי שבלב הלבבות של ליבי טמונות כל התשובות.

במהלך המסע לעצמי למדתי לאחד את הניגודים בתוכי. לקבל, לרפא ולאהוב את החלקים החשוכים הכואבים הפגועים ולהבריק את אותם פנים של אור המתקיימים בי בו זמנית. ובמקום להקשיב מה אומר לי הראש, אני לומדת להקשיב מהלב.

כאשר הלב שלי קשוב ללב של האחר, כל העבר נעלם ורק ההווה מתקיים. כי מאחורי המילים, שפת הגוף ושפת הראש טמונים השדרים האמיתיים. ואת הראש שלי אני מלמדת להיפרד מדפוסים נושנים, מזכרונות מכאיבים, מפגיעות שגרמו לי לסגור את הלב.

היוצרות מתחלפים. הלב לומד להקשיב, לחשוב, להגיב והראש לומד לאהוב, להרגיש, לשתוק. ומהפך זה משנה את כל החיים.

הבנות שהתבהרו עם הזמן, נולדו מחוויות שעברתי, מהסברים שקיבלתי והקישו על הקודים המתאימים, ממוכנות שהיתה בי להתמודד עם דברים. חופש להיות אני אמיתי. אני נצחי. אני שהוא הניצוץ האלוהי. אפשרי.

אהבה היא סוד הקיום הנצחי. אהבה הנובעת מלב הלבבות ושהיא האלוהית על כל פניה.

מסע מרתק לכם הקוראים.

באהבה

ורדה

(התפרסם לראשונה בספר “חופש להיות”, שיצא לאור בשנת 1994).

עוד מהבלוג של ורדה דרור

מילה על ברית

ברית מילה עם אלוהים היא ברית מילה בלב בלבד. אין צורך בחוקים, במצוות ובאיסורים. המנהג הפרימיטיבי לחתוך לעוללים חסרי ישע את איבר המין בשם אלוהים הוא חסר מצפון ולב. אלוהים לא אוהב אותנו בתנאי שנחתוך בבשר החי, הרי הוא ברא...

תגובות

פורסם לפני 7 years

הכבשה השחורה: מתנה ושמה חריגות

אחת התחושות שאנשים גדלו איתן היא  תחושת חריגותם. שהם היו חריגים בחברה, בבית ספר, בבית. "הכבשה השחורה", המושג הידוע. "לא הייתי כמו כולם, הייתי שונה, הייתי אאוטסיידר, אחר". הילדים האלה, כולל אני, גדלנו בידיעה שאנחנו לא בסדר, כי...

תגובות

פורסם לפני 7 years
תצוגה מקדימה

כעס מוסיף לבריאות

כעס זו אנרגיה מדהימה, אש מתפרצת כמו לבה מתוכנו, בלי תכנון. הבעיה היא שאנחנו מחשיבים את עצמנו לאנשים תרבותיים ובתרבות שיצרנו אסור לכעוס, אסור להראות כעס, אסור להביע את האש הזו החוצה מתוכנו. כעס הוא תחפושת של כאב לב שלא...

תגובות

פורסם לפני 7 years

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה