הבלוג של ורדה דרור

חופש להיות – הבלוג של ורדה דרור

מורה רוחנית, מפתחת דרך "חופש להיות"', הוציאה לאור את הספרים "חופש להיות" ו"1+1=1 שיחות עם ורדה דרור". מלמדת אנשים לחבר בין הרגש לשכל, ולגלות מחדש את האופן בו הדברים באמת עובדים. לראות את הטוב שבדכאון ואת המתנה שבכעס.

עדכונים:

פוסטים: 15

החל מאוקטובר 2012

בספר “1+1=1 שיחות עם ורדה דרור” שיצא בשנת 1999, התפרסם ריאיון שעשה איתי שנה קודם לכן שחר בן-פורת, ריאיון שבעקבותיו יצרנו יחד את הספר. הקטע הזה, מתוך אותו ריאיון, עוסק בפן הרוחני של הפוליטיקה באותם ימים, והוא מתאים גם היום

01/12/2012

להרבה מאוד אנשים יש בעיה מאוד גדולה עם ביבי, ואם אנחנו מדברים על השתקפויות, שמה שאני רואה בו קיים בי, מה יש להגיד על ביבי ועל ההשתקפות שהוא משקף?

ביבי נתניהו הוא סמל לפחד. הוא בן אדם שפועל מתוך פחדים, ובגלל זה אנשים לא אוהבים אותו, כי הוא מייצג את הפחדים הפנימיים שלהם והם רואים את זה בו. הם קוראים לו טיפש, בור, שקרן, יש הרבה תגובות.

מה שאני עושה בדרכי, אני בודקת איפה קיים אצלי כל מה שאני אומרת על מישהו אחר. אם אני חושבת שביבי נתניהו טיפש, מה שאני באמת חושבת זה שהוא פועל מתוך פחדים ולכן הוא פועל בטיפשות, אז אני בודקת את הפחדים שלי. זה חוק ההשתקפויות.

אם להגיד לך את האמת, בעיניי זה טוב מאוד שביבי עלה לשלטון. בגלל שהוא בא מקבוצת הפחד, הוא אוסף סביבו אנשים מפחדים, והם האנשים שזועמים וצועקים. זה כולל את הדתיים, הימניים והשמאלניים, זה נכון לכולם. אנשים שצועקים באים מתוך פחד.

הוא יצר לעצמו אוסף של השתקפויות, וכל המאסה הזאת של הפחדים משקפת את כל הפחדים של מדינת ישראל.

זה גורם לכך שהרבה מאוד אנשים אומרים היום ‘רק רגע, אני רוצה לקחת אחריות על החיים שלי, לא יכול להיות שביבי נתניהו יקבע לי אם אני אחיה בשלום עם הערבים או לא אחיה בשלום עם הערבים. אני רוצה לחיות בשלום עם הערבים כי הערבים לגביי הם אנשים כמוני, אין שום הבדל ביני לבינם, ומגיעה להם מדינה בדיוק כמו שלי מגיעה מדינה’. אם אנשים רוצים, שיבדקו את ההשתקפות הפנימית, ויחליטו, שאולי הגיע הזמן לקחת אחריות. כל אדם שרוצה שלום, יעשה שלום עם שכניו. בלי פוליטיקה.

היום הכל מושתת על הפחד, ובגלל שהפחד הגיע לסופו, שום דבר לא עובד נכון. לכן הדברים קורסים, לכן בכל מוסד יש היום בלגן, יש חוסר הרמוניה, יש מריבות ויש שביתות.

במשך הרבה שנים הפחד ניהל אותנו מתחת לפני השטח, הדברים התנהלו וכולנו שרדנו. היום הפחד הגיע למותו, קצו קרב, אז מה הוא עושה? ככל שהפחד יותר מפחד הוא יותר מפחיד, וככה הוא גורם ליותר אלימות, שנאה והקצנה. היום זה כל כך ברור וכל כך חשוף לאור, שאנשים יכולים היום לעצור ולשאול ‘רגע, במה אני בוחר?’.

את אומרת שהפחד הגיע לסופו. מה יבוא עכשיו במקומו?

אהבה.

עוד מהבלוג של ורדה דרור

מילה על ברית

ברית מילה עם אלוהים היא ברית מילה בלב בלבד. אין צורך בחוקים, במצוות ובאיסורים. המנהג הפרימיטיבי לחתוך לעוללים חסרי ישע את איבר המין בשם אלוהים הוא חסר מצפון ולב. אלוהים לא אוהב אותנו בתנאי שנחתוך בבשר החי, הרי הוא ברא...

תגובות

פורסם לפני 7 years

הכבשה השחורה: מתנה ושמה חריגות

אחת התחושות שאנשים גדלו איתן היא  תחושת חריגותם. שהם היו חריגים בחברה, בבית ספר, בבית. "הכבשה השחורה", המושג הידוע. "לא הייתי כמו כולם, הייתי שונה, הייתי אאוטסיידר, אחר". הילדים האלה, כולל אני, גדלנו בידיעה שאנחנו לא בסדר, כי...

תגובות

פורסם לפני 7 years
תצוגה מקדימה

כעס מוסיף לבריאות

כעס זו אנרגיה מדהימה, אש מתפרצת כמו לבה מתוכנו, בלי תכנון. הבעיה היא שאנחנו מחשיבים את עצמנו לאנשים תרבותיים ובתרבות שיצרנו אסור לכעוס, אסור להראות כעס, אסור להביע את האש הזו החוצה מתוכנו. כעס הוא תחפושת של כאב לב שלא...

תגובות

פורסם לפני 7 years

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה