הבלוג של ורדה דרור

חופש להיות – הבלוג של ורדה דרור

מורה רוחנית, מפתחת דרך "חופש להיות"', הוציאה לאור את הספרים "חופש להיות" ו"1+1=1 שיחות עם ורדה דרור". מלמדת אנשים לחבר בין הרגש לשכל, ולגלות מחדש את האופן בו הדברים באמת עובדים. לראות את הטוב שבדכאון ואת המתנה שבכעס.

עדכונים:

פוסטים: 15

החל מאוקטובר 2012

ברית המילה היא מנהג אכזרי, חסר משמעות ומיותר. הגיע הזמן שההורים יעשו עם בנם ברית של מילה – אמון הדדי זו הברית היחידה

19/10/2012

ברית מילה עם אלוהים היא ברית מילה בלב בלבד. אין צורך בחוקים, במצוות ובאיסורים. המנהג הפרימיטיבי לחתוך לעוללים חסרי ישע את איבר המין בשם אלוהים הוא חסר מצפון ולב.

אלוהים לא אוהב אותנו בתנאי שנחתוך בבשר החי, הרי הוא ברא אותנו בצלמו ובדמותו – שלמים.

העורלה היחידה שעלינו להסיר כבני אדם היא העורלה של הלב. חומות הלב הן אלו שצריכות ליפול. לב פתוח מספיק טוב לאלוהים.

מה פתאום מישהו פעם החליט שצריך להקריב קורבן כדי שאלוהים יתרצה? למה? אנחנו כל כך נוראיים, כל כך לא בסדר, שצריך להקריב קורבנות? בני אדם לא מרגישים אף פעם מספיק טובים וכדי לכפר על חוסר באהבה עצמית הם ממציאים לעצמם עונשים.

לא מספיק טוב הוא רק הרגשה. הרגשה שניתן לטפל בה בדרכים עדינות. רגש זקוק רק לתשומת לב, הקשבה והתחשבות. רגש פגוע לא ניתן לפתור על ידי עונש, כי אז הרגש הלא מספיק טוב הופך עוד יותר ללא מספיק טוב.

תופעת העדר היא מסוכנת. כולם עושים בגלל מה שיגידו בבית ספר, מה שיגידו בצבא, מה שיגידו השכנים. למי אכפת מה יגידו אנשים? הרי בן אדם הולך לישון לבד וקם לבד, הכל בינו לבין עצמו.

הילד יהיה חריג? דווקא החריגים הם האנשים המוצלחים יותר, המעניינים יותר והחכמים יותר, כי הם לא מוכנים להיות אפורים כמו כולם.

דווקא המורדים, המיוחדים, הם אלה שדרכם מתגשמת יותר מזו של אחרים. הם מממשים את עצמם והלב שלהם מבסוט.

מה קורה לחופש הבחירה? ילד בן 8 ימים לא בוחר לעצמו את הסיוט הזה. הוא לא רוצה שיתעללו בו בשם אמונה תפלה. הוא לא אוהב שנוגעים בו ביקר לו בידיים גסות ופה מלוכלך, כאשר מוצצים את הדם מהאיבר החתוך. אחר כך אנחנו מתפלאים מדוע יש כל כך הרבה אלימות, רוע וחוסר כבוד.

הגדולים לא מכבדים את ילדם הרך והענוג ובמו ידיהם מייצרים בני אדם מתוסכלים, שכל חייהם מחפשים את החתיכה החסרה.

הם תמיד ירגישו בחוסר. נלקח מהם חלק מגופם ונרמס כבודם על ידי אותם אנשים שילדו אותם.

מאותם רגעים נולד כעס גדול על האנשים האמורים לשמור עליהם. כך נוצר חוסר אמון, חוסר הערכה עצמית – אני לא מספיק טוב, צריך לתקן אותי; אשמה ועצב, הרבה עצב על חוסר היכולת לבחור את דרכי, וחוסר יכולת לתקן את המעוות.

ילד הוא לא חפץ שצריך לתקן. רק אהבה מולידה אהבה, רק חמלה מביאה מזור, רק טוב מסייע לגדילה.

ברית המילה היא מנהג אכזרי, חסר משמעות ומיותר. הגיע הזמן שההורים יעשו עם בנם ברית של מילה – אמון הדדי זו הברית היחידה.

עוד מהבלוג של ורדה דרור

הכבשה השחורה: מתנה ושמה חריגות

אחת התחושות שאנשים גדלו איתן היא  תחושת חריגותם. שהם היו חריגים בחברה, בבית ספר, בבית. "הכבשה השחורה", המושג הידוע. "לא הייתי כמו כולם, הייתי שונה, הייתי אאוטסיידר, אחר". הילדים האלה, כולל אני, גדלנו בידיעה שאנחנו לא בסדר, כי...

תגובות

פורסם לפני 7 years
תצוגה מקדימה

כעס מוסיף לבריאות

כעס זו אנרגיה מדהימה, אש מתפרצת כמו לבה מתוכנו, בלי תכנון. הבעיה היא שאנחנו מחשיבים את עצמנו לאנשים תרבותיים ובתרבות שיצרנו אסור לכעוס, אסור להראות כעס, אסור להביע את האש הזו החוצה מתוכנו. כעס הוא תחפושת של כאב לב שלא...

תגובות

פורסם לפני 8 years

לבחור להיות אנושי

תקופה זו היא תקופה משמעותית לכל תושבי כדור הארץ. החלטות מהותיות צריכות להבחן. אדם צריך לשאול את עצמו מה הוא רוצה להיות. ימין-שמאל, כך מגדירים אנשים את הפוליטיקה. כמה הסתרה ושקרים יש במינוחים האלה. התגיות האלה רק מקבעות את...

תגובות

פורסם לפני 8 years

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה