הבלוג של עידית דרור

סיפורי הדרור

היי אני עידית חזרתי עכשיו ממסע משנה חיים (מקווה ) חברותי למסע אמרו לי את רוצה שישמעו את סיפורייך ספרי אותם פה . אז הנה אני ירושלמית בנשמה מחפשת את עצמה בונה מחדש אחרי 42 שנה פותחת את עצמי לעולם

עדכונים:

פוסטים: 111

החל מיולי 2014

האיש שנכנס לי מתחת לעור הרתיח את דמי ביקר אצל אמנון לוי..ומה מפתיע הוא אדם חלול . סיפורו של אדם ריק

19/07/2016

 

 הרב יוסי מזרחי אצל אמנון לוי (צילום מסך)

 

לפני כמה חודשים זיהם, אני לא נוהגת לדבר ככה אבל האדם הזה באמת מצליח להיכנס לי מתחת לעור.  אז לפני כמה חודשים זיהם את הפיד שלי סרטון בן חצי שעה, בו אדם המכנה את עצמו “הרב יוסי מזרחי” מנסה להצדיק את הרעיון המנותק שלו ההזוי שלו. “הנשים החילוניות בשואה מתו ללא כבוד ללא צניעות. ההוכחה פשוטה הן לא התביישו בגופו העירום לפני המוות. הן נתנו לצלמן בעירום מביש. דמי בער בי, בנשימה עצורה כתבתי את תשובתי, כתבתי כולן צנועות כולן קדושות כולן טובות. כתבתי שלעמוד מול המוות מול הביזוי ההשפלה ולא להסית את המבט  זו גאווה זו חוזקה.  אנשים רבים הגיבו חיזקו את דברי , אבל מאז אני  נפגשת במפיצי דבריו במשנתו העלובה פעם אחר פעם .

כאשר אני נתקלת באיזה מאמין, חסיד של יוסי אני כותבת תגובה על עליבות “כבוד הרב” הם לרוב לא מגיבים, וגם לא אחרים אבל אני ממשיכה כמו יתושה טורדנית מזמזמת באוזנם “איש בזוי, איש קטן”. בכל פעם נתקלתי בעוד אמרה מקוממת, מרתיחה חדשה בין אם זה שאישה כמו בקבוק קולה, לא שווה כשהיא פתוחה. או שמבין השישה מיליון נרצחים רק מיליון היו יהודים כי השאר לא היו מספיק אדוקים . או סתם היכולת שלו לגחך (אומנם על השב”כ) מול מותה של נערה במצעד הגאווה .

אתמול ( יום ב 18/07/16) צפיתי בו מדבר עם אמנון לוי. מחזיר בתשובה מהגדולים בארץ שמנסה להסביר, לא סליחה להוכיח את האפיקורס המושבע. מודה הגוש בחזה הצטמק קצת, הדם התקרר טיפה.  מדובר באדם ריק. אבל ממש ריק, אומנם בעל כריזמה (כמו כל מי שמאוהב בעצמו) אבל ריק. אמירותיו נשארות בגדר אמירות וזהו  אין בהן תוכן עומק או תחכום.  להגיד “אני מבין פסיכולוגיה של אישה, כי ככה כתוב בתורה” נשמע מפיו כמעט כמו “כי ככה מתחשק לי להבין” . “יש את כל ההוכחות בתורה” נשמע כמו “תשמע ראיתי משפט על פרה, והחלטתי שמדובר על כבשה”.    

 

כל משנתו רווית  בוז ושנאה , בנויה על ההנחה כי אם אתן לאנשים את ההרגשה שמי שהוא שלא אתנו הוא טיפש ירוד פושע חוטא, נרגיש חכמים עליונים וצדיקים. ראיתי אדם שלוקח משפט מהתורה או מחז”ל ופשוט הופך אותו למה שהוא רוצה. משתמש במילה מבלי באמת להסתכל מה עומד מאחוריה. נכון זה “להוריד” את התורה להמונים לפשט אותה לרעיון אחד פשוט , אבל רדוד ביותר. כזה שמלבד האמירה המרעישה , לרוב פוגענית (כמובן רק אם אתה לא נאמן לאדון מזרחי ובעיקר אם את , את כלומר אישה) שגם אדון מזרחי לא השקיע בה הרבה מחשבה .

האדון מזרחי נראה מתוסכל מכך שאמנון לוי לא הלך שבי אחריו , ולא, לא חשבתי  שהוא באמת האמין שאמנון יחזור בתשובה אבל אני מניחה שרצה קצת יותר התפעלות ממנו, קצת התלהבות מהפלפול המתוחכם שלו. כי איך ירגיש חזק חשוב וטוב עם עצמו, כאשר הוא כל כך ריק מבפנים. איך ירגיש מלא אם לא יקבל תשואות מבחוץ.

 רק אדם שאין לו כלום מבפנים צריך להתחזק כל כך מבחוץ .אדם שניזון מהערצתם של אחרים, מביזויים של המתנגדים של האחרים, של הגחכה של אחרים על מנת להרגיש שליטה , הוא אדם שאין לו מה שיפאר ,יחזק אותו מבפנים . אז עכשיו אני קצת מרחמת על אדון מזרחי שלנו, אבל לא מספיק בשביל  להפסיק להציק. כי היתושה הזאת תגיב ותגיב  אולי יום אחד מישהו מהעוקבים שלו  ידבק מעט בהגיון .

http://saloona.co.il/freeborn72/?p=135

image

עוד מהבלוג של עידית דרור

Thumbnail

שמרתי על כבודי "כבוד הרב"

בעקבות דבריו של הרב יוסי מזרחי שמטיף מוסר לנשים חילוניות שכביכול לא שמרו על כבודן (למרות רצונם של נאצים ) לאור המוות הקרב . פוסט שכתבתי בנשימה אחת , כמעט ללא...

תגובות

פורסם לפני 5 years
Thumbnail

טרנסג'וניירית

  שלושה ימים אחרי יום הולדתו הרביעי נעמד נירי שלנו במטבח ביתנו ואמר. ״אני יהלי,אני  בת!!״.  ואני רוצה את השמלה הוורודה של דפי״.  אני ובעלי עמדנו שם מביטים האחת בשני ולא יודעים איך להגיב. היה משהו כל כך נחרץ כל כך החלטי במה...

Thumbnail

אוי ניר, ניר, ניר

אוי ניר ניר ניר, ולחשוב שנתתי לך את קולי, שבטחתי בך, שלא תיכנע. חבל, חבל שזה ככה. כי עכשיו חייבים לצאת למאבק . אני אוהב את העבודה שלי . את הדוכן הקטן שמתקלף בפינות, את המדפים,...

תגובות

פורסם לפני 5 years

תגובות

טופ 20 - בלוגים