הבלוג של עידית דרור

סיפורי הדרור

היי אני עידית חזרתי עכשיו ממסע משנה חיים (מקווה ) חברותי למסע אמרו לי את רוצה שישמעו את סיפורייך ספרי אותם פה . אז הנה אני ירושלמית בנשמה מחפשת את עצמה בונה מחדש אחרי 42 שנה פותחת את עצמי לעולם

עדכונים:

פוסטים: 109

החל מיולי 2014

היא חזרה לכפר, היא חזרה למרות הסכנה היא חזרה אחרי שברחה בעקבות האהבה ושלמה בחייה. חיי אישה

14/06/2016

נערה פקיסטנית נשרפה למוות אחרי שברחה כדי להתחתן עם אהובה (צילום מסך)

“כשנכנסתי על הכפר צעדתי באיטיות נושמת את הריחות המוכרים שוב לתוכי, אני בבית. מצאתי עצמי משוטטת בין הבתים מנסה לא להתגלות עלי ידי אף אחד. כאשר הגעתי על ביתי התיישבתי מאחורי העץ הגדול, מקום המסתור שלי מאז הייתי קטנה.

בפעם הקודמת שצעדתי בשבילי הכפר כמעט רצתי, ברחתי, מהבית מהמשפחה מכל הכפר העלוב הזה. כי אי אפשר היה לנשום פה. פה שולטים לי על כל רגע בחיים. אומרים לי מתי אקום ומה אלבש, מה עלי לעשות היום, ואיך עלי לדבר לסובבים. לי לא היה מקום בכל הסיפור הזה אני רק כלי בידיים של אמי, של אחיי, של משפחתי. לא יכולתי לנשום אז ברחתי, ברחתי בעקבות האהבה.

אהובי היפה הגיע מהעיר הגדולה (טוב יחסית לכפר שלנו כל מקום הוא העיר הגדולה) , הוא נתן לי מקום וכבוד והרבה אהבה. אימא לא אהבה את זה , לא אהבה אותו היא אמרה ״את הבת שלי, את תצייתי לי״ ככה זה אצלנו, נשים הן צייתניות, הן עושות מה שהמשפחה מחליטה. עד שפגשתי את אהוב לבי לא חשבתי שזו בעיה. כל הנשים פה מקבלות את זה, כל הגברים נוהגים כך.

בלילה לפני שהחלטתי לספר למשפחתי על אהובי לא ישנתי. ידעתי שהם לא יקבלו זאת לא אחיי ולא אימי ״להתחתן ככה סתם כי את רוצה?, אני אחליט אם מי תתחתני מי יהיה בעלך את מי תשרתי״ שמעתי בדמיוני את אחי אומר לי . במציאות הוא גם הכה אותי וגם הוסיף ״האיש לא ראוי, לא כמונו ומה זה בכלל אהבה״.  ברחתי מהבית באותו יום הלכתי לאהובי והתחתנתי איתו. אבל לבי התחיל להיכבות.

אין דבר יותר מכאיב מחתונה ללא משפחה, בכיתי באותו היום ולא מעט בימים שלאחר החתונה. ניסיתי לכתוב מכתב, לשלוח שליח להסביר, בסוף החלטתי שאני לא יכולה ואני חוזרת חזרה. אני אוהבת את אמא שלי אהבה חזקה היא הגנה עלינו כאשר נשארנו לבד ללא אבא, היא גידלה אותי להיות גאה בעצמי ועמי בארצי. לא הצלחתי לחיות בלעדיה. מקווה שהם יבינו יקבלו אותי בחזרה על המשפחה.”

אבל המשפחה לא הצליחה לראות מעבר למסורת, מעבר לאמונה מעבר לכבוד, המשפחה של הנערה הזאת מכפר רחוק בפקיסטן כשלו לראות את האהבה. האמא והאח של ז’נאט רפיק לקחו אותה קשרו אותה למיטה והציתו אותה. לאחר מכן ללא הבעת חרטה הסגירו עצמם למשטרה. אני לא מסוגלת בכלל לתאר, להכנס למוחו של אדם שמסוגל לשרוף את בת משפחתו, בגלל איזה סיבה שלא תהייה. לכן לא כתבתי את מילותיה של האם לכן, התמקדתי בילדה שרק רצתה לחזור הביתה שרק רצתה להצהיר על אהבתה. מודה ברחתי מהזוועה.

צילום מסך

אני מודה שהמצאתי לא מעט, אני לא יודעת מה עובר במוחה של נערה פקיסטנית שבחרה כנגד משפחה לבחור באהבה. ומה מניע אותה לחזור למרות הסיכון הברור. אז הוספתי פרטים המצאתי מחשבות כי להשאיר אותה חיה עוד קצת.

ונכון היא ממש לא מפה, ונכון היא ממש לא משלנו ״נו זה אלא הרצחניים האלא עם הדת המזוויעה״. (לא מאמינה לדקה) “אז למה בכלל אכפת לך ולמה את בכלל מטרידה אותנו בזה”

אז ככה, כי היא אישה ,נערה שנרצחה רק כי אהבה. ואת זה אני מאוד מאוד מבינה. כן ,פה לא שורפים נשים בגלל חתונה. אבל רוצחים בגלל אהבה, פוגעים בגלל אהבה משפילים בגלל אהבה. כי אם האהבה שלנו לא מתאימה למישהו אז היא בזוייה ולא ראויה .

אז בגלל שהיא אישה, נערה שנשרפה רק כי לא נכנעה לא קיבלה את מקומה כאישה. וגם את זה אני מאוד מבינה. כי פה אולי לא קושרים אותך למיטה. אבל מטרידים אותך בגלל שאת אישה. מדירים אותך כי את אישה. ומעמידים אותך במקום עשר פעמים ביום.

אז בגלל זה לא אשתוק ואנסה לספר את סיפורה .

עוד מהבלוג של עידית דרור

תצוגה מקדימה

שמרתי על כבודי "כבוד הרב"

בעקבות דבריו של הרב יוסי מזרחי שמטיף מוסר לנשים חילוניות שכביכול לא שמרו על כבודן (למרות רצונם של נאצים ) לאור המוות הקרב . פוסט שכתבתי בנשימה אחת , כמעט ללא...

תגובות

פורסם לפני 3 years
תצוגה מקדימה

טרנסג'וניירית

  שלושה ימים אחרי יום הולדתו הרביעי נעמד נירי שלנו במטבח ביתנו ואמר. ״אני יהלי,אני  בת!!״.  ואני רוצה את השמלה הוורודה של דפי״.  אני ובעלי עמדנו שם מביטים האחת בשני ולא יודעים איך להגיב. היה משהו כל כך נחרץ כל כך החלטי במה...

תצוגה מקדימה

אוי ניר, ניר, ניר

אוי ניר ניר ניר, ולחשוב שנתתי לך את קולי, שבטחתי בך, שלא תיכנע. חבל, חבל שזה ככה. כי עכשיו חייבים לצאת למאבק . אני אוהב את העבודה שלי . את הדוכן הקטן שמתקלף בפינות, את המדפים,...

תגובות

פורסם לפני 3 years

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה