הבלוג של עידית דרור

סיפורי הדרור

היי אני עידית חזרתי עכשיו ממסע משנה חיים (מקווה ) חברותי למסע אמרו לי את רוצה שישמעו את סיפורייך ספרי אותם פה . אז הנה אני ירושלמית בנשמה מחפשת את עצמה בונה מחדש אחרי 42 שנה פותחת את עצמי לעולם

עדכונים:

פוסטים: 109

החל מיולי 2014

כל הילדות רצו להיות דיאנה. כולן חלמו להיות נסיכה יפהפייה. אולי זו הסיבה שרק אחרי עשרים שנה, אפשר להקשיב בפעם הראשונה לסיפור מנקודת מבטה. לנפילה אבל לא רק לה

04/09/2017

 

 דיאנה

צילום- יוטיוב

לא הייתי ילדה של מלמלות ושמלות ורדרדות. ונסיכות דיסני למינהן מעולם לא עניינו אותי. אבל נסיכות אמתיות, יורשי עצר וטירות ריתקו אותי בייחוד כאשר הייתי נערה. המחשבה על חייהם בטירות עתיקות, עם חדרים סודיים והיסטוריה עתיקה, הציתו את דמיוני. תוסיפו לזה חיים של עושר ופרסום עם כרכרות מוזהבות והדמיון שלי חגג שעות נוספות. 

הייתי מדמיינת עצמי כאחת מנערות הפרחים של דיאנה, משחקת עם הנסיכים בגינה המלכותית של אחד מהארמונות. או לחילופין ממציאה לעצמי חיים אחרים, כבת אצולה, המורדת בכל המוסכמות וגרה לה באפריקה ומצילה בעלי חיים. ידעתי שמן הסתם אלו רק אגדות והחיים כנסיכים ונסיכות אינם קלים או פשוטים, אבל בעולם הפנטזיה למי אכפת. 

את ההודעה על מותה של הנסיכה דיאנה אני זוכרת במדויק, בייחוד את הקריין שמספר כי הנסיך צ’רלס עלה לחדר הילדים, להעיר את הנסיכים הצעירים ולספר להם את מה שקרה. וכמובן את מסע ההלוויה ששודר גם בארץ בשידור ישיר. זה היה סופה של האגדה, כי אז כולם החלו לדבר על חייה האמתיים של אותה נסיכה אומללה. ולמרות שלקח לי זמן לקבל זאת, היה ברור לכולם שחייה היו רחוקים מאגדה.

נסיכים ודיאנה

אולי אם כל האגדתיות הזאת לא מפתיע שלקח עשרים שנה עד שניתן היה לשמוע את סיפורה של דיאנה מנקודת מבטה, במילים שלה ללא מתקתקות ובכנות מלאה. “דיאנה-הסיפור שלה” הוא סרט תיעודי שבפעם ראשונה חושף את השיחות שהקליט העיתונאי אנדרו מורטון (מי שהוציא עוד בחייה את הספר “דיאנה” בו חשף דברים רבים שהוסתרו, אך השאיר את זהות המקור שלו – דיאנה עצמה- בסתר) . ובפעם הראשונה אנחנו שומעים את הנסיכה שכולם אהבו לאהוב, מספרת את סיפורה.

embedded by Embedded Video

יש משהו בקולה, הרגוע, והשקט שכמעט ואינו נשבר, ששובה אותך. ולמורת שהסרט ארוך (כמעט שעתיים) וקצת מונוטוני (קולה של דיאנה מלווה בתמונות וסרטונים מחייה) הוא היה מרתק, ובהחלט שווה צפייה. הוא אומנם מנתץ את סיפור הנסיכה שזכתה בנסיך, אבל הופך אותה לא רק לאדם בשר ודם. אלא למישהו שכל אחת יכולה להזדהות איתה במידה זו או אחרת. ובהחלט ללמוד מסיפורה הרבה על איך לתפוס את החיים בקרניים. 

דיאנה נולדה למשפחת אצולה, שוב כביכול סיפורה של נסיכה, אבל היא מספרת על ילדות אומללה, מלאה במסיבות מפוארות, אך נעדרת חיבוקים או רוך. ילדות עצורה ועצובה שממנה התבגרה לנערה מופנמת ודי תמימה, מה שהתאים בדיוק לתפקיד כלתו של יורש העצר. צעירה, יפה, תמימה במיוחד וללא מאהבים מהעבר שעלולים יום אחר לצוץ. היא סיפרה סיפור של איבוד העצמי, של מאבק על שליטה, וקריאה לעזרה.

הסיפור שמסופר הוא סיפור של שליטה, ושל תפיסת המציאות. דיאנה הצעירה באמת האמינה שמצאה את נסיך החלומות שלה, היא לא ידעה דבר על מה דורשים חיים בארמון המלוכה, ומרחוק הם נראו לה ורודים יותר מחייה שהיו. איש לא סיפר לה את האמת כמו למשל שהנסיך צ’רלס היה במערכת יחסים עם קמילה, שלא התאימה לתפקידה הנסיכה התמה. היא לא ידעה שהיא תאבד לחלוטין את פרטיותה, וכי תהייה לעד תחת עין המצלמה.  ומעבר לכל זה שהיא תהייה לרוב לבדה ללא תמיכה של משפחתה הישנה או החדשה, נערה צעירה מאוד וחסרת ניסיון. לא פלא שהיא מהר מאוד קרסה ולפי עדותה לקתה בבולימיה עוד בזמן ההכנות לחתונה. היא ניסתה למצוא שליטה בעולם שבמהירות הסתחרר סביבה.

האומללות שלה התגברה ככול שהבינה שבעלה אינו באמת מעוניין בחיים משותפים, וכי המשפחה החדשה של אינה טובה יותר בחיבוקים וחיזוקים מאשר משפחתה האמתית. וככל שהתקשורת החלה ממקדת תשומת לב רבה בה, ועוקבת אחרי לכל מקום. היא הרגישה בודדה, חסרת הגנה או תמיכה ובעיקר חסרת מושג מה עליה לעשות עם חייה. היא הרגישה שאנשים שונים מושכים אותה לכיוונים שונים ואיבדה אמון בכל מי שהיה סביבה, וחשדה בכל דבר ובכל אדם ובייחוד בבעלה (לא מעט בצדק). היא איבדה את זהותה עוד לפני שהצליחה לגבש אחת לעצמה והרגישה בנפילה חופשית, מחכה לחבטה בקרקע. אבל לא פה מסתיים סיפרה של הנסיכה.

נסיכים עצובים

אנחנו פוגשים את הנסיכה בנקודת המהפך שלה, היא מספרת על איפה היא הייתה ומה קרה ואיך היא חוותה את העולם. על הסבל ואפילו האימה . היא מספרת על הקשיים, על חוסר השליטה בחייה, ממקום בו החלה למצוא את הדרך לשלוט בהם. זו נקודה מרתקת כי היא חושפת שדיאנה לא הייתה רק הנערה האומללה שנגררה לנישואים רעים, שסבלה כאשר אף אחד לא הקשיב, אלא גם אישה אמיצה שהחליטה, שאולי היא לא יכולה לשנות את נתוני הסביבה , אבל היא יכולה לשנות את עצמה ביחס לסביבה, ולמצוא איפה היא שולטת במצב ולא המצב שולט בה. בתוך כל הבלגן, רגע לפני החבטה בקרקע או אולי שנייה אחריה , היא נעמדה ומצאה את עצמה. היא מצאה איפה כוחה, ואיפה היא יכולה להשפיע על העולם, במקום בו עד אז העולם השפיע עליה.

ואולי זו הטרגדיה הגדולה ביותר בסיפור של הנסיכה האהובה על כולם. כי אחרי שנים של סבל ואומללות, דווקא כאשר היא הצליחה לעמוד על רגליה. להיות חזקה, עצמאית ובעלת משמעות אמתית, נקטע הסיפור שלה. דווקא כאשר הפסיקה להיות הנסיכה מהאגדות, והחלה להיות מנהיגה אמתית הסתיים הסיפור שלה. נותר לנו רק להמשיך ולהסתכל ולראות כי מורשתה נותרה אולי בנסיכים הצעירים. 

 לסיום אני חייבת להוסיף שיש נסיכה/מלכה מסיפורי האגדות שסיפורה והתהליך שעברה מזכיר לי את דיאנה. אז אני מאחלת לך דיינריז עתיד ורוד יותר, לך ולדרקונים שלך .

עוד מהבלוג של עידית דרור

תצוגה מקדימה

שמרתי על כבודי "כבוד הרב"

בעקבות דבריו של הרב יוסי מזרחי שמטיף מוסר לנשים חילוניות שכביכול לא שמרו על כבודן (למרות רצונם של נאצים ) לאור המוות הקרב . פוסט שכתבתי בנשימה אחת , כמעט ללא...

תגובות

פורסם לפני 3 years
תצוגה מקדימה

טרנסג'וניירית

  שלושה ימים אחרי יום הולדתו הרביעי נעמד נירי שלנו במטבח ביתנו ואמר. ״אני יהלי,אני  בת!!״.  ואני רוצה את השמלה הוורודה של דפי״.  אני ובעלי עמדנו שם מביטים האחת בשני ולא יודעים איך להגיב. היה משהו כל כך נחרץ כל כך החלטי במה...

תצוגה מקדימה

אוי ניר, ניר, ניר

אוי ניר ניר ניר, ולחשוב שנתתי לך את קולי, שבטחתי בך, שלא תיכנע. חבל, חבל שזה ככה. כי עכשיו חייבים לצאת למאבק . אני אוהב את העבודה שלי . את הדוכן הקטן שמתקלף בפינות, את המדפים,...

תגובות

פורסם לפני 3 years

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה