הבלוג של עידית דרור

סיפורי הדרור

היי אני עידית חזרתי עכשיו ממסע משנה חיים (מקווה ) חברותי למסע אמרו לי את רוצה שישמעו את סיפורייך ספרי אותם פה . אז הנה אני ירושלמית בנשמה מחפשת את עצמה בונה מחדש אחרי 42 שנה פותחת את עצמי לעולם

עדכונים:

פוסטים: 102

עוקבים: 6

החל מיולי 2014

הלכתי היום לבית המשפט העליון, לתמוך בזכות הטבעית הבסיסית של כל אחת להיות אמא מהרגע הראשון

18/05/2017

 

 מתוקי01

נכנסתי בשערי בית המשפט, פעם ראשונה שלי פה, לא יודעת למה דווקא הפעם החלטתי להיענות לקריאה. לא יודעת מה גרם לי לבקש יום חופש מהעבודה, ולקחת מונית בבוקר ירושלמי חמים לבית המשפט העליון  ולבוא לתמוך בעתירה להורות מלידה, הורות גאה מלידה.

ולמה בכלל לעתור ועל מה? על אבסורד אחד מני רבים במדינה, אבסורד ששולח כל אם לסבית או ביסקסואלית לבית המשפט להוכיח שהן האימהות ה”אמיתיות” ה”טבעיות” של ילדיהן מרגע לידתם. ואם אתם שואלים את עצמכן “מה? היום במדינת ישראל בשנת אלפיים ושבע עשרה זה לא ככה?” אז לא, אבל אתן לאורלי להסביר לכן היא מסבירה את זה כל כך טוב.

embedded by Embedded Video

בבית המשפט חיכו לאורלי ורווית בת זוגה מלבד תומכות ותומכים רבים, גם שלושה גברים בגיל העמידה. שלושה שופטים מכובדים: השופטים מזוז, מנצר והנדל. שלושת השופטים הקשיבו בסבלנות לנציג משרד הפנים שענה לאורלי ורווית, מדוע המצב לא כל כך רע, ומדוע אין טעם לעתירה וכי בקרוב מאוד המצב יכול להשתפר. אבל כאשר התחיל תורם של העותרים לענות, נראה כי הם איבדו את סבלנותם. הם העירו הערות רבות, רמזו (קצת כמו טוני סופרנו) שאולי עדיף כי ימשכו את העתירה, כי אולי אם ימשכו מצבם יהיה גרוע יותר.

שלושת השופטים, המשיכו והסבירו כי מה לעשות אבל זו אינה הורות טבעית ורגילה ולכן אין מה לעשות אין לצפות שיקבלו אותה באותה טבעיות. וכמה אין זוג הטרוסקסואלי שהשתמש בתרומת זרע, אינו דומה כלל לזוג נשים באותו המצב. ודיברו רבות על טובת הילד (ומה יקרה כאשר יהיה חולה ואיך אמא לא ביולוגית תגיב לכל העניין) ועל הורות ביולוגית טבעית ועוד ועוד.

אז שופטים נכבדים, הורות היא הרבה דברים, היא לקום בלילה לתינוק בוכה, ולרוץ מהעבודה כשהילד חולה. הורות היא לדעת איזה סנדוויץ להכין לבית הספר, ומה לעולם לא לשים על הצלחת. והיא גם היום יום, ורגעים מפחידים של כאב או מחלה. אבל אין לה שום קשר למגדר. כלומר יכול למלא אותה גבר ויכולה גם אישה. והיא טבעית גם כאשר אינה ביולוגית. וכאשר זוג מחליטות להביא תינוק לעולם הוא של שתיהן מנשימתו הראשונה. ונכון צריך להתרגל, וצריך להשתנות עם הזמנים, ונכון זה לא פשוט, ועוד יותר נכון שהמחוקק בכלל לא מתעניין אבל זוג הורימות, הן משפחה לכל דבר, ואין באמת הבדל בינן לבין זוג הורים ממוצע.

מתוקי02

רווית אורלי ותינוק העתירה

אז אדוני כבוד השופט מזוז, השופט מנצר, לא אתה לא צריך לחשוש, מה יקרה כאשר הילד יהיה חולה, כי אם תאשר את ההורות מרגע הלידה, תעמודנה לצידו שתי אימהות אוהבות מודאגות, בעלות זכויות שוות לטפל ולדאוג, ולחבק. והילד לא יגדל בתחושה שהוא צריך לחפש את “הוריו האמתיים” כי שתיהן יהיו לידו יום יום, שעה שעה. ונכון שזה אולי קצת מפחיד, להיות זה שפורץ את הדרך, שמראה את העלוות. זה שאומר שאולי  אין למדינה חוקה, אבל יש לאזרחי זכויות בסיסיות. אבל זה גם זכות גדולה.

נתתם לכולנו כמה ימים לחשוב,  ורמזתם שאם העתירה לא תמשך, אז ההכרעה לא תהייה לטובת העותרים, ועוד עלולים בכלל לא לאפשר לאמא “השנייה” את הזכות הטבעית הברורה להיקרא הורה. וכי גם עוד המחוקק הלא אוהד יתעורר ממרבצו. ויחוקק חוקים לרעתנו.  אני לא יודעת מה יחליטו רווית ואורלי, קטונתי מלהיכנס לנעליהן, אבל אני מקווה שהן יצליחו להמשיך הלאה, כי לעמוד במקום זה ללכת לאחור. ובדיון הבא אעמוד שוב לצידן, ואם יחליטו להפגין, לצעוד כמובן שאהיה שם.

ואולי עצוב יותר מכל דבר שאתמול (17/5) היה יום ההב”נה היום בו ארגון הבריאות העולמי הוציא את את ההומוסקסואליות מספר ההפרעות הנפשיות. היום בו מציינים את המאבק בהומופוביה, לסבופוביה טרנסופוביה. יצאתי מבית המשפט העליון בירושלים בתחושה קשה , שדווקא כאן לא הייתה שום הבנה.

 

עוד מהבלוג של עידית דרור

תצוגה מקדימה

שמרתי על כבודי "כבוד הרב"

בעקבות דבריו של הרב יוסי מזרחי שמטיף מוסר לנשים חילוניות שכביכול לא שמרו על כבודן (למרות רצונם של נאצים ) לאור המוות הקרב . פוסט שכתבתי בנשימה אחת , כמעט ללא...

תגובות

פורסם לפני 2 years
תצוגה מקדימה

טרנסג'וניירית

  שלושה ימים אחרי יום הולדתו הרביעי נעמד נירי שלנו במטבח ביתנו ואמר. ״אני יהלי,אני  בת!!״.  ואני רוצה את השמלה הוורודה של דפי״.  אני ובעלי עמדנו שם מביטים האחת בשני ולא יודעים איך להגיב. היה משהו כל כך נחרץ כל כך החלטי במה...

תצוגה מקדימה

אוי ניר, ניר, ניר

אוי ניר ניר ניר, ולחשוב שנתתי לך את קולי, שבטחתי בך, שלא תיכנע. חבל, חבל שזה ככה. כי עכשיו חייבים לצאת למאבק . אני אוהב את העבודה שלי . את הדוכן הקטן שמתקלף בפינות, את המדפים,...

תגובות

פורסם לפני 2 years

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה