הבלוג של חיים ישראל

Life

אוהב בעיקר אטרקציות ופעילות בארץ. אבא לשלושה ילדים, בנים. ביום אב משפחה במשרה מלאה, ולאחר מכן צד אחר אטרקציות לילדים ולכל המשפחה.

עדכונים:

פוסטים: 11

החל ממרץ 2018

יום הזיכרון לחללי מערכות ישראל ולחללי פעולות איבה 2018 הוא יום הזיכרון הרשמי של ישראל לנפילותיה ולקרבנותיה. יום הזיכרון הוא זמן במיוחד ומסומן בטקסים ובצפירה ברחבי הארץ. יום הזיכרון 2018 לחללי מערכות ישראל ולנפגעי פעולות איבה וטרור מתקיים מדי שנה ביום ד ‘באייר שבוע לאחר יום השואה ושבועיים לאחר חג הפסח. היום מוקדש להנצחת חיילי צה”ל ואנשי כוחות הביטחון, זיכרון הנופלים ממחתרות קדם-צבאיות ונגד קורבנות הטרור, שמהלכו מתקיימים טקסים בהר הרצל בירושלים, בכותל המערבי וברחבי ערים במדינה.

זמני הצפירה ורשימת האירועים והטקסים ברחבי הארץ של יום הזיכרון 2018 – באתר הבא.

יום הזיכרון לחללי מערכות ישראל

יום הזיכרון מתחיל בשקיעה כאשר צפירה נשמעת ברחבי הארץ במשך דקה אחת. כולם עוצרים את מה שהם עושים, כולל מכוניות שנסעו על הכביש המהיר, ומתבוננים בדממה כדי להראות את כבודם ולזכור את הנופלים. באותו ערב, טקס הממלכתי הרשמי לציון תחילת יום הזיכרון מתרחש בכותל המערבי בירושלים. בניגוד למדינות רבות אחרות, מלחמות ישראל התנהלו בבית והיותן מדינה קטנה, כמעט כולם מכירים מישהו שמת במלחמות המדינה והופך את יום הזיכרון לזיכרון אישי מאוד.

למחרת, צפירה נשמע במשך שתי דקות, בשעה 11.00 ושוב המדינה מפסיקה כדי לזכור. בעקבות זאת מתקיימים טקסי זיכרון ברחבי הארץ – ציבוריים או פרטיים – כדי לזכור את נופלי הארץ. בערב, מתקיים טקס ממלכתי נוסף, זה בהר הרצל, בטקס הצבאי הלאומי של ישראל. טקס זה מסמן את סוף יום הזיכרון, ואת תחילת יום העצמאות, יום של ניגוד דרמטי למה שקדם לו ותזכורת עזה למחיר ששילמה ישראל, וממשיכה לשלם על עצמאותה.

יום הזיכרון נקבע באופן רשמי על פי חוק בשנת 1963, אך הנוהג להנציח את הנופלים ביום זה החל בשנת 1951 לציון הקשר בין יום העצמאות לבין האנשים שמתו כדי להשיג את עצמאותה ולשמור עליה.

היום מתחיל בערב הרביעי של אייר ומסתיים בערב הבא עם פתיחת חגיגות יום העצמאות. על פי חוק, כל מקומות הבילוי קרובים ביום הזיכרון, נערכים טקסים לציון הנספים בכל רחבי הארץ, ודגלים טסים בחצי התורן. בערב יום הזיכרון נשמעת צפירה בשעה 8 בבוקר ושוב בשעה 11 בבוקר למחרת. מקובל לעמוד בדממה כאשר נשמעות צפירות.

טקסי הנצחה מתקיימים במרכזים עירוניים, מבני ציבור ובתי קברות וטלוויזיה ורדיו מוקדשים לנושא.

אין כמעט אף אחד בישראל שלא איבד בן משפחה, ידיד או מכר במלחמות ישראל, מה שהופך את היום הזה למשמעותי לכל ישראלי. רבים מהם הולכים לטקסי הנצחה, ובני משפחה של חללים הולכים היום לבתי קברות צבאיים.

מידע חשוב

יום הזיכרון 2018 אינו חופשה ומקומות עבודה שאינם עוסקים בבידור פתוחים כרגיל, אך כדאי לבדוק מראש אם יש מקומות פתוחים. מכל מקום, ניתן להבחין באווירה המיוחדת של האבל ברחוב.

עוד מהבלוג של חיים ישראל

פעילויות ואטרקציות לפסח 2018 לילדים וכל המשפחה

מה עושים בפסח? אטרקציות לפסח 2018 עם הילדים ופעילויות לפסח 2018 מוצעים לקהל הרחב ברחבי הארץ. פסח בישראל הוא כנראה הגדול והמוכר ביותר בכל החגים היהודיים , וכתוצאה מכך, אין ספור דברים נפלאים לבדוק את החג. עשרות מוזיאונים...

תגובות

פורסם לפני 2 years

שאקירה מגיעה להופעה בישראל 2018

שאקירה בישראל 2018 זו הולכת להיות הופעת השנה של הקיץ הישראלי: שאקירה מגיעה להופעה כחלק מסיבוב הופעות עולמי ותנחת בישראל בחודש יולי 2018. כרטיסים לשאקירה ינועו בן כמה מאות שקלים, בהתאם לבחירת כרטיס לשאקירה. ההופעה של שאקירה...

תגובות

פורסם לפני 2 years

מפצח האגוזים של בלט סנט פטרסבורג

מפצח האגוזים של בלט סנט פטרסבורג מביא את הסיפור הנודע של המפצח והעכבר. ביתו של שטאלבוים. חג המולד מגיע בקרוב. משפחתו וחבריו של סטאלבוים מתכוננים לקראת הלילה החגיגי, מקשט את עץ חג המולד. הילדים מצפים לתחילת החג. לבסוף עץ חג...

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה